2 października 2018 - Wycieczka do Skłudzewa

W dniu 02.10.2018  uczniowie klas: IV b i V c uczestniczyli  w warsztatach plastycznych w Skłudzewie, których celem jest nauczenie dzieci zauważania  wokół siebie piękna kolorów,  a także gry światła i cienia. Warsztaty te maja także na celu rozwój sprawności manualnych u młodych ludzi. Obie klasy uczestniczyły w zajęciach tworzenia mozaiki ze szkła, czyli ” obrazów szkłem malowanych ”. Są to obrazy wykonywane z drobnych, kolorowych kawałków szkła. Oprócz rozwoju umiejętności plastycznych nasza wycieczka miała również charakter integracyjny. Spędziliśmy  miło czas przy wspólnym ognisku oraz zwiedzając galerię prac naszych kolegów i koleżanek z innych szkół, a także podziwiając prace znanych artystów z całej Polski. Wszyscy uczestnicy wrócili do domów z własnoręcznie wykonanymi pamiątkami.

Justyna Deptulska