ARCHIWUM > 2016/2017

3 marca 2017 - Szkolny Konkurs Recytatorski
W piątek 3 marca 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 0-3 „O porcelanowego słonika”. W lutym odbyły się eliminacje wstępne do konkursu, podczas których wytypowano po jednym reprezentancie z każdej klasy. Po raz pierwszy w konkursie wzięły udział dzieci z grup przedszkolnych ZSS nr 1 w Kruszwicy. Jury w składzie: p. dyrektor Marzena Szałkowska, p. w-ce dyrektor Joanna Musiałowska i p. Danuta Kruszczyńska oceniało recytację wierszy. Uczniowie w skupieniu wysłuchali recytacji koleżanek i kolegów. Podczas przerw, dzieci z klasy „0”a i 3c prezentowały publiczności swoje wokalne i teatralne umiejętności.
Laureaci pierwszych miejsc: Karolina Dębowska kl. „0”b, Melania Warmuz kl. 2c, Oliwia Lewandowska kl. 3b. Drugie miejsca zajęli: Hanna Mila kl. 1a, Aleksandra Konieczyńska kl. 2d, Kinga Kwiatkowska kl. 3c i Martyna Przybycień kl. 3d. Trzecie lokaty uzyskali: Filip Walczak kl. „0” (przedszkole), Olga Glegocińska kl. 2b, Zuzanna Kowalczyk kl. 3a. Czwarte miejsca zajęli: Adam Śmigielski kl. „0”a, Julia Olejnik kl. 2a.
Dzieci w nagrodę otrzymały dyplomy, porcelanowe słoniki i słodki upominek.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Wegner i Lidia Pilarska

6 marca 2017 - Spotkanie w bibliotece
Dnia 6 marca 2017r. dzieci z klasy I a odwiedziły po raz pierwszy bibliotekę na Zagoplu. W trakcie zajęć uczniowie poznali pomieszczenia, dowiedzieli się o pracy bibliotekarza oraz o tym, jak zostać czytelnikiem. Przypomnieliśmy sobie o zasadach właściwego obchodzenia się z książką. Wszystkie dzieci oglądały wybrane przez siebie książeczki. Dużo radości, uśmiechu i zabawy dostarczył uczniom ,,magiczny kuferek”, w którym ukryte były ciekawe postacie i rekwizyty z różnych wierszy i bajek. Na koniec spotkania dzieciaki otrzymały od pani Basi słodki upominek.

Grażyna Dziwnik

15 marca 2017 - Grupy zerowe "W tajemniczej krainie krasnali"

Dnia 15 marca dzieci z grup zerowych wraz z opiekunami wybrały się do Miejskiego Teatru w Inowrocławiu na baśń muzyczną pt. "W tajemniczej krainie krasnali".
Było to wesołe przedstawienie o skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym trolu Szczerbolu, złej czarownicy Złośnicy i niedźwiadku Miodojadku. Wartkiej akcji towarzyszyły błyskotlie i zabawne dialogi, a bardzo dobrze znani bohaterowie baśni wzbudzali żywiołowe emocje u dzieci. Przedstawienie podobało się dzieciom, ponieważ mogły w nim brać czynny udział. Aktorzy zapraszali młodych widzów na scenę, prosząc o pomoc, rady, wskazówki i podpowiedzi. Dzieci czuły, że bez ich pomocy główny bohater nie pokonałby wszystkich przeciwności losu. W trakcie spektaklu organizowane były wesołe konkursy, za które mali uczestnicy byli nagradzani. Przepyszna zabawa. wesołe piosenki, nastrój tajemniczej krainy krasnoludków, ciekawa gra aktorów wywołałą uśmiech i zachwyt, wnosząc wiele radości w malutkie serca widzów, jednocześnie ucząc ich właściwego postępowania wobec rówieśników i dorosłych.

Magdalena Zimmer

21 marca 2017 - Powitanie wiosny

21 marca uczniowie klas I – III oraz oddziały zerówek powitały wiosnę.
W pierwszej części poranka ekologicznego obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Witaj Wiosno” , w którym brali udział uczniowie klasy IIb przygotowani przez panią Lucynę Górną i panią Ewę Tadzik.  Druga część odbyła się na boisku szkolnym. Zabawą i tańcem żegnaliśmy zimę i zapraszaliśmy zieloną, rozśpiewaną wiosnę do nas.

Lucyna Górna
                                                                                                         Ewa Tadzik

22 marca 2017 - „Z Chrystusem poznajemy świat” – szkolne rekolekcje wielkopostne

W dniach 20 – 22 marca 2017 roku nasi uczniowie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które prowadził ks. Maciej Jasiński z Parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy. Tematyka tegorocznych rekolekcji dotyczyła stworzenia świata i człowieka, grzechu pierworodnego i jego skutków oraz zbawienia, którego dokonał Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Nauki rekolekcyjne, w których chętnie i aktywnie brali udział nasi uczniowie, wzbogacone zostały licznymi rekwizytami, inscenizacjami oraz wspólnym śpiewem piosenek religijnych. Uwieńczeniem rekolekcji był udział uczniów we Mszy świętej, którą odprawił ks. Maciej Jasiński. Ogłoszone zostały również wyniki rekolekcyjnego konkursu: „Eden moimi oczami”, w którym wzięły udział dzieci z klas I – VI.                                                W kategorii klas I - III:
I miejsce zajął Sebastian Dyrduł z kl. III c
II miejsce – Nikola Machowska z kl. III a
III miejsce – Martyna Pilarczyk z kl. I a
W kategorii klas IV - VI:
I miejsce zajęła Paula Rybczyńska z kl. VI b
II miejsce – Natalia Kowalczyk z kl. VI a
III miejsce – Szymon Migdalski z kl. IV b
Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy!

Dariusz Malicki