ARCHIWUM > 2015/2016

11-15 stycznia 2016 - pierwsza wizyta robocza projektu ERASMUS+

Niezwykłe regiony Europy w naszych doświadczeniach to tytuł projektu realizowanego przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły w ramach programu Erasmus+. Jesteśmy koordynatorem grupy partnerskiej, w której skład wchodzą szkoły podstawowe w Narvi (Estonia), w Barcanesti (Rumunia), w Ciudad Rodrigo (Hiszpania), w Sitii (Grecja) i w Rzymie. Rozpoczęta w październiku 2015 współpraca, której przyświeca idea kształtowania młodych obywateli EU świadomych własnych korzeni i tradycji, ciekawych i tolerancyjnych wobec innych kultur europejskich, potrwa do czerwca 2018.
W styczniu przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich (dyrektorzy i nauczyciele) przyjechali do Kruszwicy na pierwsze spotkanie projektowe, którego celem było opracowanie szczegółów trzyletniej współpracy. Nasi goście poznali system edukacji w Polsce i organizację pracy naszej szkoły. Odkryli też, choć „w pigułce”, nasz region: mimo niesprzyjającej pogody, zwiedzili Kruszwicę, inowrocławskie Solanki, Toruń i Poznań.
Rezultaty współpracy można śledzić na stronie internetowej projektu: www.europeproject.eu.

Koordynator projektu - Małgorzata Konik

15 stycznia 2016 - Bal karnawałowy w przedszkolu
Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywk, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.
15 stycznia w naszym przedszkolu dzieci bawiły się w ozdobionej sali balonami i kolorowymi serpentynami. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe.
Na balu, więc obok księżniczek, wróżek pojawiły się postacie z ulubionych bajek. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczął się taniec- przy rytmach wesołej muzyki. W przerwie dzieci miały czas na słodki poczęstunek a także była okazja do wykonania sobie zdjęcia w karnawałowych strojach.
zobacz==>

Magdalena Zimmer

Styczeń 2016 - Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka przypadł w tym roku w ferie zimowe. Nie zapomnieliśmy o bliskich  nam osobach. Na kółku plastycznym dzieci wykonały prace pt. ,,Mrożny obrazek”, na którym uwieczniły srebrną kredką zimowego ptaszka. Dla większego efektu użyto farbę witrażową i brokat, który rozświetlił obrazek. Uczniowie kl. I a wykonali podobne prace kolorowymi pastelami olejnymi. Tutaj srebrna farba witrażowa imitowała płatki śniegu, które dodatkowo ozdobione zostały cekinami i złotymi gwiazdkami.

Opiekun koła plastycznego i wychowawca kl. I a - L. Bagrowska