19 maja 2018 -Nasi młodzi matematycy z sukcesami!
To, że matematyka nie jest taka straszna, przekonali się nasi matematycy z klas trzecich.
W piękny sobotni poranek 19 maja 2018 roku trzecioklasiści z naszej szkoły, wyłonieni w szkolnych eliminacjach  matematycznych, brali udział w Gminnym Konkursie Matematycznym Klas Trzecich  organizowanym już po raz dwudziesty ósmy w  Szkole Podstawowej nr 2 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kruszwicy . Uczniowie dzielnie zmagali się z nieschematycznymi oraz wymagającymi dużej wiedzy i umiejętności zadaniami matematycznymi. Wielu z nich doskonale poradziło sobie z rozwiązaniem niełatwych zadań.  Na 42 uczniów ze szkół z naszej gminy, startujących w zmaganiach matematycznych, aż siedmioro z naszej szkoły osiągnęło wyniki zasługujące na wyróżnienie.
I miejsce zajął Karol Barglik z klasy IIId – przygotowała Pani Beata Klusak
I miejsce zajął Szymon Siedlecki z klasy IIId – przygotowała Pani Beata Klusak
II miejsce zajęła Julia Gust z klasy IIIb – przygotowała Pani Lucyna Górna
II miejsce zajęła Julia Nowacka  z klasy IIIc – przygotowała Pani Ewa Fajkowska
II miejsce zajęła Joanna Łączna z klasy IIId – przygotowała Pani Beata Klusak
III miejsce zajęła Aleksandra Konieczyńska z klasy IIId – przygotowała Pani Beata Klusak
III miejsce zajął Stanisław Białkowski z klasy IIId – przygotowała Pani Beata Klusak
Gratulujemy młodym matematykom, rodzicom oraz nauczycielom. Życzymy dalszych
sukcesów- nie tylko w dziedzinie matematyki.

Beata Klusak