ARCHIWUM > 2016/2017

1 grudnia 2016 - Dzień Ucznia
WSZĘDZIE  DOBRZE – W  SZKOLE  NAJLEPIEJ! – pod takim hasłem odbyła się w szkole pierwsza prezentacja słowno- muzyczna uczniów z klasy pierwszej. W naszej szkole popis pierwszoklasistów przypada zawsze 1 grudnia z okazji Dnia Ucznia. Do tego ważnego dnia  przygotowywali się kilkanaście dni, by wszystkim udowodnić, że są już  prawdziwymi uczniami. Wszyscy uczniowie w pięknych galowych strojach w obecności starszych koleżanek i kolegów  z  klas I-III oraz rodziców przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Na zakończenie mali artyści otrzymali słodki upominek, ,,czarodziejskie długopisy” oraz książeczki wpłat na SKO. Pani dyr. Joanna Musiałowska złożyła wszystkim zgromadzonym uczniom życzenia z okazji ich święta. Uroczystość ta była ogromnym przeżyciem dla dzieci, a także dla ich rodziców i na pewno zostanie na długo w pamięci każdego pierwszaka.

Wychowawczyni kl. Ia – Grażyna Dziwnik

1 grudnia 2016 - Zbieraliśmy żołędzie
Jesień to bardzo pracowita pora roku dla dzieci z klas 0-VI naszej szkoły, ponieważ zbieraliśmy żołędzie w ramach szkolnej akcji ,,Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”.
W workach nagromadziliśmy mnóstwo tej karmy dla leśnych zwierząt, bo prawie pół tony i przekazaliśmy ją myśliwym z Koła Łowieckiego nr 5 Kormoran.

szkolny koordynator: Grażyna Dziwnik

11 grudnia 2016 - Godzina Kodowania po raz czwarty
W dniach 5 – 11 grudnia przeprowadzona została ogólnoświatowa akcja „Godzina Kodowania” która jest uważana za największe przedsięwzięcie edukacyjne w historii. Odbywa się ona w  ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), Jak podano na stronie http://godzinakodowania.pl/node/6: „Pierwotnie, celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney.” Myślą przewodnią tej akcji jest umożliwienie nauki informatyki (computer science) każdemu uczniowi w każdej szkole.
Wśród dziesiątków milionów uczniów z ponad 180 krajów, uczestniczących w tegorocznej Godzinie Kodowania, nie po raz pierwszy, znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Podczas lekcji zajęć komputerowych wybierali i rozwiązywali odpowiednie dla siebie łamigłówki, rozwijając umiejętności, nabyte wcześniej podczas Tygodnia Kodowania i lekcji przeznaczonych na tworzenie programów w środowisku Scratch. Wielu z uczestników z sukcesem rozwiązało szereg zadań i uzyskało certyfikaty zaświadczające o wzięciu udziału w tej globalnej akcji oraz podnoszeniu swych kompetencji informatycznych.

Marek Szałkowski

12 grudnia 2016 - Dzień Patrona
12 grudnia tradycyjnie obchodziliśmy urodziny naszego patrona-Jana Kasprowicza. W tym roku przenieśliśmy się do górskiego domu poety, na Harendę,gdzie wiele lat temu, żona Kasprowicza urządzała bale dla dzieci. My również zostaliśmy zaproszeni na bal i wybraliśmy się w wyobraźni  w podróż w czasie.Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali  kolędy oraz tradycyjne tańce-kujawiaka,krakowiaka, polkę, poloneza oraz taniec zbójnicki. Następnie przenieśliśmy się do współczesności i bawiliśmy się przy ulubionych dźwiękach dzisiejszej muzyki.
Zabawa była doskonała!

Danuta Kruszczyńska

15 grudnia 2016 -NIEBO MOICH MARZEŃ
Konkurs dedykowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego województwa.
Uczniowie szkół podstawowych mogli wziąć udział tylko w jednej kategorii  tego konkursu. Dotyczyła ona konkursu fotograficznego pt. „Niebo moich marzeń”.
Na konkurs napłynęło sporo przepięknych zdjęć. Były one wyeksponowane na gazetce znajdującej się na holu szkolnym oraz podczas Konferencji Popularno- Naukowej o tematyce astronomicznej, która odbyła się w naszym gimnazjum..
Każda fotografia  posiadała swoistą  historię oraz opis związany z tematem konkursu.
W eliminacjach szkolnych spośród wielu prac trzeba było jednak wybrać tylko 3.
Było to bardzo trudne.
Jedno zdjęcie, które zostało wysłane na etap wojewódzki konkursu astronomicznego  zostało wyróżnione. Była to praca pt. „Brama do Nieba” Oliwii Zielińskiej z  kl. VI c.
W imieniu uczennicy, podczas uroczystej gali, która odbyła się 15 grudnia 2016 r, w Urzędzie Marszałkowskim, nagrodę odebrała p. M. Musiałowska – koordynator tego konkursu na terenie szkoły.
Oliwii serdecznie gratulujemy!!!

Magdalena Musiałowska

18 grudnia 2016 -Fotorelacja
Fotorelacja ze spotkania z przedstawicielem grupy rekonstrukcyjnej Ramzesa Temczuka z uczniami z kl. Ia

Grażyna Dziwnik

22 grudnia 2016 -Jasełka
22 grudnia 2016 r.jasełka obejrzała społeczność uczniowska Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1 i członkowie Uniwersytetu III Wieku.Inscenizacja przygotowana została przez panie katechetki M.Barglik i D.Idziak.Jasełka przypomniały zgromadzonym historię narodzin Chrystusa - Zbawiciela w betlejemskiej stajence i znaczenie tego wydarzenia dla całego świata.Dzieciątko nowonarodzone przyszli przywitać pasterze,aniołowie i Trzej Królowie,którzy złożyli w darze mirrę, kadzidło i złoto..Całość inscenizacji opatrzona została odpowiednią oprawą muzyczną kolęd i pastorałek .W jasełkach występowali uczniowie z kl.VI a.

Małgorzata Barglik