ARCHIWUM > 2016/2017

1 czerwca 2017 - Przedstawienie profilaktyczne
Dla znajomych jestem trendy, czystą skórę mam i zęby” – pod takim hasłem odbyło się w naszej szkole przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez uczniów SP nr1 oraz Gimnazjum nr1 pod czujnym okiem pani pielęgniarki Małgorzaty Matysiak oraz pani Ewy Tadzik. Młodzi artyści poruszyli problem zdrowia z lekkim przymrużeniem oka. Przypomnieli podstawowe zasady zdrowego stylu życia. Pani nauczycielka mdlała na widok strzykawki, Baba Jaga odwiedziła dentystę, a wilk ofiarował mu dozgonną przyjaźń za ulżenie w bólu zęba – takie scenki prezentowali występujący.
Widowni bardzo spodobał się występ. Mamy nadzieję, że zapamiętali rady i wskazówki zawarte w treści przedstawienia.
Po występie odbyło się podsumowanie konkursów plastycznych oraz konkursu w kategorii projektu „scratch”. Przyznano następujące miejsca :

Scratch „Częste rąk mycie skraca zarazkom życie”
I miejsca ( klasy I – III )
 Bartosz Chmielewski – IIIc
 Maria Kanarek  - IIIb

Klasy IV – VI
 I   miejsce  Kacper Olszowski –VIc
 II  miejsce  Jakub Milewski  - Vb
 III miejsce Aleksandra Brzustowska – VIc
Wyróżnienie – Agata Sieradzka- VB

W konkursach plastycznych nagrodzono następujące osoby:

1. Lena Dzwoniarska  - IIIc
2. Paulina Madaj – IIIc
3. Kinga Kwiatkowska – IIIc
4. Jakub Kozłowski – IIb
5. Julia Gust –IIb
6. Oliwier Rzepecki – IIb
7. Aleksandra Klimkiewicz – IId
8. Kamil Nojek – IId
9. Milena Pilarczyk –Ia
10.Martyna Pilarczyk –Ia
11.Olga Glegocińska – IIb
12.Liwia Zielińska –IIc
13.Zuzanna Janeczek –IIIc

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Małgorzata Matysiak
Ewa Tadzik

7 czerwca 2017 - Zmagania konkursowe
Przez 7 miesięcy - od października do kwietnia - 10 uczniów z naszej szkoły rywalizowało z niemal 100 rówieśników biorących udział w wojewódzkim konkursie matematyczno-przyrodniczym „Od Linneusza do Pitagorasa”.
Byli to:
Hanna Sutor i Weronika Kujawińska z klasy V b,
Nikola Paluszak, Wiktoria Kaźmierska, Maciej Szłyk i Mikołaj Wójciak z klasy VI b,
Laura Rodzeń, Aleksandra Brzustowska i Oliwia Michalak z klasy VI c

Konkurs był  zorganizowany przez Dwujęzyczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Przedszkolnymi „Butterfly School” oraz LOP  w Toruniu.
Co miesiąc uczestnicy rozwiązywali  1 zadanie matematyczne oraz 2 zadania z zakresu przyrody. Nie była to łatwa praca, gdyż wymagała od nich poszerzenia wiadomości z zakresu przedmiotów ścisłych oraz wykorzystania umiejętności plastyczno-komputerowych.
Po tym etapie 3 uczennice: Aleksandra Brzustowska, Hanna Sutor i Wiktoria Kaźmierska znalazły się w gronie 10 finalistów. To dla nich dzień 7 czerwca 2017  był kolejnym etapem zmagań konkursowym. Tego dnia rozwiązywały test składający się z 50 zadań. Ola i Wiktoria znalazły się wśród 5 najlepszych. Stanęły wówczas przed komisją, losowały zestawy pytań     i przed wszystkimi zebranymi, ustnie odpowiadały na bardzo trudne, wnikliwe pytania.
Ostatecznie Ola Brzustowska uplasowała się na 4 miejscu, Wiktoria Kaźmierska na 5,   a Hania Sutor na 9. Jestem z nich dumna. Bardzo gratuluję osiągniętego sukcesu.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za wytrwałość i wysiłek
włożony w wykonywanie zadań z każdego kolejnego etapu konkursowego.

Magdalena Musiałowska
n-l przyrody, opiekun uczestników konkursu