Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne

Wrzesień

ARCHIWUM > 2015/2016

1 września 2015 - Inauguracja roku szkolnego 2015/2016.

1 września o godzinie 9.00 rozpoczął się nowy rok szkolny. Program artystyczny przygotowały klasy; 6a, 5c, 6b, 5b i 3 a pod opieką pani Aleksandry Sochacz i pani Lidii Pilarskiej.

Ważnym momentem w tym dniu było złożenie ślubowania przez najmłodszych uczniów czyli klasy pierwsze. W tym roku szkolnym wychowawcą klasy 1A została pani Lidia Bagrowska, klasy 1B pani Lucyna Górna, klasy 1C pani Ewa Fajkowska a klasy 1D pani Beata Klusak.
Całej społeczności szkolnej- dzieciom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom naszej szkoły życzymy, by nowy rok szkolny przyniósł wiele radosnych dni.

4 września 2015 - Poeci w naszej szkole

We wrześniu już po raz siedemnasty odbyły się  Ogólnopolskie Literackie Spotkania  Pokoleń. To ważkie dla naszego lokalnego środowiska wydarzenie odnotowała też nasza szkoła. 4 września szóstoklasiści z Jedynki spotkali się z dwójką poetów. Słuchając autorskich wierszy gości, ich relacji  o tym jak i kiedy odkryli  w sobie pasję i wrażliwość  oraz w bezpośredniej rozmowie, pytaniach skierowanych  do twórców chłonęli atmosferę, którą żyło nasze miasto w tych dniach.

Aleksandra Sochacz

 
 
 

17 września 2015 - Plon niesiemy ...

Dnia 17 września 2015 r. odwiedziła naszą klasę po raz kolejny pani Krystyna Barglik babcia Julki i Kuby Zaćmińskich. Julka była ubrana w tradycyjny strój kujawski, ponieważ kilka tygodni temu wstąpiła do Nadgoplańskiego Zespołu Ludowego, z czego jesteśmy bardzo dumni. Wspólnie z zaproszonym gościem omówiliśmy także przyniesione plony z naszych ogrodów i pól przy wystawie pn.,,Plon niesiemy, plon...”, w przygotowanie której  włączyła się także klasa Ia. Dużym zainteresowaniem cieszył się wieniec dożynkowy, zrobiony przez Julkę i Kubę pod czułym okiem ich  babci i prababci. To spotkanie przybliżyło nam szeroką wiedzę na temat rożnych gatunków zbóż, warzyw, owoców i ziół zbieranych przez rolników i ogrodników,  a także o zwyczajach i tradycjach dożynkowych.

    Opracowanie:
Ewa Pomykała i Kinga Warmuz z kl. IIIc


18 września 2015 - Sprzątanie Świata - Polska 2015

Dnia 18 września uczniowie naszej placówki wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata Polska 2015”. Była to już 22 edycja kampanii, która ma na celu budowanie, kształtowanie świadomości ekologicznej oraz podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Akcję proekologiczną prowadziliśmy na największym osiedlu mieszkalnym w Kruszwicy Zagoplu, a także nad wschodnim brzegiem jeziora Gopło. Zebraliśmy mnóstwo śmieci, między innymi: plastik, metale, szkło, papier, odpady wielowarstwowe i wiele,  wiele innych. Ilość odpadów na stosunkowo niewielkim terenie zmusza do refleksji oraz pokazuje skalę problemu jakim jest zanieczyszczanie środowiska.

Mikołaj Linowski

25 września 2015 - V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła 25.09.2015r. przyłączyła się do V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Po raz pierwszy koło matematyczne wraz z opiekunem zorganizowało obchody tego dnia w naszej placówce. Przygotowaliśmy gazetkę tematyczną przypominającą i utrwalającą przykłady na mnożenie i dzielenie w zakresie 100.Wszyscy uczniowie klas III-VI tego dnia uczestniczyli w mini konkursie sprawdzającym ich umiejętności obliczania iloczynów i ilorazów liczb naturalnych. Wszyscy z wytężeniem sprawdzali swój rachunek pamięciowy. Wielu z uczestników otrzymało zaszczytny tytuł Experta Tabliczki Mnożenia. Chętni obiecali sprawdzić po południu umiejętności w tym zakresie wśród swoich najbliższych. Uczniowie klas IV-VI tego dnia podczas lekcji matematyki zmagali się w grupach z trudnymi łamigłówkami, rebusami  i zadaniami dotyczącymi biegłego posługiwania się pamięciowym rachunkiem. Patrol złożony z uczennic Kingi Pilarskiej, Kornelii Krzymińskiej, Martyny Jasińskiej oraz Igi Malińskiej pod okiem opiekuna koła matematycznego wyruszył w teren i badał znajomość tabliczki mnożenia wśród mieszkańców Kruszwicy. Dziękujemy za miłe chwile i poddanie się sprawdzianowi wszystkim , którzy bardzo chętnie odpowiadali naszym egzaminatorkom. Dorośli wykazali się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia .Gratulujemy wszystkim uczestnikom naszej zabawy. Zapraszamy za rok.

Honorata Barglik

25 września 2015 - MARSZ PATRIOTYCZNY
Uczniowie naszej szkoły 25 września 2015r.uczestniczyli w I Marszu Pamięci do Łagiewnik. Marsz upamiętniał wydarzenia z września 1939r. Wtedy to Niemcy przeprowadzili łapankę na Polaków z Kruszwicy i okolic. Wywieźli ich  na pola w Łagiewnikach i rozstrzelali.
Udział w uroczystości pozwolił nam poznać kolejną kartę historii naszej ,,Małej Ojczyzny”.

Alina Nowacka

28 września 2015 -Europejski Dzień Języków
W dniu 28 września 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Przedstawieniu przyglądali się zaproszeni goście: pani dyrektor szkoły Marzena Szałkowska, pan wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Dariusz Kurzawa, nauczyciele oraz uczniowie. Głównym celem spotkania było uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu.
Inne cele to zach
ęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną, propagowanie zdrowego współzawodnictwa oraz kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.
Uczniowie przygotowali pod okiem opiekun
ów program edukacyjno-rozrywkowy. Częścią występu była krótka lekcja podstawowego słownictwa przedstawiona w rożnych językach. W rolę nauczycieli języków obcych wcielili się uczniowie naszej szkoły.
W przedstawieniu wzi
ęli udział uczniowie klas IV-VI. Młodzi artyści zgodnie stwierdzili, że przygotowanie takiego występu to doskonały sposób na naukę języków poprzez zabawę.

Monika Klimczak

 

30 września 2015 - DzieńChłopca

Z okazji Dnia Chłopca Samorząd Uczniowski zorganizował 30.09.2015r. dyskotekę szkolną dla klas IV-VI. Wszyscy świetnie się bawili przy doborowej muzyce wybranej przez Jakuba Grzybowskiego i Dawida Kubiaka. Super dziewczyny z klas szóstych : Martyna Jasińska, Patrycja Bonek i Marta Mrówczyńska przygotowały bilety. Niektóre z nich okazały się losami z drobnymi upominkami, które otrzymali szczęśliwi posiadacze biletów z wylosowanymi numerami. Napoje serwowali dla uczestników Patryk Wrzos i Marek Rosiński. Nie zabrakło też karaoke nagrodzone gromkimi brawami przez uczestników dyskoteki. Wszystkich miłośników tańca zapraszamy już dziś na andrzejkową zabawę.

Honorata Barglik

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego