Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne

Kwiecień

ARCHIWUM > 2015/2016

16 kwietnia 2016 - XII Marszobieg alejami Półwyspu Rzępowskiego
W ramach popularyzacji biegania jako najprostszej formy ruchu po raz kolejny odbyły się 16.04.2016 r. biegi przełajowe uczniów Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Kruszwica. Dzieci na każdym poziomie od klasy I do VI miały do pokonania dystans od 200 do 1000 metrów po wyznaczonej trasie biegu. Reprezentacja naszej szkoły składała się z 25 uczniów klas II, III, IV, V i VI w kategorii dziewcząt i chłopców. Indywidualnie oraz zespołowo wypadliśmy znakomicie, o czym mogą świadczyć zajęte miejsca w poszczególnych biegach i na poszczególnych poziomach. Wśród klas II złoty medal zdobył Antoni Dzwoniarkiewicz, złoty i brązowy medal wśród klas III zdobyły: Aleksandra Kukuczka oraz  Wiktoria Kania, kolejne medale wśród klas III, złoty i brązowy zdobyli: Jakub Kosiak oraz Szymon Krzesiński, złoty i brązowy medal wśród klas V zdobyły: Zofia Pawlak oraz Wiktoria Kępska. Pozostali uczestnicy spisali się również bardzo dobrze zajmując czołowe miejsca w pierwszej dziesiątce. Za miejsca od I
III  zawodnicy otrzymywali medal, pamiątkową koszulkę, dla wszystkich uczestników  wręczane były dyplomy oraz napoje. Wszystkim uczestnikom XII Marszobiegu alejami Półwyspu Rzępowskiego składamy najlepsze gratulacje i życzymy sukcesów za rok!

Opiekunowie grupy: Magdalena Orczyk i Tomasz Szwagrowski     

16 kwietnia 2016 - Przyrodnicze soboty

Dwie kolejne soboty w kwietniu miłośnicy przyrody z naszej szkoły wraz z paniami Magdaleną Musiałowską   i Katarzyną Kowalską spędzili na zajęciach terenowych, podczas których poszukiwali oznak wiosny oraz zawieszali budki lęgowe. Zajęcia odbywały się na Półwyspie Rzępowskim.
Tam przy pomocy lornetek obserwowaliśmy ptaki: mewy, krzyżówki  i łyski. Byliśmy też świadkami pięknego tańca wykonanego przez perkozy dwuczube.  Świetnie wyglądała rodzinka gęgaw, która pływała po Gople ze swoimi młodymi.  Pogoda dopisała więc mogliśmy w pełni podziwiać budzącą się przyrodę: kwitnące krzewy, drzewa oraz rozwijające się liście. Pięknie wyglądały całe łąki białych i fioletowych fiołków . Zainteresowały nas także kwiaty przypominające mniszka lekarskiego. Rosły nad wodą zdobiąc brzegi  jeziora. Dowiedzieliśmy sie, że ta roślinka to podbiał.
Ważnym dla nas momentem było spotkanie z prezesem Towarzystwa  Przyjaciół Ziemi Nadgoplańskiej panem Pawłem Stopińskim, który przekazał nam wiele ciekawostek z życia ptaków oraz opowiedział o sposobie wieszania budek lęgowych. Przygotowaliśmy ich aż 9, więc z ochotą zabraliśmy się do zawieszania „ptasich domków” na drzewach. Wszystkie czekają teraz na swych lokatorów na półwyspie Rzępowskim.
To były super soboty!!! Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia przyrody oraz wykonaliśmy coś co przyniesie pożytek ptakom, naszym skrzydlatym przyjaciołom.

Miłośnicy przyrody     

16 kwietnia 2016 - Mistrzowie  ortografii na start!!!!!!!!!!!

16 kwietnia 2016 r  odbyła się   XXIII edycja  Gminnego  Konkursu Orograficznego Uczniów Klas Trzecich Miasta i Gminy Kruszwica.
Do zmagań konkursowych przystąpiło 31 uczniów  reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy.
Naszą szkołę reprezentowało 9  uczniów wyłonionych w ramach eliminacji  wewnątrzszkolnych:
Zuzanna Stolarska, Daria Dzierżawska, Oskar Szymański z kl. III a
Julia Radulska, Szymon Krzesiński z kl. III b
Kinga Warmuz, Olga Piasecka, Ewa Pomykała, Maria Piotrowska z kl. III c
Uczniowie  zmierzyli się z tekstem przygotowanym przez Kujawsko- Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe  dyplomy, a NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH nagrody, które przyznała komisja konkursowa.
Wśród wyróżnionych są uczniowie naszej szkoły.
Julia Radulska  z  kl. III b- I miejsce
Zuzanna Stolarska, Daria Dzierżawska, Oskar Szymański  z  kl. III b- II miejsce
Olga Piasecka z kl. IIIc – III miesce
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom sobotniej „przygody z ortografią” gratulujemy i  mamy nadzieję, że  nadal pielęgnując w sobie  wrażliwość ortograficzną, osiągać  będą kolejne sukcesy - czego im gorąco życzymy!!!!!!!!!!!!!!!

Joanna Musiałowska     

20 kwietnia 2016 - KWIECIEŃ MIESIĄCEM ZDROWIA

W naszej szkole nie zapomniano o tym, jak ważne jest zdrowie. Dlatego specjalnie z tej okazji 20 kwietnia br. odbył się apel o zdrowiu. Uczniowie z klas IV-VI przygotowali pod kierunkiem pani Małgorzaty Matysiak i pani Ewy Tadzik przedstawienie pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”, które skierowane było do młodszych koleżanek i kolegów. Nieco inna wersja znanej bajki o Czerwonym Kapturku  dotyczyła zdrowego odżywiania oraz skutków złych nawyków żywieniowych. Przedstawienie miało charakter humorystyczny i dydaktyczny - zawierało wiele porad , które zapewne wszyscy uczniowie wykorzystają w swoim  codziennym życiu .
Po przedstawieniu zostały wręczone nagrody za najpiękniejsze prace plastyczne na temat „Żyję zdrowo, bo jem kolorowo” oraz „Walka z brudem nie jest trudem”.

Ewa Tadzik


23 kwietnia 2016 - „O Pióro Burmistrza Kruszwicy”

Dnia 23 kwietnia 2016r. odbył się XIX gminny konkurs ortograficzny „O Pióro Burmistrza Kruszwicy”. Nasi uczniowie w sześcioosobowym składzie godnie nas reprezentowali w Szkole Podstawowej w Woli Wapowskiej.
Znamy już wyniki.
I  miejsce i Pióro Burmistrza Kruszwicy zdobyła Wiktoria Kaźmierska z klasy Vb!
II miejsce –  Kinga Pilarska
z klasy VIb
III miejsce – Weronika Krawczak
z klasy VIc
IV miejsce – Oliwia Gralak
z klasy VIc
V miejsce –  Bożydar Olejnik
z klasy IVb
VI miejsce – Antonia Linkowska z klasy IVb
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Beata Pilarska 

