E- TWINNING

PROJEKTY

Od września 2012 nasza szkoła uczestniczy w programie e-Twinning, polegającym na głównie internetowej współpracy szkół tego samego typu z różnych krajów europejskich.
Obecnie realizujemy projekt "My town our landscapes" wspólnie ze szkołami z Grecji, Bułgarii, Turcji, Hiszpanii i innymi z Polski.
W ramach projektu uczniowie klas czwartych wykonali zdjęcia różnych miejsc w Kruszwicy oraz prezentację multimedialną o Kruszwicy, aby przedstawić miasto uczniom z innych szkół. Natomiast uczniowie klas szóstych w prezentacji multimedialnej przedstawili Polskę, jej historię i miejsce w Europie.
Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie poznali rówieśników z Grecji, podjęli korespondencję internetową, a niektórzy rozmawiali przez skype.