Z ŻYCIA "ZERÓWEK"

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

W czerwcu 2014 roku oddziały zerowe a i b urządziły „Święto Rodziny”. Na uroczystość zaproszeni byli rodzice pociech. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, w którym rodzice mogli podziwiać zdolności recytatorsko- aktorskie oraz wokalne. Część artystyczną zakończył koncert Pauliny Ratajczak. Wszystko to dostarczyło rodzicom dużo radości oraz wzruszeń. Po części artystycznej wszyscy udali się na poczęstunek. Przepyszne ciasta upiekły mamy dzieci. Był to mile spędzony czas.

Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” zorganizowało gminny konkurs na najlepszą grupę w „Paradzie Myszy”. Strój białych myszek grupy „0” b zrobił niesamowite wrażenie gwarantując tym samym zwycięstwo wśród grup przedszkolnych. Nagrodą był dyplom oraz 400zł. Serdecznie dziękujemy!

Dzień Dziecka grupa „0”b świętowała bardzo aktywnie. Najpierw  dzieci wraz z panią upiekły bułeczki i pizzę. Maluszki zrobiły też masło do bułeczek. Po obfitym pałaszowaniu bardzo dobrze zrobił wszystkim spacer nad Jezioro Gopło. Tam czekała „Rusałka”. Rejs po jeziorze dostarczył sporo niezapomnianych wrażeń, nie mniejszych niż zwiedzanie podziemi Mysiej Wieży. Po powrocie do szkoły dzieci rozkoszowały się lodami ufundowanymi przez Radę Rodziców. W wycieczce brały również udział dzieci z grupy "0"a.

W  maju dzieci z oddziałów zerowych odbyły wycieczkę do Inowrocławia.  Najpierw dzieci udały się do Teatru Miejskiego na spektakl „Cztery łapy”. Po przedstawieniu maluchy zwiedzały Solanki, w szczególności palmiarnię oraz izbę kujawską. Skosztowały też wód leczniczych. Finałem wycieczki był pobyt na palcu zabaw, który sprawił dzieciom wielką frajdę.

Maj jest miesiącem książki, czytania oraz biblioteki, dlatego grupa 0 b odwiedziła Filię Biblioteki Miejskiej w Kruszwicy. Pani Barbara Syryczyńska zapoznała dzieci z zasadami korzystania z biblioteki oraz czytelni. Przygotowała dla dzieci pokaz literatury dziecięcej oraz bardzo ciekawe zagadki i zabawy. Wizyta w bibliotece była bardzo interesująca, pouczająca, dzieci wesoło spędziły tam czas.

JESTEŚMY PILNYMI OBSERWATORAMI - Z WIZYTĄ W ASTROBAZIE
Dzieci z grupy 0 b zwiedziły Astrobazę mieszczącą się przy naszej szkole. Maluszki miały okazję poznać sprzęt oraz sposoby obserwacji kosmosu. Dzieci były bardzo zaciekawione i podekscytowane.

Do naszej szkoły zawitał teatr z nową odsłoną „Czerwonego Kapturka”. Humor, wspaniałe dekoracje oraz piosenki towarzyszyły dzieciom podczas inscenizacji. Oprócz Kapturka odwiedził nas król Popiel oraz mysz Gryzomir z przedstawieniem pod nazwą „Jak Gryzomir Popiela segragacji uczył”. To niezwykłe widowisko w bardzo dowcipny sposób ukazało dzieciom jak segregować śmieci. Było przy tym dużo śmiechu, zabawy, a nawet zorganizowano  konkurencje, w których dzieci brały udział. Wszyscy doskonale się bawili.

Nasza szkoła brała udział w akcji „Pomagamy Pszczołom”. Dzieci poznały w jakiś sposób powstaje miód oraz jego dobroczynne właściwości. Każdy skosztował tego słodkiego rarytasu, a dzieci z grupy 0 b uwieczniły pszczółki w swoich pracach plastycznych.

WIELKANOC
Tak wyglądały przygotowania dzieci do przeżycia Wielkanocy. Razem ze swoimi paniami L. Bagrowską i E. Ratajczak wykonywały ozdoby świątecznego stołu. Dzieci z grupy Oa zdobiły kogucika na piku, a z grupy Ob wykonały świąteczną pisankę. Ozdoby te można wykorzystać w kolorowych stroikach. Świetlica również przybrała wiosenne kolory. Natomiast dzieci z kółka plastycznego prowadzonego przez L. Bagrowską wykonały wielkanocną zawieszkę na okno.

BAL KARNAWAŁOWY

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

19 grudnia 2013 roku odbyło się spotkanie wigilijne dla grupy 0 ”a”. Dzieci przedstawiły program artystyczny dla rodziców, w którym znalazła się inscenizacja  pt. „Pod choinką” oraz wiersze o tematyce świątecznej. Piękne stroje dla swoich pociech przygotowali rodzice.

Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W KRUSZWICY

W grudniu dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kruszwicy zaprosiły nasze oddziały zerowe na przedstawienie pt. „Pożegnanie jesieni”. Występ bardzo nam się podobał. Grupa 0b w podziękowaniu przekazała każdemu przedszkolakowi własnoręcznie zrobione kartki świąteczne z życzeniami.

MIKOŁAJKI Z ALPAKAMI

Mikołajki w naszej szkole były bardzo ciekawym dniem. Dzieci spotkały się z Mikołajem, który ofiarował im słodkości. Jednak najważniejszym wydarzeniem było spotkanie najmłodszych (grupa 0a i 0b) z alpakami. Przedszkolaki przeżyły niezapomniane, radosne chwile podczas zajęć edukacyjnych z alpakami. Te zwierzęta podobne do lam są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi, dlatego dzieci mogły je dotykać, głaskać, a nawet karmić marchewką – przysmakiem alpak. Sprawiło to maluchom wiele radości. Zachwytom nie było końca. Tak bliski kontakt z łagodnymi stworzeniami przełamuje lęk, niepokój, zwłaszcza wtedy, gdy dzieci są wstydliwe, skrępowane i mało pewne siebie.
Spotkanie było miłym dopełnieniem mikołajkowych niespodzianek.

JESTEŚMY MAŁYMI NAUKOWCAMI

Dnia 30 listopada 2013 r. odbyła się prelekcja dla przedszkolaków „ Mały naukowiec”. Przedszkolaki poznawały tajniki wiedzy z zakresu chemii oraz fizyki: uczyły się, konstruowały oraz eksperymentowały. Na te niezwykle odkrywcze zajęcia zaprosiliśmy Weronikę Kołodziejską- naszą koleżankę z Tuczna, dla której zbieramy plastikowe nakrętki. W ten sposób pomagamy jej w zbieraniu środków potrzebnych na zakup aparatu do chodzenia. Po zajęciach grupa 0 b zaprosiła Weronikę do wspólnej zabawy. Dziewczynce podobały się nasze tańce, piosenki i wiersze. Sama również zaprezentowała nam swoje zdolności recytatorskie.

ANDRZEJKI

PIECZEMY BUŁECZKI I UBIJAMY MASŁO