Marzec 2015

ARCHIWUM > 2014/2015

11 marca 2015 - Druga powtórka Konkursu Informatycznego Bóbr
Po raz trzeci uczniowie stanęli do IX Konkursu Informatycznego Bóbr dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Tym razem cała godzina konkursu przebiegła bez usterek technicznych i uczestnicy mogli w pełni skoncetrować się na rozwiązywaniu problemów prezentowanych przez organizatorów za pośrednictwem Sieci.
Oficjalne wyniki konkursu będą ogłoszone na stronie Bobra w przeciągu 2 miesięcy, z nieoficjalnymi wynikami swoich uczniów nauczyciele będą mogli zapoznać się za dwa tygodnie.

Marek Szałkowski

18 marca 2015 -„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” szkolne rekolekcje wielkopostne

W dniach 18 -20 marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przeżywali szkolne rekolekcje wielkopostne. Konferencje rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży prowadził ks. dr Piotr Waszak z Parafii p.w. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Myślą przewodnią rekolekcji było hasło: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Nauki rekolekcyjne wzbogacone zostały wspólnym śpiewem piosenek religijnych oraz licznymi scenkami ewangelizacyjnymi w wykonaniu uczniów klas VI-tych i gimnazjum, przygotowanych pod kierunkiem  ks. Piotra Waszaka. W zaprezentowanych scenkach nawiązano do konieczności zerwania z grzechem i podjęcia wysiłku nawrócenia oraz zaufania, miłości i wiary w Boga.
Uczniowie wzięli również udział w konkursach rekolekcyjnych: plastycznym dla klas I
VI „Moje wielkopostne postanowienia” oraz wiedzy religijnej i biblijnej dla klas IV - VI. Zaprezentowali także swoje talenty muzyczne podczas koncertu  piosenki religijnej.
Uwieńczeniem rekolekcji była uroczysta Msza św., którą odprawił ks. Łukasz Staniszewski. Podczas homilii zaprezentowana została scenka obrazowa nawiązująca do „Przypowieści o uczcie”, która była podsumowaniem wszystkich konferencji rekolekcyjnych głoszonych przez ks. Piotra Waszaka.
Po Mszy świętej ogłoszone zostały wyniki rekolekcyjnych konkursów. W konkursie plastycznym „Moje wielkopostne postanowienia” w kategorii klas I
III,  miejsce I zajęła Magdalena Jasińska z kl. III a, II miejsce Julia Zaćmińska z kl. II c, III miejsce Zofia Degórska z kl. I b. W kategorii klas IV VI, miejsce I Szymon Martin z kl. VI a, II miejsce Weronika Krawczak z kl. V c, III miejsce Zofia Pawlak z kl. IV a. W konkursie wiedzy religijnej i biblijnej dyplom zwycięzcy za uzyskanie najwyższej ilości punktów otrzymali: Maria Mikołajczak z kl. IV a, Maciej Szłyk z kl. IV b, Kacper Olszowski z kl. IV c, Aniela Rzeczkowska z kl. V a, Jakub Bronka z kl. V b, Marcin Marek z kl. V c, Jan Malczak z kl.VIa, Alicja Knasiak z kl. VI b, Grzegorz Mielcarek z kl. VI c
Nagrody dla laureatów konkursów ufundowali: ks. Łukasz Staniszewski, ks. Łukasz Twarużek, p. Małgorzata Barglik i p. Dariusz Malicki.

Dariusz Malicki

24 marca 2015 - ,,Przy wielkanocnym stole"
,,Przy wielkanocnym stole" pod takim hasłem 24 marca 2015r. odbyło się w klasie IIc spotkanie z Nadgoplańskim Zespołem Folklorystycznym. Szczególną uwagę przyciągał przystrojony stół wielkanocny, a na nim koszyczek z jajkami, różne baby wielkanocne, baranek, wędliny, chrzan, bazie oraz ozdoby przygotowane przez dzieci. Wspólne śniadanie z gośćmi przebiegało w miłej, świątecznej atmosferze.  Dzieci mogły z ogromnym zainteresowaniem posłuchać również opowieści pani Haliny Twardygrosz oraz kierownika zespołu pana Zenona Czajkowskiego o zwyczajach i obrzędach kujawskich związanych z Wielkanocą oraz wiadomości i zabawnych ciekawostek na temat stroju kujawskiego. Odkryły także uroki kultury wiejskiej poprzednich pokoleń słuchając pieśni i przyśpiewek w wykonaniu pani Krystyny Barglik i Jadwigi Klaman oraz akordeonisty pana Franciszka Szkudlarka. Dzieci bardzo chętne zatańczyły chodzonego i walczyka. Było nam bardzo miło odkryć z zespołem folklorystycznym świat zwyczajów i tradycji wielkanocnych regionu kujawskiego.

Wychowaca klasy IIc
Grażyna Dziwnik

26 marca 2015 - XV Konkurs Informatyczny
Już po raz piętnasty odbył się Konkurs Informatyczny Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy. Tym razem zostła przeprowadzona część praktyczna. w której Dwanaścioro uczennic i uczniów klas szóstych mogło się wykazać umiejętnością posługiwania się systemem operacyjnym, klasyfikowania urządzeń zestawu komputerowego oraz korzystania z  programów  pakietu biurowego. Przekształcali oni obrazy w edytorze grafiki, modyfikowali dokumenty tekstowe, wykonywali obliczenia w arkuszu kalkulacyjnym i ustalali cechy wyświetlania prezentacji multimedialnych.
Najskuteczniejsi w tych zmaganiach byli: Kamil Polewski z klasy 6a - uzyskał tytuł laureta I miejsca (wykonał bezbłędnie wszystkie zadania), Anita Graczyk z klasy 6c - uzyskała tytuł laureatki II miejsca oraz Jan Malczak z klasy 6a, który uzyskał tytuł laureata III miejsca. Będą oni reprezentowali naszą szkołę podczas gminnego konkursu informatycznego. Oprócz nich prawo reprezentowania szkoły uzyskali jeszcze: Patrycja Klamecka i Adam Stępień (oboje z 6b) oraz Patrycja Czubachowska (6a).
Wszystkim uczestnikom gratuluję postawy i życzę owocnego rozwijania zainteresowań.

Marek Szalkowski