Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne

Listopad 2014

ARCHIWUM > 2014/2015

12 listopada 2014 - Święto Niepodległości
Uczniowie naszej szkoły obchodzili święto Niepodległości uczestnicząc w VII Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznych „… a pieśń ujdzie cało…”.
W czasie konkursu mogli pokazać swoje umiejętności plastyczne, sportowe, wiedzowe oraz wokalne.
Wielkie zaangażowanie uczniów klas  IV –VI i ich wychowawców przełożyło się na doskonałą zabawę, w czasie której poznawali bogatą historię naszej Ojczyzny.

14 listopada 2014 - IX Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr
Siedmioro uczniów klas III uczestniczyło w konkursie organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firmę informatyczną VULCAN z Wrocławia...==> zobacz konkursy przedmiotowe

14 listopada 2014 - Szkolny Konkurs Informatyczny Bóbr dla klas VI
Szesnaścioro uczniów klas IV wzęło udzał w szkolnej edycji Konkursu Informatycznego Bóbr...==> zobacz konkursy przedmiotowe

15 listopada 2014 - I etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Liga Zadaniowa”
Pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Liga Zadaniowa” już za nami. W sobotę 15.11.2014r. uczniowie klas szóstych ...==> zobacz konkursy przedmiotowe

19 listopada 2014 - Szkolny Konkurs Informatyczny Bóbr dla klas V
Siedemanścioro uczniów klas V wzęło udzał w szkolnej edycji Konkursu Informatycznego Bóbr...==> zobacz konkursy przedmiotowe

20 listopada 2014 - Święto Praw Dzieci
20 listopada po raz pierwszy w Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym  dniu będziemy też świętowali 25 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dzieci - Konwencji o Prawach Dziecka.
Z tej okazji w naszej szkole odbyły się godziny wychowawcze i pogadanki poświęcone prawom dzieci i dokumentowi, w którym zostały one zapisane.
Ponadto uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem włączyli się do ogólnopolskiego konkursu poświęconego prawom dzieci "Prawa Dzieci Oczami  Dzieci" organizowanego przez Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia w  ramach akcji "Sędziowie Dzieciom' pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, którego członkiem komitetu honorowego została Pani Joanna Kluzik-Rostkowska Minister Edukacji.


21 listopada 2014 - Niecodzienne spotkanie z nauką
Od ubiegłego roku klasa VI a uczestniczy w projekcie "The Universe - our home full of wonders", którego organizatorem jest Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy we współpracy z Fundacją New Space.
W I etapie projektu uczniowie uczestniczyli w warsztatach rakietowych realizując ciekawe pomysły na wykonanie modeli statków kosmicznych.
II etap to udział w konkursie astronomicznym "Zostań Kosmospolitą. Polegał on na wykonaniu pracy konkursowej na temat „Podróż przez Wszechświat”
... ...==>  czytaj więcej w Konkursy|Inne


27 listopada2014 - Andrzejki szkolne

              Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejki szkolne dla klas IV-VI. Specjalnie na tę okazję przybyły wróżki i wróżbici, którzy przepowiadali przyszłość: Agata Grobelska, Marek Rosiński, Zuzanna Woźniak, Patrycja Bonek, Marta Mrówczyńska, Wiktor Sikorski  . Super atrakcją były przygotowane przez uczniów klasy Vc i Vb i ich rodziców ciasteczka z wróżbami, wywołały one sporo emocji, nie tylko kulinarnych. Każdy chciał wiedzieć, co dla niego szykuje los. Nie zabrakło także tradycyjnego lania wosku. Oprawę muzyczną zawdzięczamy Mikołajowi Obiale, a napoje serwowała jak zawsze niezastąpiona Martyna Rzepka. Dzięki organizatorkom :Oli Lis, Oli Chmielewskiej i Anicie Graczyk zabawa była udana i podobała się wszystkim uczestnikom. Dziewczyny już szykują kolejną zabawę na początku stycznia. Zapraszamy już dziś.

29 listopada 2014 - XVI Edycja Zawodów Sprawnościowych ,,Pluszowy Miś”
W dniu 29.11.2014 r. odbyła się w hali O S i R  kolejna edycja zawodów sprawnościowych dla szkół podstawowych ,,Pluszowy Miś”. W imprezie wzięło udział 192 uczniów  wszystkich szkół naszego miasta. Jak zwykle od samego początku były to zawody, w których stres, napięcie przedstartowe górowały nad ==> czytaj więcej na stronie Sport

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego