Logp projektu ERASUS+

11-15 stycznia 2016 - pierwsza wizyta robocza projektu ERASMUS+

Niezwykłe regiony Europy w naszych doświadczeniach to tytuł projektu realizowanego przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły w ramach programu Erasmus+. Jesteśmy koordynatorem grupy partnerskiej, w której skład wchodzą szkoły podstawowe w Narvi (Estonia), w Barcanesti (Rumunia), w Ciudad Rodrigo (Hiszpania), w Sitii (Grecja) i w Rzymie. Rozpoczęta w październiku 2015 współpraca, której przyświeca idea kształtowania młodych obywateli EU świadomych własnych korzeni i tradycji, ciekawych i tolerancyjnych wobec innych kultur europejskich, potrwa do czerwca 2018.
W styczniu przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich (dyrektorzy i nauczyciele) przyjechali do Kruszwicy na pierwsze spotkanie projektowe, którego celem było opracowanie szczegółów trzyletniej współpracy. Nasi goście poznali system edukacji w Polsce i organizację pracy naszej szkoły. Odkryli też, choć „w pigułce”, nasz region: mimo niesprzyjającej pogody, zwiedzili Kruszwicę, inowrocławskie Solanki, Toruń i Poznań.
Rezultaty współpracy można śledzić na stronie internetowej projektu: www.europeproject.eu.

Koordynator projektu - Małgorzata Konik