Styczeń 2019

ARCHIWUM > 2018/2019

3 stycznia 2019 - Jasełka w grupie „Sówek” i „Jeżyków”
Jasełka w grupie „Sówek” i „Jeżyków”
Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekiwaliśmy ich nadejścia. W szkole okres poprzedzający ten magiczny czas był niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Dzieci ku uciesze swoich rodziców, wychowawców i gości, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Świąteczna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Małgorzata Zielińska-Witoń
ałgorzata Szymańska

3 stycznia 2019 - Świąteczne warsztaty plastyczne w grupie „Sówek”
Minął właśnie grudzień, miesiąc szczególny, podczas którego na zajęciach dominowała tematyka świąteczna. Chcąc włączyć rodziców w ten wyjątkowy czas przygotowań do świąt w dniu 17 grudnia zorganizowane zostały warsztaty plastyczne. Rodzice wraz ze swoimi pociechami przy akompaniamencie kolęd i pastorałek wykonali piękne ozdoby choinkowe.

Małgorzata Zielińska-Witoń

6 stycznia 2019 - Choinka dla ptaków
Zima to trudny czas dla ptaków.  Jak co roku otworzyliśmy dla nich „Ptasią stołówkę”. Tutaj ptaki zawsze znajdą dla siebie coś smacznego. Na nas, miłośników zwierząt,  one zawsze mogą liczyć.
Pamiętaliśmy też o nich w okresie świątecznym. Świerk znajdujący się na boisku szkolnym zamieniliśmy w choinkę , na której zawiesiliśmy  bombki z tłuszczu i nasion oraz kawałki słoniny.
Nie trzeba było długo czekać. Ptaki ją szybko dostrzegły i śpiewem wykazały swoje zadowolenie.
Mimo tego, że śnieg i mróz w tym roku pojawiają się rzadko to grupa młodych przyrodników będzie nadal czuwała nad tym, by ptaki nigdy nie były głodne.

Magdalena Musiałowska

11 stycznia 2019 - Fotorelacja z balu karnawałowego dzieci z klas 1-3

Grażyna Dziwnik

14 stycznia 2019 - Bezpieczne ferie
Przez 3 dni: 9, 10 i 11 stycznia nasza szkoła brała udział w akcji profilaktycznej pod hasłem „Bezpieczne ferie z Nadgoplańskim WOPR”. Wszyscy uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na lodzie, które w rzeczowy sposób przekazali ratownicy Nadgoplańskiego WOPR.  Przypomnieli również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz numery alarmowe pod którymi można uzyskać pomoc.
Informacje te zostały poszerzone przez pedagogów naszej szkoły. Panie mówiły o innych zasadach, których przestrzeganie sprawi,  że ferie będą bezpieczne.
Ferie zimowe są po to, żeby odpoczywać, bawić się, rozwijać swoje zainteresowania, na które brakuje czasu w okresie nauki. Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył  niezapomnianych wrażeń pamiętajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

● Kiedy tylko pogoda na to pozwoli, jak najwięcej czasu spędzajcie na świeżym powietrzu. Jednak do zabawy wybierajcie miejsca bezpieczne z dala od ulic, torów kolejowych, mostów.
● Informuj rodziców gdzie będziesz przebywał i z kim oraz o której wrócisz do domu.
● Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze przed zapadnięciem zmroku.
● Noś elementy odblaskowe, dzięki temu będziesz lepiej widoczny na drodze.
● Ubieraj się zawsze stosownie do temperatury panującej na dworze. Nie za lekko i nie za ciepło.
● Dbaj o zdrowie i higienę.
● Klucze od mieszkania chowaj pod ubraniem, nie podawaj nikomu swojego adresu zamieszkania.
●  Nie ufaj osobom obcym, Nie przyjmuj od nich słodyczy, zaproszenia na spacer, do samochodu czy do mieszkania.
● Jeżeli zostajesz w domu sam, zamknij drzwi i nie otwieraj ich nikomu.
● Podczas korzystania z Internetu obowiązują takie same zasady – nie ufaj osobom, których nie znasz, nie mów że jesteś sam w domu, nie podawaj adresu zamieszkania
● nie podawaj swoich danych osobowych w Internecie
● nie rzucaj śnieżkami w przejeżdżające pojazdy - możesz spowodować wypadek
● nie rzucaj w kolegów śnieżkami, w których umieściłeś coś twardego np. kamień lub lód  - możesz zrobić mu krzywdę
● idąc w pobliżu drogi zachowaj szczególna ostrożność gdyż droga hamowania pojazdów jest znacznie dłuższa
●  nie ślizgaj się na chodniku to zagrożenie dla wszystkich - łatwo złamać nogę czy rękę
● nie wchodź na lód zamarzniętych jezior, stawów, rzek, wykopów - pod wpływem ciężaru Twojego ciała lód może się załamać
● ślizgaj się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska

Życzymy Wam wspaniałych ferii.
Odpoczywajcie, nabierajcie sił do pracy w drugim semestrze.
Do zobaczenia 28.01.2019.

Iwona Kawczyńska