8 listopada 2017 - "ŚNIADANIE DAJE MOC"
Dnia 8 listopada br. uczniowie klas 0-III brali udział w ogólnopolskiej akcji "ŚNIADANIE DAJE MOC". W przygotowaniu pysznych, zdrowych śniadań pomogły mamy. Niektóre klasy samodzielnie przyrządziły sałatki i kanapki. Było przy tym dużo radości i zabawy.

Agnieszka Zadka

20 listopada 2017 - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w SP nr 1 im. J. Kasprowicza w Kruszwicy
Dzień 20 listopada w naszej szkole wszedł do kalendarza uroczystości cyklicznych. Jest to święto dzieci. Co roku prowadzimy działania uświadamiające dzieci w kwestii ich praw i obowiązków. Tegoroczne działania poświęciliśmy rodzinie.
W debatach klasowych przebiegających pod hasłem: „Rodzina – mój skarb i moja twierdza” uczniowie dyskutowali na temat roli rodziny w ich życiu. Efektem ich przemyśleń były prace przygotowane przez uczniów kl. I-III i grup „0” pędzlem, a uczniów kl. IV-VII piórem, z których przygotowaliśmy wystawę dla rodziców. Podczas najbliższych wizyt w szkole w ramach „drzwi otwartych” rodzice mogli zapoznać się ze stanowiskiem swych pociech w kwestii roli rodziny – czym dla nich jest rodzina i co rodzina im daje.
W czasie zajęć poświęconych prawom dzieci przypomnieliśmy naszym wychowankom, że ze swoimi kłopotami nigdy nie są sami. Zwracaliśmy ich uwagę na fakt, że o problemach trzeba mówić. Nikt nie ma prawa krzywdzić drugiego człowieka, nie ma na to naszego przyzwolenia. Uczniowie uzyskali konkretne informacje, gdzie szukać mogą pomocy, jeśli ich prawa będą w jakiś sposób łamane. O fakcie tym na co dzień przypomina im też specjalna gazetka informacyjna.

Aleksandra Szymaniak (organizator działań)