Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne

Grudzień 2014

ARCHIWUM > 2014/2015

1 grudnia 2014 - Udany występ pierwszoklasistów

W poniedziałek 1 grudnia z okazji Dnia Ucznia swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne zaprezentowali uczniowie klas pierwszych.  Odbyły się dwa przedstawienia. Pierwsze dla rodziców, a drugie dla starszych koleżanek i kolegów z drugich i trzecich klas. Wszyscy świetnie się bawili. Rodzice mogą być  dumni ze swoich pociech. Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy pierwszakom dalszych sukcesów.

6 grudnia 2014 - Gminny konkurs plastyczny pt. „Kujawy śniegiem otulone"
Zapoznaj się ze sprawozdaniem z konkursu na stronie ==> Konkursy|Artystyczne

12 grudnia 2014 - Godzina Kodowania w naszej szkole
Godzina Kodowania, której druga edycja w ramach Tydnia Informatyki odbywa się w tym roku, to największe przedsięwzięcie edukacyjne o zasięgu
globalnym. Bierze w nim udział dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, każdy może zostać organizatorem Godziny Kodowania. Jednogodzinne samouczki są dostępne w ponad 30 językach. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Godzina Kodowania jest dostępna dla wszystkich w wieku od 4 do 104 lat. Do godzin porannych poniedziałku 15 grudnia wzięło w niej udział ponad 74 717 000 uczestników.
Znaleźli się wśród nich również uczniowie naszej szkoły, którzy w piątek 12 grudnia w czasie zajęć komputerowych próbowali z Anny i Elsy rysować śliczne wzory na lodzie, tworzyć grę z
z  Angry Birds, Zombies i Scrat, utwórz historyjkę, napis swoją grę w  Play Labia czy z Flappy. Każda z osób, która ukończy Godzinę Kodowania, otrzymuje międzynarodowy certyfikat.
Każdy może jeszcze samodzielnie wziąć do przerwy świątecznej udział w zabawie na stronie Godziny Kodowania. Życzę radosnych przeżyć podczas tej twórczej zabawy.

Marek Szałkowski

12 grudnia 2014 - Dzień Patrona

Tegoroczne obchody Dnia Patrona przypadające na 12 grudnia związane były z jubileuszem sto dziesiątych urodzin szkoły. W odpowiedzi na zaproszenie dyrektora Marzeny Szałkowskiej gościliśmy w tym dniu, między innymi, zastępcę burmistrza Kruszwicy pana Mikołaja Bogdanowicza, dyrektora Zespołu Oświaty i wychowania w Kruszwicy pana Bogdana Hałasę, absolwenta naszej szkoły księdza kanonika Ryszarda Pruczkowskiego, Honorowych Obywateli Szkoły, Radę Rodziców, laureatów Gminnego Konkursu Literackiego, byłych i obecnych pracowników naszej szkoły, a przede wszystkim uczniów Jedynki.

Myślą przewodnią Dnia Patrona były słowa Pawła Jasienicy: „Pielęgnować przeszłość jak kwiaty”. Prowadząca uroczystość - Martyna Woda - na wstępie powiedziała: „Jesteśmy w Kruszwicy, w mieście, które takim osobom jak nasz patron Jan Kasprowicz oraz dzięki takim wydarzeniom jak odbywające się w tej chwili święto szkoły, uważane jest za miejsce historyczne, kulturalne i nowoczesne.”

Podczas gali zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody zwycięzcom Gminnego Konkursu Literackiego „Gmina Kruszwica Moja Mała Ojczyzna”. W tym roku laur zwycięzcy przypadł Anicie Graczyk z klasy szóstej c, natomiast drugie miejsce zdobyła Karolina Chwalisz z klasy szóstej a. Odpowiednio trzecie miejsce zajęła Michaela Paluszak, a czwarte Małgorzata Walczak, obie ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Rusinowie.

Program artystyczny w całości odnosił się do historii naszej szkoły. Czas na osi odmierzany był się od momentu powstania naszej szkoły w roku 1904,  poprzez lata 1906, 1914. 1918, 1932, 1936, 1969 aż do współczesności. Kronikarskie fakty przedstawiane przez Martynę i Joachima Kowalskiego przeplatane były występami dzieci z różnych klas. Oklaskiwaliśmy uczniów z zerówki, a także z klasy pierwszej d, drugiej c i trzeciej b, jak również zespół wokalny, który po raz pierwszy pokazał swoje wybitne umiejętności. Trzeba również wspomnieć o uczennicach, które swoimi talentami artystycznymi wzruszały publiczność: skrzypaczka Wiktoria Kępska, akordeonistka Kinga Pilarska, recytatorki Anna Lewandowska, Martyna Woda, Maria Hoffmann i Patrycja Klamecka. Piosenka świąteczna i życzenia noworoczne zakończyły galę obchodów Dnia Patrona.

