KONKURSY INNE 2012/2013

ARCHIWUM > 2012/2013

archiwum 2011/2012

Uroczyste podsumowanie III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Religijnej odbyło się 12 czerwca w Gimnazjum nr 3 im. Bł. Jana Pawła II w Bachorcach. Konkurs dotyczył znajomości dokumentu Papieża Jana Pawła II „List do Rodzin”. Został on napisany w 1994 z okazji Międzynarodowego Roku Rodziny.
W kategorii Szkoły Podstawowe:
I - miejsce zajęła Aleksandra Pacholska z kl. VI b
III miejsce zajął Wiktor Szymaniak z kl. VI b.
Nagrody laureatom wręczył ks. bp Krzysztof  Wętkowski. Uroczystość ta została ubogacona montażem słowno - muzycznym związanym z obchodami „Dnia Patrona Szkoły”.
Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach przedmiotowych.

26 kwietnia 2013 r odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu dla klas trzecich. Każda klasa wytypowała po jednym uczestniku, który stanął do rywalizacji. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia oraz nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków. Poszczególne konkurencje przeplatane były popisami artystycznymi dzieci z klasy I a i I b. W jury zasiedli: pielęgniarka szkolna pani M. Matysiak oraz pani dyrektor J. Musiałowska. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy III b Kinga Pilarska, II miejsce Martyna Woda z klasy III a i III miejsce Oliwia Lipińska z klasy III c. Wszystkim gratulujemy.

Po raz pierwszy uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu pod patronatem Starosty Inowrocławia. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu świątecznego stroika na wigilijny stół dla rodzin zastępczych. Wiemy, że na konkurs wpłynęło około dwustu  prac z różnych szkół. Wśród nich zauważono i wyróżniono pracę Magdaleny Polakowskiej z klasy V a. Koordynatorem konkursu była pani Małgorzata Barglik.

Podsumowanie konkursu „Jan Paweł II – Papież Rodziny”
W miesiącu wrześniu ogłosiliśmy dla wszystkich uczniów z klas I –VI naszej szkoły konkurs „Jan Paweł II – Papież Rodziny”, zorganizowany z okazji XII Dnia Papieskiego. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o życiu

i działalności bł. Jana Pawła II, odwołanie się do wartości rodziny w nauczaniu papieża i prezentacja plastycznej twórczości uczniów. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej nawiązującej do hasła XII Dnia Papieskiego. Na konkurs wpłynęło 360 prac plastycznych. Nagrody i wyróżnienia przyznano autorom prac, które charakteryzowały się pomysłowością, estetyką i oryginalnością. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w Kolegiacie 29 X 2012 roku po nabożeństwie różańcowym.
Konkurs zorganizowali katecheci: p. Małgorzata Barglik i p. Dariusz Malicki z którymi współpracowała p. Dorota Idziak. Nagrody dla laureatów i wyróżnionych uczniów ufundował Ks. Dziekan Roman Kotecki.
W kategorii klas I – III nagrodzono prace następujących uczniów:
• I miejsce – Wiktoria Juskowiak, kl. II c
• II miejsce – Izabela Kulpa, kl. III b
• III miejsce – Bożydar Olejnik, kl. I b
Wyróżnienia:
• Kacper Strzelecki, kl. II a
• Kinga Pilarska, kl. III b
• Jarosław Ruczkowski, kl. I b
W kategorii klas IV – VI nagrodzono prace uczniów:
• I miejsce – Zuzanna Dankowska, kl. V c
• II miejsce – Aleksandra Lis, kl. IV a
• III miejsce – Michał Witoń, kl. V a
Wyróżnienia:
• Magdalena Polakowska, kl. V a
• Sebastian Urbaniak, kl. V a
Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom GRATULUJEMY!
D.M.