ARCHIWUM > 2015/2016

Wydarzenia z życia społeczności szkolnej w tym roku szkolnym
zobacz ==> wrzesień październik listopad grudzień styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec

BIEŻĄCE WYDARZENIA:

1 września 2016 o godzinie 9.00 na boisku szkoły podstawowej rozpocznie się uroczystość inauguracji roku szkolnego 2016/2017 Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy

==>Wykaz podręczników na rok szkolny 2016-2017

Poradnik „Rodzice, macie wybór! Wychowanie przedszkolne i edukacja szkolna dziecka sześcioletniego i siedmioletniego”
Rodzice, macie wybór!” to publikacja skierowana do rodziców dzieci sześcio i siedmioletnich. Tych opiekunów, którzy stoją przed ważną decyzją czy od 1 września 2016 r. ich dzieci mają rozpocząć edukację szkolną, czy pozostać w przedszkolu.
W poradniku znajdują się m.in. informacje dotyczące zmian w ustawie o systemie oświaty, a także zasadach rekrutacji do przedszkola. Publikacja informuje o procedurze odwoławczej w rekrutacji oraz zadaniach gminy w organizacji i prowadzeniu placówek wychowania przedszkolnego. Poradnik wyjaśnia też kwestie związane z zasadami przyjmowania dzieci do klasy I szkoły podstawowej, czy odroczeniem dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
Dodatkowo publikacja zawiera zestawienie najważniejszych pytań rodziców i odpowiedzi ekspertów MEN.
Szczegółowe informacje w serwisie MEN==>