Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne

Grudzień

ARCHIWUM > 2017/2018

6 grudnia 2017 - Mój dom – moja twierdza
W ramach przedsięwzięcia profilaktycznego „Wiem – potrafię zadbać o własne bezpieczeństwo. Wiedza, która ratuje życie” dnia 6. 12. 2017 roku uczniowie klas IV uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym pod hasłem : „Mój dom- moja twierdza” z udziałem pełnomocnika ds. nieletnich M. Witoń, dzielnicowych: K. Barczaka, M. Kozłowskiego z Komisariatu Policji w Kruszwicy. Na konkretnych przykładach uczniowie nabywali umiejętności i poszerzali swoją  wiedzę w zakresie procedur postępowania w sytuacjach trudnych, zagrożenia zdrowia lub życia, kontaktu z osobą nieznajomą czy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Aleksandra Szymaniak

12 grudnia 2017 - Dzień Patrona
Obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kasprowicza przypadające na 12 grudnia związane były z jubileuszem osiemdziesięciolecia sztandaru szkoły. W odpowiedzi na zaproszenie do wzięcia udziału w uroczystości przybyli między innymi wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego pan Dariusz Kurzawa, burmistrz Kruszwicy pan Dariusz Witczak, dyrektor Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej pani Anna Budzińska, Honorowi Obywatele Szkoły, Rady Rodziców, laureaci gminnych konkursów, byli i obecni pracownicy Zespołu Szkół Samorządowych nr 1, a przede wszystkim uczniowie Jedynki.
Najważniejszym punktem uroczystości było przekazanie szkole repliki sztandaru. Osiemdziesiąt lat istnienia chorągwi, towarzyszenie wielu pokoleniom dzieci i młodzieży podczas niezliczonej liczby uroczystości zaznaczyło się niekorzystnie na fizycznym jego stanie. Należało zrobić replikę bardzo zniszczonego płatu oraz drzewca. Tego zadania podjęła się pani Genowefa Pindel oraz pan Jacek Kruszczyński.
Uczestnicy wysłuchali niezwykłej historii sztandaru, którą znamy m.in. z
 wpisów do kroniki szkolnej i zasobów Inowrocławskiej Biblioteki Cyfrowej.
Podniosłym momentem uroczystości był przemarsz pocztów sztandarowych ze szkół naszej gminy.
Podczas gali zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody zwycięzcom Gminnego Konkursu Literackiego „Gmina Kruszwica Moja Mała Ojczyzna”. W tym roku w konkursie wzięło udział siedemnaścioro uczniów klas szóstych i siódmych z pięciu szkół podstawowych naszej gminy. Laur zwycięzcy przypadł Marcie Wylandowskiej ze Szkoły Podstawowej im.
 Wojska Polskiego w Rusinowie, drugie miejsce zdobyła Klaudia Wojtasik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Ryża w Racicach, a dwa trzecie miejsca przypadły Marcie Modlińskiej i Wiktorii Mołdawskiej ze Szkoły Podstawowej im. Marii Patyk w Sławsku Wielkim. Laureatem konkursu na Logo z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę i setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 został Antoni Służałek ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kruszwicy. Do tego konkursu przystąpiło 109 uczniów z pięciu szkół podstawowych i dwóch gimnazjów.
Gości czekał jeszcze jeden ważny moment. Dzień Patrona był okazją do uroczystego przyjęcia Pani Genowefy Pindel w poczet Honorowych Obywateli Szkoły. Uczestnicy gali obejrzeli film, który opowiedział nam o
 życiu i dokonaniach Pani Pindel dla Kruszwicy i Ziemi Kujawskiej.
Całość dopełnił montaż słowno – muzyczny przygotowany przez dzieci i
 młodzież kruszwickiej Jedynki pod kierunkiem ich nauczycieli i wychowawców.
Wykonanie repliki sztandaru nie byłoby możliwe bez fundatorów: Rady Rodziców przy ZSZ
 nr 1 im. Jana Kasprowicza i Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Kruszwicy, którym serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy też wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w
 ej tak ważnej dla naszej społeczności chwili.

Małgorzata Kwaśnik

 

13 grudnia 2017 - Jak co roku Szlachetni!
Już po raz czwarty na przełomie listopada i grudnia społeczność Szkoły Podstawowej  nr 1 w Kruszwicy  uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”.    Po raz pierwszy akcja została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka obdarowała 30 ubogich rodzin. Dziś akcja to prawdziwe przedsięwzięcie, a jej główną zasadą jest pomaganie rodzinom, które chcą zmienić swoją sytuację.
Na terenie naszej placówki akcję koordynują p. Beata Pilarska  i p. Honorata Barglik, współpracujące z p. Agatą Mysło- Liderką Rejonu w „Szlachetnej Paczce.” W tym roku wsparliśmy głównie osoby starsze i samotne. Dzięki wielkim, otwartym sercom uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły przygotowaliśmy dla potrzebujących 18 paczek.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i świąteczny dobry uczynek.

Beata Pilarska


18 grudnia 2017 - Sprawozdanie z wycieczki do Bydgoszczy

Dnia 18 grudnia 2017 roku klasa "7a" oraz "7b" pojechały na wycieczkę do Bydgoszczy. Dokładnie o 9:15 na boisku szkolnym zebrała się grupa wycieczkowiczów. Wsiedliśmy do autobusu i po sprawdzeniu obecności, wyruszyliśmy do Bydgoszczy. Na miejscu byliśmy godzinę później. Zatrzymaliśmy się przed okazałym budynkiem filharmonii. Na początku zwiedziliśmy muzyczny parki koedukacyjny z modelami instrumentów. Następnie udaliśmy się do wnętrza gmachu.
Większość uczniów myślała, że na scenę wyjdą elegancko ubrani artyści ze skrzypcami. Zdziwiliśmy się na widok rockowego zespołu muzycznego. Przez kilkadziesiąt minut występujący śpiewali rockową wersję najpopularniejszych kolęd i pastorałek. Później na scenie pojawił się były uczestnik programu "The Voice of Poland". Chłopak zaśpiewał naprawdę ładnie! Po koncercie pojechaliśmy do restauracji "Baba Jaga". Tym razem nasze uczestnictwo było bardziej aktywne. Z wielkim zaangażowaniem własnoręcznie przygotowywaliśmy pierogi, które potem z apetytem zjedliśmy. Mogliśmy skosztować barszczu na prawdziwym zakwasie. Podczas lepienia pierogów śpiewaliśmy kolędy. Co prawda wróciliśmy z godzinnym opóźnieniem, ale wycieczka się udała. Będziemy mile ją wspominać. To były wspaniałe chwile!

Paula Rybczyńska


20 grudnia 2017 - Niespodziewany Gość
Pani Justyna Wysocka była dzisiaj niespodziewanym gościem w klasie 2a i podzieliła się z nami swoimi wrażeniami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia w Hiszpanii. Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy i oglądaliśmy filmiki związane z tradycjami tego okresu. Potem śpiewaliśmy kolędy polskie i hiszpańskie oraz próbowaliśmy różne smakołyki. Było świetnie!

Grażyna Dziwnik


20 grudnia 2017 - Fotorelacja z Mikołajkowych zawodów sportowych zorganizowanych przez klasą IIa dla dzieci z grup "0".

Agnieszka Zadka


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego