ARCHIWUM > 2016/2017

16 lutego 2017 - Zabawa karnawałowa
Dnia 16 lutego 2017r. odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów kl. I-III. Wszystkim dopisywał humor. Pełni energii i entuzjazmu tańczyliśmy i śpiewaliśmy przy dźwiękach ulubionych piosenek. Szkoda, że następna zabawa karnawałowa dopiero za rok!

Ewa Fajkowska

17 lutego 2017 - Zimowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem w grupie 0b
Z powodu częstych zachorowań w grupie 0b Dzień Babci i Dziadka odbył się dopiero 17.02.2017 r. Dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków, dla których przygotowały specjalny program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły jak również dały popis zdolności teatralnych podczas przedstawienia pt. "Dziadek, stołek i rosołek". Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej dzieci wręczyły naszym niecodziennym gościom własnoręcznie przygotowane upominki i wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Magdalena Zimmer

17 lutego 2017 - Moje spotkanie ze statystyką
W tygodniu 13-17.02 .2017  kolejny raz w kruszwickiej Jedynce  miały miejsce  spotkania z pracownikami Urzędu Statystycznego  w Bydgoszczy pod wspólnym hasłem Lekcje statystyki.
Tematem zajęć w klasach II i III był "Mój region-Moja Mała Ojczyzna" ,natomiast  w klasach  IV i V "Moje spotkanie ze statystyką". Hasłem przewodnim w klasie VI były z kolei "Zawody wokół nas .Ankieter statystyczny".
Uczniowie poza teoretycznymi informacjami z dziedziny statystyki mogli wykorzystać  zdobyte wiadomości w praktyce. Dzieci z zainteresowaniem odkryły jakie informacje o naszym regionie można  zdobyć dzięki metodom gromadzenia danych. Przeprowadzone zajęcia zrobiły duże wrażenie i  liczymy na podobne spotkania w przyszłości.

A.Sochacz

22 lutego 2017 - Spotkanie z dietetyczką
Dnia 22 lutego 2017r. uczniowie z klasy Ia, IIa, IId, IIIa i IIId uczestniczyli w spotkaniu z panią Mileną Kosińską dietetyczką z Centrum Dietetycznego NATUR HOUSE z Inowrocławia. Pani Milena zaprezentowała i szczegółowo omówiła nową piramidę zdrowego żywienia. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w dyskusji podczas układania całodniowego jadłospisu. Z zainteresowaniem słuchali i zapamiętywali to co dla nich powinno być ważne w codziennych posiłkach. Uczniowie dowiedzieli się również o negatywnym wpływie nadmiaru cukru i soli w codziennym odżywianiu oraz o pozytywnym piciu dużej ilości wody. Pani dietetyk zwróciła uczniom także uwagę na aktywność fizyczną, a więc jogging, pływanie, jazda na rowerze, spacer, itp. formy ruchu są tak samo ważne jak zdrowe odżywianie.

Grażyna Dziwnik

24 lutego 2017 - Bal przebierańców w oddziale przedszkolnym
Karnawał to czas balów i maskarad. To wspaniała okazja do zabaw dla dzieci. Ogromną radość sprawia im wcielanie się w różne postacie bajkowe. Czy jest coś przyjemniejszego, niż choć przez chwilę przywdziać niezwykły strój i stać się księżniczką, piratem czy Królewną Śnieżką?
W piątek 24 lutego 2017 r w naszym przedszkolu odbył się "BAL PRZEBIERAŃCÓW". Bibuła, konfetti i małe co nieco tego wszystkiego nie zabrakło na tegorocznym balu. Ale bal nie odbędzie się bez naszych wspaniałych przedszkolaków. To ich energia i gotowość wspaniałej zabawy sprawiły, że bal był wyjątkowy i z pewnością na długo zostanie  w naszej pamięci.

Magdalena Zimmer

27 lutego 2017 - Fotorelacja z wizyty w astrobazie uczniów klasy 1a