GAZETKA

Od 2003 roku istnieje w szkole kółko dziennikarskie dla uczniów drugiego etapu edukacyjnego  prowadzone przez panią Małgorzatę Kwaśnik. Efektem tych działań jest gazetka szkolna Jedynka”, która ukazuje się regularnie od ośmiu lat.
Podczas zajęć rozwijane są zainteresowania polonistyczne uczniów poprzez formy warsztatowe. Głównym zadaniem zajęć jest doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem pisanym.  Ponadto uczniowie ulepszają posługiwanie się różnymi formami dziennikarskimi oraz rozwijają zdolności komunikacyjne. Zwraca się uwagę na jakość tekstów (unikanie stereotypowej formy sprawozdawczej,  pomysłowość w konstrukcji tekstów). Doskonałym narzędziem kontroli efektów pracy indywidualnej i zespołowej stało się przygotowywanie przez młodych dziennikarzy różnorodnych artykułów, ich prezentacja, omawianie i korekta.
Uczniowie korzystają z technologii komputerowej, drukują  kolejne numery gazetki „Jedynka”.
8 maja 2009 roku uczniowie odwiedzili redakcję „Gazety Wyborczej” w Bydgoszczy. Wzięli udział w kolegium redakcyjnym, przyjrzeli się pracy w redakcjach, mieli możliwość zwiedzenia Gazety.
W listopadzie roku szkolnego 2008/2009 dzieci zostały zaproszone do Bydgoszczy na uroczystość rozstrzygnięcia XVI Rejonowego Konkursu Gazetek Szkolnych zorganizowanego przez redakcję „Wiadomości, Głosy,  Rozmowy o Szkole”. Gazetka została wyróżniona i nagrodzona.