Luty 2015

ARCHIWUM > 2014/2015

2 lutego 2015 - Konkurs o porcelanowego słonika
Dnia 2 lutego 2015 roku po raz kolejny odbył się konkurs recytatorski uczniów klas 1-3
O PORCELANOWEGO SŁONIKA. Uczniowie recytowali wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej. Wśród uczniów klas pierwszych I miejsce otrzymała Zofia Degórska a trzy II miejsca Kinga Gaca , Maria Kanarek i Zuzanna Barczak. W drugich klasach I miejsce Kinga Warmuz, II miejsce Natalia Krygier a III miejsce Julia Radulska.
Wśród uczniów klas trzecich były dwa II miejsca dla Nikodema Dziwnika i Kamila Adolskiego. Konkurs uświetnił program artystyczny przygotowany przez p.Beatę Wegner
i p. Lidię Pilarską-Bacza  oraz uczniów klas I C i IIA. Nagrodzonym gratulujemy.

6 lutego 2015 - Wycieczka do lasu
11 lutego to Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Ma on przypominać wszystkim o tym, że zima to trudny okres dla dzikich zwierząt, ponieważ gruba warstwa śniegu i lód utrudniają zwierzętom dostęp do naturalnego pokarmu i wody. W ramach obchodów tego dnia uczniowie z klasy IIc postanowili wybrać się już 6 lutego 2015 r. na wycieczkę do pobliskiego lasu we wsi Grodztwo. Chociaż w tym roku jest bardzo wyjątkowa, ,,ciepła” zima, to mimo tego chcieliśmy dostarczyć karmę leśnym zwierzętom. Dzięki życzliwości rodziców udało nam się zebrać dość dużą ilość smakołyków dla leśnych przyjaciół. Udaliśmy się z torbami pełnymi warzyw, owoców, ziarna, siana, chleba i innych przysmaków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem układały  karmę dla zwierząt pod i w paśniku. Następnie obserwowały otaczającą nas przyrodę , nadsłuchiwały odgłosów zwierząt i ptaków. Naszym przewodnikiem był myśliwy M.Dziwnik z Koła Łowieckiego nr 5 ,,Kormoran”, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas. Myśliwy w ciekawy sposób opowiadał o zwyczajach małych i dużych zwierząt żyjących w naszym lesie, ptactwie łownym oraz sposobach ich dokarmiania i różnych zachowaniach ludzi w "domu" zwierząt. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali prelekcji myśliwego. Na zakończenie mieli okazję do zadawania pytań, które były interesujące, a często wręcz dociekliwe. Mamy nadzieję, że po naszym wyjściu z lasu, gdy zapanowała tam cisza, zwierzęta bez trudu odnalazły karmę, którą zostawiliśmy dla nich. Dziękujemy państwu Agnieszce i Markowi Głowala (rodzicom Nicoli) oraz pani Krystynie Barglik (babci Julki i Kuby Zaćmińskich) za opiekę podczas naszej wyprawy do lasu.

Wychowawca kl.IIc
Grażyna Dziwnik

6 lutego 2015 - Bal karnawalowy przedszkolaków
W dniu 6 lutego 2015 roku przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczyły w Balu Karnawałowym zorganizowanym prze panią Magdalenę Zimmer i Lidię Bagrowską przy wsparciu muzycznym pana Janusza Jagodzińskiego. Zabawa była przednia przy rytmach muzyki z całego świata. Dzieci miały okazję wcielić się w swoje ulubione postacie i już myślą nad strojami na przyszły rok.

10 lutego 2015 - Dzień Bezpiecznego Internetu
10 lutego 2015 po raz 11. obchodzony był w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. "Celem DBI, obchodzonego z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. Tak jak w ubiegłym roku, wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”." czytaj więcej.
Tego dnia rozpoczął się cykl zajęć związanych z zagadnieniami bezpieczeństwa. Prowadzone są one podczas prowadzonych przeze mnie zajęć komputerowych. W klasach IV-VI wspomaga nas p. Krzysztof Chołowczyc - sławny polski kierowca rajdowy - prowadzący projekt "3...2...1...Internet"; w klasach I - III w świat bezpiecz
nego Internetu wprowadza nas drużyna Sieciaków.

Marek Szałkowski

10 lutego 2015 - Bezpieczne ferie

10 lutego uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami WOPR- u  i Policji. Goście  przypomnieli uczniom naszej szkoły zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie, pogłębili wiedzę z zakresu ratownictwa i przećwiczyli z dziećmi zasady zachowania podczas ferii zimowych i nie tylko. Duże zainteresowanie wzbudziło wyposażenie ratowników i ich pokazy oraz prezentacje.
Wszyscy mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu nasze ferie będą bezpieczne , że cali i zdrowi z nowym zapasem sił i zapałem wrócimy w mury szkolne.