ARCHIWUM > 2016/2017

3 maja 2017 - Znamy wyniki XX konkursu ortograficznego dla uczniów klas IV-VI
W sobotę, 22 kwietnia 2017r. gościliśmy w murach Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej. W XX gminnym konkursie ortograficznym „O Pióro Burmistrza Kruszwicy” wzięło udział, zgodnie z regulaminem, sześcioro uczniów z naszej szkoły.
W tym roku nie udało się obronić tytułu laureata i zdobyć pióra Burmistrza Kruszwicy, choć było naprawdę blisko.
II miejsce w tych zmaganiach zajął Bożydar Olejnik z klasy VB, a III miejsce-
 Michalina Skowron z klasy VIC.
Pozostali uczniowie, tj. Wiktoria Kaźmierska i Paula Rybczyńska z klasy VIB, Zuzanna Stolarska z klasy IVA oraz Oliwia Michalak z klasy VIC też zaprezentowali się godnie.
Gratulujemy sukcesów!!!

Beata Pilarska

8 maja 2017 - Przedszkolaki w Family Parku
8 maja 2017 r. dzieci z grup zerowych wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Family Parku w Bydgoszczy. Na miejscu zostaliśmy powitani przez panią animatorkę, która przydzieliła każdemu dziecku znaczek- delfinka, żeby nikt się nie zgubił. Następnie każdy ruszył w wir zabawy. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały zajęcie korzystając także z mini pojazdów, armatek na piłeczki, elektronicznych koników, maczug i automatów. Przedszkolaki sprawdziły także swoje umiejętności w roli kierowców, podczas rajdu samochodów akumulatorowych. Dzieci chętnie korzystały również ze ścianki wspinaczkowej. Drugą częścią wycieczki były odwiedziny w pracowni profesora Ciekawskiego. Pan Damian- asystent profesora za pomocą widowiskowych eksperymetów odkrywał przed dziećmi tajniki nauki i wyjaśniał jak skonstruowany jest nasz świat. Dzieci mogły również same przeprowadzać eksperymenty naukowe pod okiem pana Damiana. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone i pełne niezapomnianych wrażeń.

Magdalena Zimmer

24 maja 2017 - Gminny Konkurs Recytatorski "Słowem Malowane"
Przedszkole Samorządowe nr 1 w Kruszwicy po raz XVI było organizatorem Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Słowem Malowane", który odbył się 24 maja o godz. 10.00 w CKiS Ziemowit. Zdolności recytatorskie prezentowały dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Konkurs ma na celu popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich i zainteresowanie dzieci poezją. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności w dwóch kategoriach: recytacji indywidualnej i z podziałem na role, a ich recytacje oceniała komisja w składzie: Magdalena Jagiełłowicz, Joanna Musiałowska i Andrzej Michalak. Nasze oddziały przedszkolne reprezentowało czterech przedszkolaków: Maja Żurawska, Adam Śmigielski, Karolina Dębowska i Jakub Zawadzki. Duet, który tworzyli Karolina Dębowska i Jakub Zawadzki w wierszu Jana Brzechwy "Żuraw i czapla" zdobył zaszczytne I miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Magdalena Zimmer

31 maja 2017 - WYPRAWA Z EKIPĄ TELEWIZYJNĄ
To już kolejna ptasia wyprawa. Tym razem wybraliśmy się nad Gopło.
W zajęciach terenowych towarzyszyła nam ekipa telewizyjna realizująca program „Spotkania z ekologią”.
Tym razem staraliśmy się poznać ptaka, który jest w symbolu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia czyli gęgawę.  Długo ją obserwowaliśmy. Staraliśmy się zapamiętać wiele ciekawostek z jej życia, które przekazywali nam nasi opiekunowie p. Magdalena Musiałowska, p. Katarzyna Kowalska i pan Paweł Stopiński.  Nauczyliśmy się rozpoznawać rodzaje piór. Sporo ich znaleźliśmy gdyż ptaki te teraz je wymieniają. Zrozumieliśmy też co znaczy „poruszać się gęsiego”.
Była to kolejna niezapomniana wyprawa.
RELACJA  NA ANTENIE  TVP BYDGOSZCZ
W SOBOTĘ O GODZ. 17.55;