Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne

KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2012/2013

ARCHIWUM > 2012/2013
 

Pozostałe konkursy informatyczne w naszej szkole

Tradycyjnie – w końcu roku szkolnego – nauczyciel informatyki organizuje i przeprowadza szkolne konkursy informatyczne dla poszczególnych poziomów nauczania.
17 maja odbył się kolejny, już XIII Konkurs Informatyczny Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy. Uczestniczyli w nim uczniowie klas szóstych. Zgodnie z tradycją tego konkursu poddali się dwuetapowemu – pisemnemu i praktycznemu – sprawdzianowi swej wiedzy i umiejętności informatycznych. Najwyższe sumy wyników z obu części i tytuł laureata konkursu uzyskali: Wiktor Szymaniak (6b) – I miejsce, Jakub Ratajczyk (6c) – II miejsce, Julia Żelechowska (6c) oraz Michał Przybylski (6c) – III miejsce, Grzegorz Jordanowski (6c) – IV miejsce, Grzegorz Owedyk (6b) – V miejsce.
W czerwcu
przeprowadzone zostały konkursy informatyczne dla uczniów klas czwartych (12 czerwca) i klas piątych (7 czerwca). Formuła tych konkursów była podobna do konkursu majowego, a zakres wiedzy i wymagane umiejętności odpowiednio dostosowane do wieku uczestników. Laureaci konkursu klas czwartych to: Anita Graczyk (4c) – I miejsce, Lena Pietrzak i Julia Żak (obie z 4b) – II miejsce, Bartek Luzak (4a) – III miejsce. Laureatami konkursu klas piątych zostali: Julia Pindel (5c) – I miejsce, Aleksandra Kościelak (5a) – II miejsce, Patrycja Domalska (5b) i Filip Zieliński (5a) – III miejsce.
Laureatom z klas szóstych dyplomy i nagrody zostały wręczone podczas uroczystości zakończenia przez nich edukacji w szkole podstawowej, pozostali laureaci otrzymali je w czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego. Jak co roku, głównym darczyńcą nagród rzeczowych dla laureatów konkursu informatycznego była firma ZIBED z Kruszwicy; część nagród przekazała również firma Alprog z Inowrocławia.
Z powodu przeszkód w przeprowadzeniu gminnego konkursu informatycznego przez dotychczasowych organizatorów, nauczyciel informatyki naszej szkoły podjął się zorganizowania i przeprowadzenia go w naszej szkole. 22 czerwca uczniowie z czterech szkół gminy: SP w Chełmcach, SP w Woli Wapowskiej, SP nr 2 w Kruszwicy oraz SP nr 1 w Kruszwicy wzięli udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym dla uczniów szkół podstawowych gminy Kruszwica. Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa, natomiast laureaci zostali nagrodzeni podczas uroczystej gali gminnej nagrodami zakupionymi z funduszy gminnych przez organizatora konkursu. Najwyższe wyniki w tegorocznym konkursie uzyskali: Wiktor Szymaniak (SP1 Kruszwica) – I miejsce, Julia Żelechowska (SP1 Kruszwica) – II miejsce, Jakub Ciesielski (SP Chełmce) oraz Jakub Ratajczyk i Michał Przybylski (obaj SP1 Kruszwica) – III miejsce. Laureaci są wychowankami p. Waldemara Sobczaka (SP Chełmce) oraz p. Marka Szałkowskiego (SP1 Kruszwica).

Marek Szałkowski


NASZ SUKCES

W sobotę 15 czerwca 2013 trzyosobowa drużyna szóstoklasistów w składzie: Julia Opasik, Jakub Ratajczyk i Michał Przybylski reprezentowała naszą szkołę w gminnym konkursie przyrodniczym „Czy znasz najbliższą okolicę” Został on zorganizowany przez SP im. Wojska Polskiego w Rusinowie. Uczniowie wzięli udział w 2 etapach konkursu: pierwszym indywidualnym
wiedzowym i drugim drużynowym eksperymentalnym. Po podsumowaniu obu etapów ostatecznie jury przyznało naszej ekipie II miejsce drużynowe, a Jakub Ratajczyk uzyskawszy największą ilość punktów zajął I miejsce indywidualne.
Uczniom i ich opiekunowi p. Magdalenie Musiałowskiej serdecznie gratulujemy!

Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zorganizowało konkurs literacki pt. "Smaki dzieciństwa" - rodzinne opowieści, nawiązujące do dowolnego aspektu wspomnień z dzieciństwa. W odpowiedzi na zaproszenie organizatorów, uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w tym konkursie. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło 14 czerwca w siedzibie muzeum. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a laureaci nagrody książkowe. Uczennice klasy V c, Wiktoria Sieradzka i Zuzanna Dankowska zdobyły równorzędne trzecie miejsce w kategorii szkoły podstawowe.

