ARCHIWUM > 2016/2017

1 września 2016 - Przed pierwszym dzwonkiem - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy oraz Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy była wyjątkowa. Społeczność obu szkół po raz pierwszy jako Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy zgromadziła się na boisku, by wspólnie wziąć udział w inauguracji nowego roku szkolnego. W zmienionej szkolnej rzeczywistości wszystkich zgromadzonych powitała dyr. Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy- pani Marzena Szałkowska.
Uczniowie, pełni powakacyjnych wrażeń, wypoczęci, odstresowani, gotowi na nowo podjąć edukacyjne wyzwania, a także zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele wysłuchali wierszyka i piosenki, w których dzieci z kl.III wspominały cudowne wakacyjne chwile.
Prowadzący uroczystość, Martyna Lewandowska i Oliwier Wiśniewski, nawiązali również do wydarzeń sprzed 77 lat, kiedy to 1 września 1939 roku wybuchła II wojna światowa. Śmierć poległych w obronie Ojczyzny wszyscy zgromadzeni uczcili minutą ciszy, a Patrycja Domalska wierszem Antoniego Słonimskiego „Alarm”, traktującym o wybuchu II wojny światowej, dostarczyła słuchającym wielu wzruszeń.
Podczas akademii równie uroczystym momentem było ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum na sztandar Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Kruszwicy. Ślubowanie przeprowadził pan dyr. Tomasz Tschurl. Po gimnazjalistach ślubowanie złożyli ich o sześć lat młodsi koledzy. Często zestresowani i onieśmieleni powtarzali słowa roty za panią dyr. Joanną Musiałowską, ślubując na sztandar Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kasprowicza   w Kruszwicy. Następnie pani dyr. Marzena Szałkowska pasowała pierwszaczki na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy. Do nich, ale też i do pozostałych uczniów tworzących społeczność Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy słowa skierowali zaproszeni goście: pan Dariusz Witczak oraz pan Andrzej Michalak.
Zanim pierwszaki jako pierwsze, po uroczystym przecięciu wstęgi, przekroczyły mury szkoły, pani dyr. Marzena Szałkowska oficjalnie ogłosiła otwarcie nowego roku szkolnego 2016/2017.

Beata Pilarska

16 września 2016 - SPRZĄTANIE ŚWIATA

To już kolejny raz kiedy wszyscy uczniowie  naszej szkoły wyruszyli w teren, by aktywnie włączyć się do akcji „Sprzątanie Świata Polska 2016”.
Każda klasa sprzątała wyznaczony teren. Udało nam się oczyścić ze śmieci nie tylko obszar wokół szkoły, ale także osiedle mieszkaniowe oraz brzegi Gopła między mostami aż do „dzikiej plaży”.
Ten rok przyniósł nam duże zadowolenie. Okazało się bowiem, że wszystkie sprzątane przez nas miejsca były zdecydowanie mniej zaśmiecone niż w poprzednich latach.
Mamy nadzieję, że kolejne lata przyniosą nam jeszcze więcej zadowolenia, że śmieci będą składowane tylko w wyznaczonych miejscach, a tegoroczne hasło kampanii „Podaj dalej ….. drugie życie odpadów” zagości na stałe w sercach mieszkańców Kruszwicy.

Koordynator akcji -  Magdalena Musiałowska

20 września 2016 - Nadleśnictwo Miradz- wycieczka grupy "0"

Dnia 20.09.2016 dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Miradz koło Strzelna. Tam spotkali się z panem leśniczym Wojciechem Wojtasińskim i poszli na spacer ścieżką przyrodniczo- dydaktyczną. Ścieżka wiodła przez przepiękne tereny. Pan leśniczy opowiadał dzieciom wiele ciekawostek, jakie kryje las. Na terenie ścieżki znajdują się tablice informacyjne opisujące szczegółowo florę i faunę naszych lasów. Na koniec wycieczki było ognisko i pyszne kiełbaski oraz zabawy ruchowe w Zielonej Klasie. Była to dla dzieci żywa lekcja przyrody.

Magdalena Zimmer

29 września 2016 - Skłudzewo zachwyciło ponownie:)

22 września i 29 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach plastycznych organizowanych przez Fundację Piękniejszego Świata w Skłudzewie. Dzieci szkicowały w plenerze, malowały na tkaninie i tworzyły w pracowni rzeżbiarskiej rzeżby i płaskorzeźby. Zwiedziły wystawę poplenerową w tamtejszej galerii. Integrowały się na wspólnym ognisku.
W ramach nagrody pokonkursowej naszą szkołę nagrodzono dwoma warsztatami dla 40 uczesników. Do Skłudzewa chce się wracać. Motto Fundacji - „Gdzie zakwita jeden kwiat, zakwitnie ich więcej” - w naszej placówce zbiera obfite plony, a niezapomniane chwile motywują do dalszego rozwoju.
Dzieciom towarzyszyli: - p. Lidia Bagrowska, p. Danuta Kruszczyńska, p. Justyna Grabowska, p. Alina Nowacka, p. Magdalena Musiałowska i p. Renata Barcak – Meller.

Renata Barczak-Meller