25 kwietnia 2016 - Rzymskie doświadczenie uczniów naszej szkoły

Niezwykle przyjazna atmosfera podczas wspólnej nauki i zabawy, słoneczna aura i duch historii Wiecznego Miasta towarzyszyły pięciorgu uczniom naszej szkoły i ich opiekunkom podczas krótkoterminowej wymiany grup uczniów, która odbyła się w Rzymie w ramach realizacji projektu NIEZWYKŁE REGIONY EUROPY W NASZYCH DOŚWIADCZENIACH.
Do Instituto Comprensivo „Via San Biagio Platani” przyjechali przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich projektu: z Rumunii, Estonii, Hiszpanii, Grecji i oczywiście z Polski.
Martyna Lewandowska, Oliwia Michalak, Jagoda Ratajczyk, Laura Rodzeń i Wiktor Sikorski, uczniowie najbardziej zaangażowani w realizację koordynowanego przez SP nr 1  projektu programu ERASMUS+, mieli okazję poznać życie swoich włoskich rówieśników „od kuchni”. Przez 5 kwietniowych dni mieszkali w domach swoich nowych włoskich przyjaciół, uczyli się w ich szkole, bawili się na zajęciach pozalekcyjnych, poznawali smaki tradycyjnych włoskich potraw i uroki rzymskich zabytków. Najbardziej urzekła uczniów Fontanna di Trevi, a największe wrażenie wywarło Koloseum. Nie zabrakło też zmagań sportowych – gospodarze przygotowali miniturniej koszykówki dla wszystkich uczestników spotkania.
Co najbardziej zaskoczyło naszych uczniów w szkole włoskiej? Długość jednej lekcji (60 minut) oraz brak stolików w sali do muzyki. W życiu domowym natomiast duże zdziwienie wzbudził brak zwyczaju zmiany obuwia. Zresztą, jak relacjonują wszyscy nasi uczniowie, rodziny włoskie były równie zadziwione, gdy po przyjeździe dzieci ubrały laczki.
Formuła spotkania – wspólna praca nad zadaniami projektowymi - pozwoliła nawiązać znajomości z rówieśnikami ze szkół partnerskich oraz podszkolić umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Uczniowie zgodnie przyznają, że ich „rzymskie doświadczenie” to dobra motywacja do dalszych prac nad realizacją projektu, który potrwa do czerwca 2018.

Małgorzata Konik


27 kwietnia 2016 - „Na żołnierską nutę”

Już po raz szósty w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy w dniu 27 kwietnia 2016r. odbył się Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej. Uczniowie klas I-III występowali w dwóch kategoriach: soliści i zespoły.
Celem  konkursu było: popularyzacja i twórcze uczestnictwo dzieci w życiu muzycznym oraz budzenie i rozwijanie szacunku i miłości do Ojczyzny, jej historii i symboli narodowych wśród dzieci.
Tę edycję festiwalu zaszczycili swą obecnością: Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego pan Dariusz Kurzawa, Prezes ZNP w Kruszwicy pani Agnieszka Michalak, żołnierze z II Pułku Inżynieryjnego Wojska Polskiego w Inowrocławiu, pani Eulalia Kasprzak, pani  Maria Losik, pani Iwona Jasińska oraz major Stanisław Grzybowski.
Komisja w składzie: pani Eulalia Kasprzak, pani Maria Losik, pani Iwona Jasińska oraz major Stanisław Grzybowski wyłoniła następujących laureatów:
kategoria soliści:
I miejsce:  Zofia Degórska SP nr 1 w Kruszwicy
II miejsce: Kacper Kamiński SP w Sławsku Wielkim
III miejsce: Maria Mila SP nr 2 w Kruszwicy
Wyróżnienie: Zuzanna Luber SP w Racicach
kategoria zespół:
I miejsce : SP w Sławsku Wielkim
II miejsce: SP w Chełmcach
III miejsce: SP w Rusinowie
    Gratulujemy sukcesów dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom.                  
    Dyrekcja SP  nr 1 w Kruszwicy wraz z panią Ewą Tadzik i panią Beatą Klusak - organizatorkami konkursu – składają podziękowania  Urzędowi Miejskiemu w Kruszwicy, Wojewodzie Kujawsko – Pomorskiemu panu Mikołajowi Bogdanowiczowi, Wicemarszałkowi Województwa Kujawsko – Pomorskiego panu Dariuszowi Kurzawie, Zakładom Mięsnym „Viando”, panu Joachimowi Larsenowi, paniom Henryce Witkowskiej, Annie Hanusiak, Barbarze Kochańskiej za pomoc finansową i materialną oraz dziękujemy CKiS „Ziemowit” za obsługę akustyczną.

Ewa Tadzik


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego