ARCHIWUM > 2015/2016

4 marca 2016 - Szkolny Konkurs Recytatorski  „O porcelanowego słonika”
W piątek 4 marca 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas młodszych „O porcelanowego słonika”. W lutym odbyły się eliminacje wewnątrzklasowe do konkursu, podczas których wytypowano po jednym reprezentancie z każdej klasy. Jury w składzie: p. dyrektor Marzena Szałkowska, p. w-ce dyrektor Joanna Musiałowska oceniało recytację wierszy. Uczniowie z uwagą obserwowali występy koleżanek i kolegów. Podczas przerw dzieci z klasy IIc i IIIa prezentowały publiczności swoje wokalne umiejętności.
Laureaci pierwszych miejsc to: Mikołaj Urbaniak kl. Ic, Patrycja Kujawińska kl. IIb,  Dagmara Godlewska kl. IIIb, Hanna Hoffmann k.l IIIc. Drugie miejsca zajęli: Paula Płowaś kl. Ia, Amadeusz Sitarczyk kl. IId i Maria Lipińska kl. IIIa. Sebastian Dyrduł z kl. II c,  Julia Gust z kl. Ib i Nadia Pyszna z kl. Id zajęli trzecie miejsca, a Martyna Rogozińska z kl. IIa czwarte. Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplomy i porcelanowe słoniki oraz słodkie upominki.

Beata Wegner

21 marca 2016 - Pierwszy dzień wiosny
W poniedziałek 21 marca dzieci z klas młodszych witały wiosnę. Program artystyczno – wiosenny przygotowali uczniowie z klas IIIb i IIIc pod opieką pani Honoraty Krzewina i pani Grażyny Dziwnik. Na początku pożegnała się z nami Pani Zima, w którą wcieliła się uczennica klasy IIIc Kinga Warmuz. Następnie przy piosence w wykonaniu uczniów z klasy IIIc dzieci przegoniły Marzannę, za którą przebrała się  Ewa Pomykała – uczennica klasy IIIc. Na wołanie dzieci Wiosno przyjdź!!! przyszła Pani Wiosna, w którą wcieliła się uczennica klasy IIIb Martyna Kulpa. Pani Wiosna poprosiła dzieci, aby poszukały oznak,  które ona im przesyła. Dzieci wraz z nauczycielami na boisku szkolnym odnalazły pierwsze oznaki wiosny, które przedstawiły na kolorowych karteczkach,  z których  utworzono piękny, wiosenny plakat. Na koniec dzieci z klasy IIIb zaśpiewały piosenkę Maszeruje Wiosna, przy której wszystkie dzieci tańczyły. Tańcem i głośnym śpiewem dzieci wyraziły radość z przyjścia upragnionej pory roku.

Grażyna Dziwnik
Honorata Krzewina

31 marca 2016 - Wizyta przedszkolaków w astrobazie
Dzieci z naszego przedszkola w związku z tematyką o kosmosie 31.03.2016 r. odwiedziły Astrobazę funkcjonującą przy naszej szkole. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak działa nasza Astrobaza oraz jaki sprzęt astronomiczny jest do dyspozycji. Dzieci miały okazję zobaczyć główny teleskop znajdujący się w obracającej się kopule, która zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Obejrzały również ciekawą galerię zdjęć zrobionych teleskopami znajdującymi się w Astrobazie. Z pewnością była to dla dzieci ciekawa pozdróż obrazująca piękno kosmosu