23 stycznia 2018 - Podsumowanie I semestru
Dnia 23 stycznia br. odbyły się apele podsumowujące I semestr nauki uczniów naszej szkoły. Spotkanie klas I-III przygotowała p. Lucyna Górna.
Pracę klas IV-V podsumowała p. Małgorzata Kwaśnik.
Apel dla klas VI i VII prowadziła p. Joanna Kaczmarek.
Klasy II i III gimnazjum uczestniczyły w spotkaniu przygotowanym przez p. Elżbietę Kozłowską.
Podczas apeli wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy. Na apel byli również zaproszeni goście z  WOPR, którzy rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa zabaw na śniegu i lodzie. Szczegółowa relacja z przebiegu apelu znajduje się w poniższej prezentacji. Zapraszamy!

Lucyna Górna

27 stycznia 2018 - V gminny konkurs pięknego, głośnego czytania

Wielkim sukcesem może pochwalić się reprezentacja naszej szkoły w V edycji gminnego konkursu pięknego, głośnego czytania dla uczniów klasy IV-VII szkół podstawowych, który odbył się 27 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Rusinowie.
Uczniowie czytali wybrane przez siebie fragmenty prozy polskiej literatury dla dzieci i młodzieży. Byli oni oceniani w czterech kategoriach wiekowych. Ocena umiejętności naszych uczniów przez komisję konkursową uszczęśliwiła nie tylko dzieci, ale także ich rodziców i nauczycieli. W kategorii klas czwartych miejsca zdobyli: Kinga Gaca  z klasy IV a I miejsce, Zofia Degórska z klasy IV b II miejsce, Amadeusz Sitarczyk z klasy IV d III miejsce. W kategorii klas szóstych wyróżnił się Nikodem Dziwnik z klasy VI a zdobywając III miejsce. Najwyższe wyróżnienie, bo pierwsze miejsce w swej kategorii wiekowej oraz  Grand Prix konkursu zdobyła uczennica klasy VII a Amelia Siwek. Nagrodą dodatkową dla laureatki jest możliwość wzięcia udziału w regionalnym konkursie czytelniczym uczniów szkół gimnazjalnych. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, równocześnie dziękujemy tym, którzy wzięli udział konkursie.

Małgorzata Kwaśnik

27 stycznia 2018 - PTASIA WYPRAWA
W ostatnią sobotę stycznia 2018 roku młodzi miłośnicy ptaków z naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Zimowe Ptakoliczenie. Pod bacznym okiem swych  opiekunów p. Magdaleny Musiałowskiej i p. Katarzyny Kowalskiej ruszyli w teren, by wśród zarośli i drzew wypatrywać „skrzydlatych przyjaciół” zimujących w Polsce. Tu liczył się nie tylko dobry wzrok ale i słuch.
Dzięki fachowemu wsparciu prezesa TPZN p. Pawła Stopińskiego udało nam się dostrzec stadko czeczotek, które zostały ogłoszone przez OTOP ptakami tegorocznej zimy. To był dla nas wielki rarytas ornitologiczny. Widzieliśmy też dzwońce, czyże, gile, bogatki, modraszki, raniuszki kowaliki, kwiczoły, sroki, mazurki i wróble. Na Gople nie zabrakło krzyżówek i mew. Podziwialiśmy też dumnie kroczące gawrony i lecące klucze gęgaw oraz szybujące stada gołębi miejskich.
Raport z naszych obserwacji został przesłany do Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

To była kolejna super wyprawa!!!!!

Magdalena Musiałowska