Kwiecień 2019

ARCHIWUM > 2018/2019

6 kwietnia 2019 - Mistrzowie  ortografii na start!!!!!!!!!!!

6 kwietnia 2019 r.  odbyła się  kolejna, 26 już edycja,  Gminnego  Konkursu Orograficznego Uczniów Klas Trzecich Miasta i Gminy Kruszwica.
Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów wytypowanych przez  wychowawcę p. G. Dziwnik: Hanna Mila, Martyna Pilarczyk i Dominika Rybicka.
Do zmagań konkursowych przystąpiło 18 uczniów  reprezentujących  niemal  wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy.
Do grona trzecioklasistów w tym roku dołączyli też  drugoklasiści, którzy byli reprezentantami SP z Rusinowa. Odważnie przyjęli propozycję podjęcia trudu pisania dyktanda  przeznaczonego dla nieco starszych uczniów.
Dzieci  zmierzyły się z tekstem przygotowanym przez Kujawsko- Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Wszystkie dzieci otrzymały książki i pamiątkowe i dyplomy, a NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH nagrody, które przyznała komisja konkursowa.
Laureatami zostali:
Michalina Ciupa ( SP2 Kruszwica) - I miejsce
Lena Raźna (SP Rusinowo), Wiktor Antczak (SP Wola Wapowska)
Maria Lubońska (SP Sławsk Wielki), Maja Adamczyk ( SP Chełmce),
Zuzanna Sobcza ( SP2 Kruszwica) -  III miejsce.

Wszystkim uczestnikom sobotniej „przygody z ortografią” gratulujemy i  mamy nadzieję, że  nadal pielęgnując w sobie  wrażliwość ortograficzną, osiągać  będą kolejne sukcesy - czego im gorąco życzymy!!!!!!!!!!!!!!!

Organizator konkursu: Joanna Musiałowska

12 kwietnia 2019 - Podsumowanie Archidiecezjalnego Konkursu Fotograficzno-Literackiego
W piątek 12 kwietnia o godz.11.00 w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie odbyło się uroczyste podsumowanie Archidiecezjalnego Konkursu Fotograficzno-Literackiego dla kl. VII - VIII Szkoły Podstawowej oraz młodzieży gimnazjalnej –„W mocy Ducha Świętego”. Podsumowania dokonał i  nagrody wręczył ks. Prymas W. Polak oraz wicedziekan ks. dr hab. M. Polak z Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Wśród wyróżnionych uczniów znalazła się uczennica z kl. VII b Zofia Polanek. Uczennicę do konkursu przygotowała p. M. Barglik.
Tekst literacki i fotografię można zobaczyć na stronie Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Laureatom i wyróżnionym uczniom życzymy dalszych sukcesów!!!

Małgorzata Barglik

26 kwietnia 2019 - Nasz udział w akcji - Narodowe Sadzenie Lasu
26 kwietnia 2019 roku to ważna data dla nas – uczniów klasy VII a. Tego dnia bowiem braliśmy udział w akcji „#sadzimyMY”. Był tam także Prezydent RP Andrzej Duda.
Liczne działania proekologiczne inicjowane przez naszego nauczyciela biologii p. Magdalenę Musiałowską zaowocowały wyróżnieniem naszej szkoły. Zostaliśmy wybrani, by reprezentować Ligę Ochrony Przyrody i sadzić drzewa w Nadleśnictwie Rytel, w miejscu zniszczonym kataklizmem w 2017 roku.
Było to ogromne przedsięwzięcie. Razem z nami las sadziło około 1300 osób m.in.  żołnierze, strażacy, harcerze, studenci, władze lokalne i państwowe. Wszyscy aktywnie  uczestniczyli w zainicjowanej przez Prezydenta akcji  „Odnawiamy las po klęsce”.
Czworo uczniów z naszej  ekipy sadziło dęby wraz z Parą Prezydencką.
W sumie my - uczniowie kruszwickiej „Jedynki” wraz z opiekunami i przedstawicielami Zarządu Okręgu LOP w Toruniu zasadziliśmy około 1000 drzew.
Jesteśmy przekonani, że każdy z nas zapamięta te chwile i na zawsze przechowa piękne wspomnienie tego dnia, a na miejscu, które wyglądało jak powierzchnia z innej planety urosną przepiękne, monumentalne dęby – nasze drzewa.

Uczestnicy akcji