Maj 2019

9 maja 2019 - Fotorelacja z wycieczki do Kołodziejewa klasy Ia

Sławomir Montowski

11 maja 2019 - XXIX Konkurs Matematyczny uczniów klas III

Dnia 11 maja 2019r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Szkole Podstawowej nr 2 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kruszwicy odbył się XXIX Konkurs Matematyczny uczniów klas III Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Kruszwica. W konkursie brało udział 14 uczniów. Naszą placówkę reprezentowało 3 uczniów wytypowanych w klasowym konkursie matematycznym przez wychowawcę Grażynę Dziwnik. Byli to: Marta Piotrowska, Szymon Adamiak i Paweł Batkowski. Uczniowie rozwiązywali zadania tekstowe przygotowane przez doradców metodycznych z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
Laureaci konkursu:
Szymon Adamiak
II miejsce Marta Piotrowska i Paweł Batkowski
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Grażyna Dziwnik

11 maja 2019 - WYRÓŻNIENIE dla JULII NOWACKIEJ i SZYMONA SIEDLECKIEGO w Małej Olimpiadzie Matematycznej.
Dnia 11 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny" Mała Olimpiada" dla uczniów klas IV. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych oraz wdrażanie uczniów do podejmowania dodatkowego wysiłku intelektualnego. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas czwartych: Julia Nowacka, Aleksandra Konieczyńska, Oliwia Kwiatkowska, Jakub Grzegorek, Szymon Siedlecki, Karol Barglik, Stanisław Białkowski i Michał Śmiłowski . Gratulujemy uczniom udziału w konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów.

Adam Kowalczyk

15 maja 2019 - To już pięć lat!

Ogólnoszkolny Konkurs Ortograficzny „Ortografek” obchodził w tym roku swój mały jubileusz
15 maja 2019r. odbyła się V edycja naszego konkursu, którego pomysłodawcami, organizatorkami i koordynatorkami były  p. Joanna Musiałowska i p. Beata Pilarska. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV--VIII, którzy rywalizowali o indywidualny tytuł mistrza ortografii oraz o tytuł mistrzowskiej klasy.
Wszyscy reprezentanci klas otrzymali dyplomy, laureaci upominki, a pamiątkowe puchary przechodnie powędrowały na rok do zwycięskich mistrzowskich klas!

Oto wyniki:

2. Nikola Paluszak VIII b
3. Michalina Skowron VIII c

Serdecznie gratulujemy!

W opinii uczniów, uczestników konkursu-  nie było łatwo, bo ortografia niejednemu przysparza wiele trudności i dla niejednego jest istną piętą Achillesa. Jednak  rokrocznie konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, a sami uczniowie traktują go nie tylko jako formę zabawy, ale też jako sprawdzian swoich ortograficznych umiejętności i zawsze z niecierpliwością czekają na ostateczne wyniki. W tym roku, dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców naszej szkoły, tradycyjnie po zakończeniu dyktanda uczestnicy konkursu zostali poczęstowani  czekoladą, a zwycięzcy w ramach nagrody zostali zaproszeni także na lody do jednej z kruszwickich lodziarni.

Ćwiczcie ortografię i bawcie się razem z nami! Do zobaczenia za rok!

Magdalena Musiałowska

16 maja 2019 - Fotorelacja z wycieczki klasy 2b i 3a do gospodarstwa agroturystycznego

w Brzozie koło Torunia.

17 maja 2019 - Fotorelacja z drugiego spotkania uczniów klas IV, V, VI i IIIa

z panią Elżbietą Borzyszkowską i panią Danutą Jurkiewicz-Lewandowską w związku z 50 rocznicą przekazania sztandaru Szczepowi Harcerskiemu im. Powstańców Wielkopolskich przy SP nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy.

Grażyna Dziwnik

18 maja 2019 - WYRÓŻNIENIE w Powiatowym Konkursie dla klas V „Liczby rządzą światem” zdobyła  KINGA GACA.
Dnia 18 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu odbył się finałowy etap powiatowego konkursu „Liczby rządzą światem” . W 32-osobowym finale wystąpiły dwie uczennice z naszej szkoły: Kinga Gaca z klasy Va  i Oliwia Lewandowska  z klasy Vb. Dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze, a jedna z nich zdobyła wyróżnienie.   Wcześniej w marcu  przeszły one trudny I etap, który odbył się w Szkole Podstawowej Integracyjnej im. Powstańców Wielkopolskich w Inowrocławiu. Gratulujemy uczennicom udziału w konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów.

Adam Kowalczyk

23 maja 2019 - Apel o zdrowiu.

Dnia 23 maja 2019r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony tematyce zdrowia. Uczestniczyły w nim dzieci z klas I-III oraz z wszystkich oddziałów zerowych. Uczniowie z klasy IIIa pod opieką p. Grażyny Dziwnik i pielęgniarki szkolnej p.Małgorzaty Matysiak przygotowali przedstawienie pt. ,,Zdrowy Czerwony Kapturek”. Poprzez bajkową treść widowiska i różnorodność piosenek dzieci zwróciły uwagę na dobry wpływ właściwego odżywiania, dbałość o higienę osobistą, higienę jamy ustnej oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Mali artyści udowodnili ważność hasła ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”. Organizatorzy apelu bardzo dziękują p. Renacie Barczak-Meller za przygotowanie scenografii i dekoracji. Po apelu zostały wręczone nagrody dzieciom biorącym udział w konkursach o  zdrowiu przygotowanych przez p. Małgorzatę Matysiak oraz p. Ewę Tadzik. A oto wyniki konkursów:

,,0" konkurs plastyczny ,,Zdrowe zęby”
Maja Łączna ,,O”a
Paweł Doligarski ,,O”b
Dominik Klamecki ,,O”a
Wyróżnienia: Oliwia Krzesińska ,,O”b, Amelia Sochaczewska ,,O”b

Klasy I
konkurs plastyczny: ,,Żeby zdrowe zęby mieć”
Jagoda Marcińska Ib
Wyróżnienia: Jacek Puchała Ib, Lana Antkowiak Ib, Zuzanna Kazubowska Ia,
Laura Dybicz Ic

Klasy II - konkurs plastyczny: ,, Niesamowity świat higieny jamy ustnej”