ARCHIWUM > 2016/2017

3 marca 2017 - Szkolny Konkurs Recytatorski
W piątek 3 marca 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 0-3 „O porcelanowego słonika”. W lutym odbyły się eliminacje wstępne do konkursu, podczas których wytypowano po jednym reprezentancie z każdej klasy. Po raz pierwszy w konkursie wzięły udział dzieci z grup przedszkolnych ZSS nr 1 w Kruszwicy. Jury w składzie: p. dyrektor Marzena Szałkowska, p. w-ce dyrektor Joanna Musiałowska i p. Danuta Kruszczyńska oceniało recytację wierszy. Uczniowie w skupieniu wysłuchali recytacji koleżanek i kolegów. Podczas przerw, dzieci z klasy „0”a i 3c prezentowały publiczności swoje wokalne i teatralne umiejętności.
Laureaci pierwszych miejsc: Karolina Dębowska kl. „0”b, Melania Warmuz kl. 2c, Oliwia Lewandowska kl. 3b. Drugie miejsca zajęli: Hanna Mila kl. 1a, Aleksandra Konieczyńska kl. 2d, Kinga Kwiatkowska kl. 3c i Martyna Przybycień kl. 3d. Trzecie lokaty uzyskali: Filip Walczak kl. „0” (przedszkole), Olga Glegocińska kl. 2b, Zuzanna Kowalczyk kl. 3a. Czwarte miejsca zajęli: Adam Śmigielski kl. „0”a, Julia Olejnik kl. 2a.
Dzieci w nagrodę otrzymały dyplomy, porcelanowe słoniki i słodki upominek.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Wegner i Lidia Pilarska

6 marca 2017 - Spotkanie w bibliotece
Dnia 6 marca 2017r. dzieci z klasy I a odwiedziły po raz pierwszy bibliotekę na Zagoplu. W trakcie zajęć uczniowie poznali pomieszczenia, dowiedzieli się o pracy bibliotekarza oraz o tym, jak zostać czytelnikiem. Przypomnieliśmy sobie o zasadach właściwego obchodzenia się z książką. Wszystkie dzieci oglądały wybrane przez siebie książeczki. Dużo radości, uśmiechu i zabawy dostarczył uczniom ,,magiczny kuferek”, w którym ukryte były ciekawe postacie i rekwizyty z różnych wierszy i bajek. Na koniec spotkania dzieciaki otrzymały od pani Basi słodki upominek.

Grażyna Dziwnik

15 marca 2017 - Grupy zerowe "W tajemniczej krainie krasnali"

Dnia 15 marca dzieci z grup zerowych wraz z opiekunami wybrały się do Miejskiego Teatru w Inowrocławiu na baśń muzyczną pt. "W tajemniczej krainie krasnali".
Było to wesołe przedstawienie o skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasn