KONKURSY INNE 2011/2012

ARCHIWUM > 2011/2012

Dnia 31.10.2011 r. po nabożeństwie różańcowym o godz. 17.00 miało miejsce podsumowanie ogłoszonego
na początku października konkursu: „Różaniec i wizerunek Matki Bożej”. W konkursie wzięli udział uczniowie
kl. 0 – VI  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Kasprowicza i z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Kruszwicy. Zadanie konkursowe dla dzieci z klas 0 – III polegało na wykonaniu różańca z dowolnych materiałów. Natomiast uczniowie klas IV – VI wykonali dowolną techniką wizerunek Matki Bożej. Na konkurs wpłynęło razem 108 prac, które charakteryzowały się pomysłowością, estetyką i oryginalnością. Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Tadzik, ks. Tadeusz Stasiak i ks. Marcin Kwiatkowski.
Podczas nabożeństw ks. Marcin Kwiatkowski przybliżał dzieciom wydarzenia z życia Jezusa i Najświętszej Maryi, stanowiące treść tajemnic różańcowych.
Nagrody i upominki dla dzieci biorących udział w konkursie ufundowali:
ks. prob. Roman Kotecki i ks. Tadeusz Stasiak. W przygotowanie konkursu zaangażowali się katecheci:

p. Małgorzata Barglik i p. Dariusz Malicki, z którymi współpracowała p. Mariola Talaska.
W konkursie „Różaniec Matki Bożej” nagrodzono prace następujących uczniów:
• I miejsce – Izabela i Martyna Kulpa, kl. II b i kl.„0”
• II miejsce – Aleksandra Lis, kl. III a
• III miejsce – Kamil Jaszczak, kl. II c
Wyróżnienia otrzymali:
• Jakub Bloch, kl. „0”
• Marcin Tondryk, kl. II b
• Sebastian Balcerzak, kl. III b
W konkursie „Wizerunek Matki Bożej” nagrodzono następujących uczniów:
• I miejsce – Martyna Bąkowska, kl. VI c
• II miejsce – Weronika Marek, kl. IV c
• III miejsce – Kamila Klimczuk, kl. VI b
Wyróżnienia otrzymali:
• Weronika Pacholska, kl. VI b
• Juliusz Stankiewicz, kl. V c
• Justyna Mrówczyńska, kl. VI c
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wytrwale uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych i wzięli udział

w konkursach. Nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom gratulujemy.

Dnia 22 listopada 2011r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Miradz
p. Wojciechem Wojtasińskim, który w bardzo przystępny sposób przybliżył zgromadzonym tematykę leśną. Następnie odbył się konkurs „Przyjaciele Lasu”. Jest to konkurs wewnątrzszkolny dla uczniów klas piątych.
Jego organizatorem jest Nadleśnictwo Miradz. Test obejmuje podstawowy zakres wiedzy o lesie.
Uczniowie, którzy wykazują się największą wiedzą zostają obdarowani pięknymi nagrodami książkowymi.
W tym roku:
I miejsce zdobył Jakub Ratajczyk, uczeń klasy V
c, uzyskując maksymalną ilość punktów,
II miejsce – Julia Opasik z klasy V
b,
III miejsce – Grzegorz Owedyk i Wiktor Szymaniak z klasy V
b oraz Michał Przybylski z klasy V c.

Dnia 10 lutego 2012 roku ogłoszono wyniki i nagrodzono zwycięzców Szkolnego  Konkursu Wiedzy
o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919.
Oto wyniki:
miejsce Martyna Bąkowska z klasy 6 c,
miejsce Oliwia Olejnik z klasy 6 a,
miejsce Julia Opasik z klasy 5 b.
Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy!

„Nieważne czy zwyciężyłeś. Ważne, że stanąłeś do walki” to hasło towarzyszyło szkolnemu  konkursowi
Jeden z dziewięciu, który odbył się 10 lutego 2012 roku i nawiązywał formą do popularnego teleturnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”. Dziewięcioro uczestników, reprezentantów  klas od czwartych do szóstych, odpowiadało na pytania dotyczące różnych dziedzin nauki. Pytania zadawane były przez panią dyrektor Marzenę Szałkowską i Danutę Kruszczyńską. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą ogólną, a do ścisłego finału dotarły trzy osoby Karolina Zdyb z klasy V a, Grzegorz Owedyk z klasy V b oraz Michał Przybylski z klasy V c. Odpowiedziom towarzyszyły gorące emocje kibiców, którzy dopingowali swoich reprezentantów. Ostatecznie wygrał turniej Michał Przybylski. Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni  ciekawymi grami planszowymi,
a uczestnicy słodyczami.

Konkurs o Bł. Janie Pawle II
W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bachorcach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o błogosławionym papieżu. W tym roku uczestnicy sprawdzali swoje wiadomości nt. I- pielgrzymki papieża Polaka do Ojczyzny.
Konkurs odbył się we wtorek, 8 maja. Społeczność uczniowską SP nr 1 reprezentowały trzy uczennice: Dorota Szafirska z kl. VI c, Pamela Burak i Kinga Kościelak z kl. VI b.
III miejsce  konkursie zajęła Dorota Szafirska z kl. VI c
. Uczennica została przygotowana przez p. M. Barglik.
Uroczystość rozdania nagród została ubogacona przepięknym koncertem urodzinowym dla Bł. Jana Pawła II. Tym razem naszą szkołę reprezentowała Natalia Jagodzińska z kl. III a w piosence pt: ”Psalm Mojżeszowy”.
Uczennica została przygotowana przez p. D. Malickiego.

A jednak czytają!
16 czerwca 2012 roku
odbył się konkurs czytelniczy klas czwartych. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat poznawanych książek, wykonali plakat - ilustrację do wybranej lektury oraz popisywali się sprawnością fizyczną. Konkurs poprzedził występ  klasy V a, która zaprezentowała scenkę pt. W obronie książki. Wszyscy bawili się świetnie i dowiedli, że czytanie wcale nie odchodzi do lamusa!