12 czerwca 2013 r. troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w  „Potyczkach matematycznych” - konkursie drużynowym dla uczniów klas szóstych organizowanym przez MOW w Kruszwicy. Grzegorz Owedyk, Jakub Ratajczyk i Michał Przybylski wywalczyli II miejsce zmagając się z łamigłówkami, tangramami, zagadkami matematycznymi, sudoku i innymi zadaniami.

W ogólnopolskim konkursie matematycznym   „Matematyka bez Granic” klasa VA zdobyła III miejsce w regionie, a 29 w kraju. W konkursie tym wzięło udział 81 szkół podstawowych, a 254  klasy. W konkursowych zmaganiach uczestniczyło 5575 uczniów  w tej kategorii.  10 czerwca 2013 samorząd klasowy z p. dyr. M. Szałkowską i  p. burmistrzem D. Witczakiem odebrali nagrody dla całej klasy podczas gali w Toruniu.

W sobotę, 25 maja 2013 roku odbyła się IX edycja Gminnego Konkursu pod hasłem „Żyję i odżywiam się zdrowo”. Jest to konkurs adresowany dla uczniów klas czwartych. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Chełmcach. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Polewski – uczeń klasy IV a i Patrycja Klamecka – uczennica klasy IV b przygotowywani przez p. Magdalenę Musiałowską oraz Anita Graczyk – uczennica klasy IV c przygotowywana przez p. Beatę Klusak. Konkurs odbywał się w II etapach. Pierwszą część stanowił  test wiedzowy, a drugą sprawdzian ustny.
Ostatecznie Kamil Polewski zdobył II miejsce a Anita Graczyk IV.
Bardzo im gratulujemy!

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ”Kangur”. W tegorocznej edycji wyróżnienia zdobyło czterech uczniów naszej szkoły: Zofia Pawlak, Kamil Polewski, Kinga Pilarska, Michał Przybylski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w matematycznych konkursach.

W  XVI Gminnym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Burmistrza Kruszwicy", który odbył się 18 maja w Szkole Podstawowej  w Woli Wapowskiej, nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:


I MIEJSCE
Dominika Szczupak
Wiktor Szymaniak

II MIEJSCE
Anita Graczyk

III MIEJSCE
Julia Opasik

IV MIEJSCE
Marta Sobczak

V MIEJSCE
Grzegorz Owedyk

VI MIEJSCE
Joanna Janeczek
Kamil Polewski

VII MIEJSCE
Wojciech Molenda

VIII MIEJSCE
Julia Żelechowska

XIII MIEJSCE
Łukasz Lewandowski

XIV MIEJSCE
Rafał Kowalski

XV MIEJSCE
Jonatan Bartczak

XIX  MIEJSCE
Adriana Meller

Gratulujemy!

LIGA ZADANIOWA 04

Po raz czwarty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie informatycznym z programowania w języku Logo organizowanym  przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
Comiesięcznie – od listopada 2012 do marca 2013 – organizator publikował w swoim portalu (http://konkursy.oeeizk.edu.pl) kolejne zadania, których rozwiązanie wymagało od uczestników nie tylko wnikliwej analizy występujących w nich problemów informatycznych i matematycznych, ale i  poznania zupełnie nowych zagadnień z zakresu tych nauk. W kwietniu minął termin przesłania przez zarejestrowanych uczestników za pośrednictwem Internetu rozwiązania ostatniego z zadań, a w maju poznaliśmy wyniki konkursu.
Troje uczniów, dzięki wytrwałości w zdobywaniu nowych umiejętności i wielu godzinom poświęconym rozwijaniu swych zdolności, odniosło znaczący sukces. Tytuł laureata I miejsca uzyskali: Grzegorz Jordanowski (6c) i Anita Graczyk (4c), wyróżniony został Wiktor Szymaniak (6b).
Podsumowanie konkursu będzie miało miejsce 15 maja o godzinie 13:00 w  Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
Uczestnikom gratuluję i życzę wiele satysfakcji z odkrywania nieznanych lądów wiedzy.

Marek Szałkowski

 
 

NAJLEPSI W POWIECIE


Uczniowie naszej szkoły z powodzeniem startowali w powiatowych konkursach języka angielskiego.
Już drugi rok z rzędu Wiktor Szymaniak z klasy VI b zajął pierwsze miejsce w konkursie „English and me”, organizowanym przez Zespół Szkół Katolickich w Inowrocławiu.  W tym roku Wiktor podzielił się jednak zwycięstwem z innym uczniem naszej szkoły
Grzegorzem Jordanowskim z klasy VI c.
Grzegorz potwierdził biegłą znajomość angielskiego zwyciężając także w konkursie TOP TEN, przeprowadzonym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych TEMPUS w Inowrocławiu. Gratulujemy!