Gości czekał jeszcze jeden ważny moment. Dzień Patrona był okazją do uroczystego odsłonięcia obrazu Królowej Jadwigi koronowanej na króla Polski. Obraz został ufundowany przez księdza kanonika Ryszarda Pruczkowskiego.


12 grudnia 2014 - Finał Szlachetnej Paczki


„Szlachetna Paczka to projekt, który co roku łączy tysiące ludzi”. W tym roku połączył również społeczność naszej szkoły.

Akcja trwała od 1 do 8 grudnia i spotkała się z szerokim odzewem. Dzięki licznym upominkom w postaci żywności, środków czystości, przyborów szkolnych, zabawek, ubrań mogliśmy przygotować paczki dla potrzebujących rodzin z naszej gminy. Ilość zebranych rzeczy przerosła oczekiwania współpracującej z naszą szkołą wolontariuszki- pani Żanety Kowalskiej oraz koordynatorek szkolnych- pani Honoraty Barglik oraz pani Beaty Pilarskiej.

12 grudnia podczas obchodów Dnia Patrona szkoły wolontariuszka Szlachetnej Paczki uroczyście przekazała na ręce pani dyrektor certyfikat udziału naszej szkoły w tej ogólnopolskiej akcji dobroczynnej.

Pięknie zapakowane przez uczniów klasy VI a i Samorząd Uczniowski naszej szkoły prezenty trafiły 13 i 14 grudnia do najbardziej potrzebujących rodzin.                                                
Niech słowa wdzięczności wypowiedziane przez jedną z obdarowanych pań utwierdzą wszystkich , którzy  przyłączyli się do drużyny Szlachetnej Paczki, że warto pomagać.

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swą przyjaźń.”   Dziękujemy za okazane serce i pomoc. Znaczy ono dla nas wiele. Dla wszystkich Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

 

18 grudnia 2014 - Betlejemskie Światło Pokoju
Wieloletnią tradycją jest, że w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie żywy ogień prosto z Betlejem gości w murach naszej szkoły.18 grudnia ,z tą wyjątkową misją , przybyli do nas  harcerze z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bachorcach.
Hasło 2014 roku brzmi: POKÓJ JEST W NAS!
Przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju przyjmujemy zachętę do pokonywania w sobie niepokoju, który wywołuje lęk i obawy. Tyle w nas zła na ile pozwolimy i tyle w nas dobra- ile uczynimy.
Wspólny śpiew kolęd i wyjątkowa atmosfera, która zagościła w naszej szkole uświadomiły nam, że już wkrótce magiczny czas Świąt!

19 grudnia 2014 - Jasełka

Uczniowie Szkoły podstawowej nr 1  im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy w dniu 19 grudnia 2014 roku obejrzeli Jasełkę Bożonarodzeniową, którą pod względem artystycznym przygotowali uczniowie klasy 3a pod kierunkiem p. E . Fajkowskiej. W świąteczny nastrój wprowadziły nas sceny z narodzin  Jezusa i piękne kolędy w wykonaniu uczennic z klasy 3b pod kierunkiem p. Lucyny Górnej.
Jednocześnie po zakończeniu Jasełek zastał podsumowany konkurs klas 1-3 na  ,,Najciekawszą ozdobę choinkową” zorganizowany przez  p. E. Fajkowską. Trzynaścioro uczniów z klas 1-3 otrzymało wyróżnienia i nagrody w postaci słodyczy.

19 grudnia 2014 - Jasełka w oddziale zerowym

19 grudnia 2014 roku dzieci z oddziału zerowego "B" brały udział w spotkaniu wigilijnym wraz ze swoimi rodzicami. Podczas spotkania przedszkolaki przedstawiły Jasełkę Bożonarodzeniową przygotowaną pod kierunkiem pani Magdaleny Zimmer oraz Beaty Klusak. Spotkanie zakończyło się zabawą z św. Mikołajem i wręczeniem prezentów.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego