Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne

KONKURSY ARTYSTYCZNE 2012/2013

ARCHIWUM > 2012/2013
 

Wyjątkowe spotkanie z Kosmosem przeżyli członkowie Regionalnego Koła Astronomicznego działającego przy naszej szkole wraz z opiekunem Magdaleną Musiałowską.  Mieli oni możliwość uczestniczenia w Astrofestiwalu imprezie plenerowej, która odbyła się w sobotę 15 czerwca 2013 r. w Złejwsi Wielkiej. Była ona połączona z otwarciem ostatniej z 14 Astrobaz działających w naszym województwie.
Uczestnicy wzięli udział   w wykładach popularno-naukowych, eksperymentach fizycznych, kopernikańskich igrzyskach, pokazach łazików marsjańskich, kosmicznych zabawach i licznych konkursach.
Wielkim sukcesem dla najmłodszych miłośników astronomii z naszej podstawówki zakończył się konkurs składania teleskopu od podstaw. Pokonali oni konkurentów z klas VI i gimnazjalistów uzyskując najlepszy czas. Udzielili oni wywiadu do TVP w Toruniu.

Podczas uroczystości podsumowano także I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bliżej Gwiazd", który w tym roku odbywał się pod hasłem
Mikołaj Kopernik i jego dzieło.
W kategorii klas I-III drugie  miejsce zdobyła uczennica klasy III
Oliwia Gralak.
Podczas Astrofestiwalu podziwiać można było nie tylko nagrodzone prace, ale także te, które zostały docenione przez jury i zakwalifikowane na wystawę.
Podziwialiśmy zatem pracę nie tylko Oliwii lecz także:  Laury Rodzeń,  Ewy Łukaszewicz,  Hanny Dzwoniarskiej,  Alicji Knasiak,  Oliwiera Wiśniewskiego,  Julii Opasik i Aleksandry Matuszak.   

Wśród licznych atrakcji tego wieczoru były liczne koncerty, projekcje w Planetarium oraz spoglądanie w niebo przy pomocy tak licznie zgromadzonych teleskopów. Niewątpliwą atrakcją tego wieczoru było bicie rekordu  na największą liczbę zgromadzonych teleskopów.

Honorowym gościem tegorocznego festiwalu był gen. M. Hermaszewski, który bardzo chętnie opowiadał o swoich „kosmicznych” doświadczeniach.

Największe jednak wrażenia na wszystkich uczestnikach wywarł Mapping Show
podróż słowno-muzyczna przez Układ Słoneczny oraz walka na miecze świetlne.

Sobotnie popołudnie i godziny wieczorno-nocne spędzone w gronie miłośników astronomii zgromadzonych na Astrofestiwalu w Złejwsi Wielkiej pozostaną na długo w naszej pamięci.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Wielkim sukcesem uczniów naszej szkoły zakończył się I Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci w Skłudzewie. Młodzi artyści zostali wyróżnieni  przez wybitnych profesorów i artystów nagrodami podczas uroczystości, która odbyła się 28 maja 2013 roku.
Kategoria wiekowa 10 -1 2 lat:
III miejsce -  Wiktoria Sieradzka klasa V c
Wyróżnienie - Emilia Szkudlarek klasa IV a
Kategoria wiekowa 13 -1 5 lat:
II miejsce - Sandra Zasada klasa VI a
Wystawa pokonkursowa:
Klaudia Grzybowska klasa V c, Sara Przybysz klasa VI b, Julia Opasik klasa VI b, Bartłomiej Mróz klasa VI a, Agata Grobelska klasa IV a, Kornelia Przydatek klasa IV b, Mikołaj Wiśniewski klasa VI a, Oliwia Mikołajczak klasa V c, Natalia Gałęzewska klasa V c.
Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie w nagrodę wezmą udział w plenerze w Skłudzewie.

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Etiopia na 21 dni lub na całe życie”. Wysłaliśmy blisko 80 prac plastycznych.
Twórcza praca naszych wychowanków została doceniona i zauważona.
Spośród paru tysięcy nadesłanych prac konkursowych, trzy prace zostały wyróżnione i dopuszczone do wystawy. Są to prace: Weroniki Marulewskiej z klasy VI a, Emilii Szkudlarek z klasy IV a i Justyny Kwiatkowskiej z zerówki. Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i opiekunom przygotowującym dzieci.
Adres strony, gdzie można uzyskać informacje na temat wyników konkursu

http://wyspart.pl/aktualnosci-wyspart/wyniki-konkursu-plastycznegeo--kultury-swiata--etiopia.html

Dzień Pamięci Ofiar Katyńskich jest polskim świętem obchodzonym corocznie 13 kwietnia. Jego przesłaniem jest oddanie hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej wymordowanym przez NKWD z rozkazu Stalina, przywódcy ZSRR.

Uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień  10 kwietnia, uczestnicząc w III Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej ,,Na żołnierską nutę" dla dzieci sześcioletnich i klas I-III szkół podstawowych. W tym dniu gościliśmy małych artystów ze szkół naszej gminy oraz wielu znamienitych gości.  Podczas festiwalu dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne w repertuarze piosenki patriotycznej. Jury festiwalu poddało ocenie występy w kategoriach: soliści, duety oraz zespoły dzieci sześcioletnich i klas I-III.
Wszystkie występy były znakomite, ale zasady festiwalu są bezwzględne i wymagają wyłonienia laureatów.

Dzieci sześcioletnie:
w kategorii soliści
I miejsce: Hanna Hoffman - Przedszkole Samorządowe nr 1 w Kruszwicy
II miejsce: Nela Wnuk - Przedszkole Samorządowe nr 3 w Kruszwicy
III miejsce: Zofia Kowalska - Oddział Przedszkolny SP w Sławsku Wielkim
w kategorii duety:
I miejsce: Alicja Burdziak i Julia Radulska - Przedszkole Samorządowe nr 1w Kruszwicy
II miejsce: Kacper Kamiński i Karolina Simińska - Oddział Przedszkolny SP w Sławsku Wielkim
III miejsce:  Zuzanna Matuszak i Julia Zaćmińska - Oddział Przedszkolny SP nr 1 w Kruszwicy
w kategorii zespoły:
Ex aequo I miejsce:
zespół „Biedronki” ( M. Mila, M. Jędrzejczak, H. Latocha, Z. Przydatek, J. Burzec, J. Skowron) - Przedszkole Samorządowe nr 3  w Kruszwicy,
zespół „Iskierki”  - Oddział „O” b SP nr 1 w Kruszwicy (Martyna Chmielewska- Berndt, Julia Dzwoniarska, Lena Dzwoniarska, Oliwia Galas, Dagmara Godlewska, Oliwia Kanarek, Kornelia Kowalewska, Klaudia Kubiak, Maria Lipińska, Paulina Madaj, Roksana Pawłowska, Wiktoria Sosnowska, Agata Wiktorowska, Wiktoria Wochna, Mateusz Eizenchart, Sebastian Grzybowski, Dorian Kowalewski, Kornel Krygier, Adam Kubacki, Sławomir Lipiński, Igor Łukomski, Norbert Matele, Krystian Rychlicki, Dawid Siwiński, Igor Wiśniewski
Dzieci z  klas I-III
w kategorii soliści:
I miejsce: Edyta Kolczyńska - SP w Sławsku Wielkim
II miejsce: Martyna Woda - SP nr 1 w Kruszwicy
III miejsce Justyna Budkowska - SP w Chełmcach
w kategorii duety:
I miejsce: Izabela Bandosz i Mateusz Woźniak - SP w Sławsku Wielkim
II miejsce: Martyna Kwaśniewska i Klaudia Liczbińska - SP w Woli Wapowskiej
w kategorii zespoły:
I miejsce : zespół „Wiolinki” (A. Kuczyńska, D. Jędraszczak, M. Stanny, M. Mrówczyńska, J. Chwalisz, M. Chwalisz, B. Konarzewski, I. Witkowski, W. Kępska, A. Kowalska, Z. Kłosowska, J. Krąkowski) - SP Chełmce
II miejsce: zespół „Nas troje” ( M. Hoffmann, M. Jabłoński, A. Rzeczkowska) - SP nr 1 Kruszwica
III miejsce: zespół w składzie (W. Rzepka, A. Figas, E. Ranachowska, S. Stanek, M. Stanek) - SP Polanowice


W piątek 8 marca 2013 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas młodszych
"O porcelanowego słonika"
. Przed konkursem, z okazji Dnia Kobiet, dzieci z klasy III a przygotowane przez panią w-ce dyrektor Joannę Musiałowską złożyły paniom i małym kobietkom życzenia oraz podarowały muzyczny upominek.
W lutym odbyły się eliminacje wewnątrzklasowe do konkursu, podczas których wytypowano po jednym reprezentancie z każdej klasy. Jury w składzie: p. w-ce dyrektor Joanna Musiałowska i p. Danuta Kruszczyńska   oceniało recytację wierszy. Uczniowie spontanicznie reagowali na występy koleżanek i kolegów. Podczas przerw, dzieci z klasy II b i III c prezentowały publiczności swoje wokalne umiejętności.
Laureatki pierwszych miejsc:
Patrycja Wach kl. I a, Hanna Sutor kl. I b, Martyna Lewandowska kl. II b.
Drugie miejsca zajęły:
Paulina Marcinkowska kl. II a, Kornelia Wróbel kl. III c.
Zdobywcy trzecich miejsc to:
Kacper Olszowski kl. II a, Aniela Rzeczkowska kl. III a, Wiktoria Kępska kl. III b .
Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplomy, słodycze i oczywiście porcelanowe słoniki. Konkurs przygotowały
p. Beata Wegner i p. Lidia Pilarska-Bacza.

XIV edycja Festiwalu Kolęd i Pastorałek Kruszwica 2013 odbyła się 12 stycznia 2013 roku w Centrum Kultury Ziemowit w Kruszwicy. Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowały następujące uczennice:  Martyna Woda z klasy III a, która zdobyła I miejsce w kategorii soliści do lat 10. Natalia Jagodzińska z klasy IV a, która zdobyła
I miejsce w kategorii soliści 11-13 lat. Monika Rajewska, uczennica klasy V I c  zdobyła wyróżnienie. Zarówno Martyna Woda, jak i Natalia Jagodzińska  powtórzyły swój sukces, wygrywając pierwsze  miejsca w XIX Powiatowym Festiwalu Kolęd i pastorałek  KOPA 2013 w Złotnikach Kujawskich, który odbył się 2 lutego 2013 roku. Dziewczyny zdobyły uznanie komisji, która przyznała im czołowe lokaty. W nagrodę otrzymały  Nagrody Starosty Miasta Inowrocławia oraz pamiątkowe dyplomy.

X edycja Gminnego Konkursu Plastycznego  klas IV – VI „Kujawy śniegiem otulone” 2012
14 grudnia 2012 r. w SP nr 1 na uroczystej gali z okazji Dnia Patrona przedstawiono wyniki konkursu. Komisja przyznała autorom prac trzy równorzędne wyróżnienia oraz trzy nagrody.
Wyróżnienia:
- Julia Żelechowska – SP nr 1 w Kruszwicy,
- Jakub Ratajczyk – SP nr 1
w Kruszwicy,
- Edyta Kolczyńska – SP
w Sławsku Wielkim.
Nagrody:
III miejsce – Agnieszka Janowska – SP w Polanowicach,
II miejsce – Michał Zdziarski – SP w Polanowicach,
I miejsce – Monika Stanek – SP w Polanowicach.
Laureatom konkursu oraz ich opiekunom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 
 

W miesiącu wrześniu braliśmy udział w konkursie plastycznym – „CIESZMY SIĘ LASEM”, którego organizatorem była Liga Ochrony Przyrody.
Tematyka tego konkursu obejmowała zagadnienia przedstawiające leśny savoir vivre, czyli jak bezpiecznie korzystać z uroków naszych pięknych lasów.
Dzieci startowały w 3 kategoriach:   – KLASY „0”,  - KLASY I-III,  - KLASY IV-VI
.
Do szkolnego koordynatora napłynęło mnóstwo pięknych prac. Komisja szkolna, w skład której weszli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice, członkowie RR wybrali, zgodnie z regulaminem, po 3 prace z każdej kategorii wiekowej. Zostały one przesłane do Zarządu LOP w Toruniu.
Okazało się, że nagrodzono prace następujących uczniów:
– KLASY „0”:
1. Bartosz  Podrzycki
2. Zuzanna Matuszak
3. Nicola Głowala
Opiekunem uczniów była p. Lidia Bagrowska
- KLASY I-III
1. Igor Kowalski  -  kl. II a -
opiekun p. Katarzyna Kowalska
2. Roksana Muszyńska – kl. III b - opiekun p. Grażyna Dziwnik
3. Anna Lewandowska – kl. III b
- opiekun p. Grażyna Dziwnik
- KLASY IV-VI
1. Sławomir Walczak – kl. IV c - opiekun p. Beata Klusak
2. Sandra Nyk – kl. VI a - opiekun p. Beata Klusak
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół nr 28 w Toruniu.                                                                           
GRATULUJEMY!
Szkolny koordynator konkursu: Magdalena Musiałowska

9 listopada bieżącego roku odbyła się XVII edycja konkursu recytatorskiego ”Krajobrazy poezji polskiej”, który od lat ma uświetnić obchody Święta Niepodległości.
Promując polską poezję i prozę spotkały się szkoły z naszej gminy.
„Jedynkę” reprezentowało ośmioro uczniów: Patrycja  Domalska z V b, Liliana Rybczyńska z V a, Zuzanna Dankowska z V c, Rafał Kowalski z V a, Agata Syrczyńska  z VI a, Grzegorz Owedyk z VI b, Joanna Janeczek i Jakub Ratajczyk z VI c.
Jurorzy przyznali w grupie wiekowej IV-VI: I miejsce - Patrycji Domalskiej za wiersz J. Szczepkowskiego „Opowiedz nam Ojczyzno” (opiekun Beata Pilarska), III miejsce  
Jakubowi Ratajczykowi  za wiersz Kazimierza Przerwy-Tetmajera „W lesie” oraz wyróżnienie dla Liliany Rybczyńskiej za wiersz Antoniego Słonimskiego „Polska” (opiekun obojga uczniów - Aleksandra Sochacz).
Laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu - GRATULUJEMY!

 
 

KONKURS FOTOGRAFICZNY „GOPŁO W OBIEKTYWIE” – organizator NPT
W konkursie uczestniczyli reprezentanci gmin, które znajdują się na terenie NPT, a więc Jeziora Wielkie, Piotrków Kujawski oraz Kruszwica.Uczestnicy  konkursu wykonywali zdjęcia  w dowolnej technice. Ich tematem była przyroda Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.
Miejsce III zdobył  Jakub Ratajczyk, uczeń kl. VI c przygotowywany przez p. Magdalenę Musiałowską
.

KONKURS PLASTYCZNY „BARWY NADGOPLA” - organizator NPT
W konkursie uczestniczyli reprezentanci gmin, które znajdują się na terenie NPT, a więc Jeziora Wielkie, Piotrków Kujawski oraz Kruszwica.
Uczniowie klas I-III, do których był kierowany konkurs mieli za zadanie utrwalić w dowolne
j technice plastycznej przyrodę Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.
Miejsce I  zdobyła Roksana Muszyńska. Uczennica kl. III b, przygotowywana przez p. Grażynę Dziwnik.
Koordynator szkolny konkursów: Magdalena Musiałowska

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego