ARCHIWUM > 2015/2016

1 czerwca 2016 - Parada Myszy

1 czerwca 2016 r. przebrane za myszy dzieci z naszego przedszkola i kl.I przemaszerowały ulicami Kruszwicy, wspólnie z kolegami z okolicznych przedszkoli podczas corocznej Parady Myszy. Barwnemu pochodowi myszek towarzyszyły tłumy mieszkańców ciekawych, jak rozegrają się mysie zmagania o tytuł tych najpiękniejszych. Myszki podążały z parkingu PTTK do hali widowiskowo- sportowej, gdzie swój koncert dała Majka Jeżowska- piosenkarka,  którą znają wszystkie dzieci i wszystkie mamy.

Magdalena Zimmer

3 czerwca 2016 - Podsumowanie konkursów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty
Laureatka wojewódzkiego konkursu z języka polskiego Kinga Pilarska z klasy szóstej b wzięła udział  w uroczystym spotkaniu podsumowującym realizację  konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty. Spotkanie odbyło się 3 czerwca bieżącego roku w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Gala laureatów konkursów przedmiotach dla uczniów szkół podstawowych miała uroczysty charakter. W pierwszej części uczestnicy wysłuchali występu zespołu muzycznego, a następnie otrzymali gratulacje od Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty pana  Marka Gralika.
W drugiej części uroczystości laureaci mieli okazję wysłuchać wykładów wybitnych naukowców związanych z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego na tematy m.in. związane z Kosmosem , językiem gwary bydgoskiej,  czy o kreatywnym myśleniu.

Małgorzata Kwaśnik

3 czerwca 2016 - Festyn rodzinny
Już po raz drugi Rada Rodziców oraz społeczność naszej szkoły zorganizowała dla dzieci i ich rodzin piknik. Doskonałą okazją do świętowania był Dzień Dziecka, miniony Dzień Matki oraz zbliżający się Dzień Ojca. Gorące piątkowe popołudnie 3 czerwca zgromadziło wielu uczestników rodzinnej biesiady. Rodzice przygotowali wiele stoisk z różnymi atrakcjami oraz pysznymi smakołykami i napojami. Miłej atmosferze towarzyszyły występy dzieci, które chciały pochwalić się swoimi talentami wokalnymi, tanecznymi, a także recytatorskimi, aktorskimi i muzycznymi. Dla każdego coś miłego - dlatego można było też spotkać się m.in. z uczniami Klasy II Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. K. Wielkiego , Finalistami II Wojewódzkiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych, ze strażakami, ratownikami WOPR, motocyklistami, policjantami. Podczas pikniku dzieci brały udział w rożnych zawodach i konkurencjach sportowych, bawiły się na zjeżdżalniach. Atrakcją spotkania była loteria, która przyciągnęła rzeszę rodziców. Można było wygrać wiele ciekawych fantów pozyskanych przez Radę Rodziców od licznych sponsorów oraz zafundowanych przez rodziny naszych uczniów. To było wspaniałe popołudnie dla uczestników biesiady.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Pikniku Rodzinnego za zaangażowanie, zrozumienie, okazaną nam życzliwość i pomoc serdecznie dziękujemy!!!!

Joanna Musiałowska

10 czerwca 2016 - Wielkie czytanie
10 czerwca 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Kruszwicy brała udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej, której celem było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Impreza odbywała się pod hasłem Czytać można wszędzie, nawet na grzędzie. Czytano więc dosłownie wszędzie - na boisku szkolnym, na łące, w gabinecie pana burmistrza, w kawiarni, na posterunku policji, u strażaków, w bibliotekach, w podziemiach i na Mysiej Wieży, w Gimnazjum nr 1, w świetlicy opiekuńczo - wychowawczej, ochronce, NPPT, WOPR, CKiS Ziemowit,  w klubie żeglarskim, na placu zabaw i w miasteczku ruchu drogowego. Czytaniu towarzyszyły muzyka, śpiew, zabawa i inne atrakcje.
Podczas akcji przystąpiono do próby bicia rekordu czytania w jednym momencie. Wielkie czytanie odbywało się pod patronatem czasopisma Biblioteka w szkole, a do wygrania są atrakcyjne nagrody. Być może uda nam się zdobyć jedną z nich!
Akcja spotkała się z życzliwym przyjęciem kruszwiczan. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy
Inicjatorem akcji była Pani Danuta Kruszczyńska

Danuta Kruszczyńska

16 czerwca 2016 - Wakacje Trzech Muszkieterów
Z radością odnotowujemy fakt, iż w bieżącym roku szkolnym kruszwicka Jedynka została wskazana przez właściciela lokalnego sklepu Intermarche jako placówka współpracująca przy akcji Fundacji  Muszkieterów- "Wakacje z Muszkieterami".
Organizacja ta zapewnia wypoczynek dla ponad 1000 dzieci w wieku 8-12 lat z całej Polski. Wyjazd ten jest nagrodą  za codzienną postawę społeczną godną Muszkietera oraz pozytywny stosunek do obowiązku szkolnego.
W tym roku Fundacja Muszkieterów z organizacjami z nią współpracującymi wywoła uśmiech również na twarzach trójki  naszych uczniów: Michaliny Skowron, Bartłomieja Krępica i Patrycji Adamiak, którzy spełniając wymagane kryteria spędzą 10 dni w górach (Murzasichle
)dołączając do grona innych dzieci w ramach projektu "Wakacje z Muszkieterami".
Życzymy wspaniałego, pełnego wrażeń wypoczynku

Aleksandra Sochacz