W sobotę 11 maja odbył się XXIII Konkurs Matematyczny uczniów klas trzecich Miasta i Gminny Kruszwica. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów:  Weronika Kopacz i  Martyna Woda z klasy 3a, Joachim Kowalski, Kinga Pilarska, Jakub Bronka i Wiktoria Kępska z klasy 3b oraz Jakub Grześkowiak, Ewelina Machtyl  i Natalia Górska z klasy 3c. Trzecie miejsce w konkursie zajęła Wiktoria Kępska, a czwarte miejsca Kinga Pilarska, Joachim Kowalski i Weronika Kopacz. Gratulujemy!

Gminny Konkurs Matematyczny z Geometrii dla Uczniów Klas Szóstych odbył się 11 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Kruszwicy. Naszą szkołę reprezentowała ośmioosobowa grupa uczniów: Michał Przybylski - VIc, Jakub Ratajczyk - VIc, Filip Duszczak - VIc, Michalina Malczak - VIc, Julia Żelechowska - VIc, Grzegorz Owedyk -  VIb, Marta Pomykała - VIb, Aleksandra Pacholska - VIb. Młodzi matematycy przez 120 minut trwania konkursu zmagali się z różnymi zadaniami geometrycznymi. W rezultacie tych zmagań nasza szkoła zajęła I miejsce w kategorii drużyna. Natomiast indywidualnie: Michał Przybylski - II miejsce, Jakub Ratajczyk- IV miejsce, Julia Żelechowska- IV miejsce, Grzegorz Owedyk- V miejsce.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA DLA KLAS SZÓSTYCH


Dwudziestego siódmego kwietnia dziewięcioro uczniów z naszej szkoły zmagało się w matematycznych potyczkach, które miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu. Mała Olimpiada Matematyczna dla klas czwartych zakończyła się sukcesem dla Anity Graczyk i Aleksandry Lis z klas czwartych, które zajęły II miejsce. Łamigłówki, rebusy, testy i zadania otwarte nie stanowiły dla nich problemu. Wyróżnienie w konkursie otrzymali także Szymon Martin i Adam Stępień.

JUBILEUSZOWE ZMAGANIA Z ORTOGRAFIĄ

20 kwietnia w naszej szkole odbył się XX Gminny Konkurs Orograficzny Uczniów Klas Trzecich Miasta i Gminy Kruszwica. Do zmagań konkursowych przystąpiło 29 uczniów  reprezentujących  wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów wyłonionych w ramach eliminacji  wewnątrzszkolnych: Maciej Jabłoński i Martyna Woda ( kl. IIIa ), Kinga Pilarska, Anna Lewandowska, Roksana Muszyńska, Joachim Kowalski, Martyna Jasińska (kl. IIIb), Oliwia Gralak i Laura Marólewska (IIIc). Wyróżniający się w swoich szkołach uczniowie zmierzyli się z tekstem przygotowanym przez Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe  dyplomy oraz książki, a NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH nagrody, które przyznała komisja konkursowa.
A oto oni:
Sobczak Bartłomiej (SP 2 Kruszwica), Budkowska Justyna (SP Chełmce) - I miejsce,
Krąkowski Jakub (SP Chełmce), Pilarska Kinga (SP 1 Kruszwica) - II miejsce,
Budna Malwina (SP 2 Kruszwica), Konewka Jesica (SP Polanowice), Woda Martyna, Gralak Oliwia i Lewandowska Anna (SP 1 Kruszwica) – III miejsce.
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom sobotniej „przygody z ortografią” gratulujemy i  mamy nadzieję, że  nadal pielęgnując w sobie  wrażliwość ortograficzną, osiągać  będą kolejne sukcesy - czego im gorąco życzymy!

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w bieżącym roku szkolnym przystąpiła do zmagań w Konkursie  Ojczyzna Polszczyzna. Jest to ogólnopolski konkurs językowy objęty  patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przygotowany przez sztab specjalistów pod kierunkiem profesora Jana Miodka. Do I tury przystąpiło dwunastu uczniów z naszej Jedynki. Do etapu rejonowego, który odbył się w Bydgoszczy, zakwalifikowali się: Joanna Janeczek  i Jakub Ratajczyk, oboje z klasy VI c. W małym finale konkursu, który miał miejsce  również w Bydgoszczy, nie zabrakło naszego ucznia. W czwartek 18 kwietnia Jakub Ratajczyk dzielnie zaprezentował się wśród godnych rywali. Brawo, Jakub. Już kolejny raz w tym roku mamy okazję  Ci gratulować.

II ETAP GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „SuperRachmistrz”

W sobotę 16 marca 21 reprezentantów szkół gminy Kruszwica wzięło udział w drugiej części  XII Gminnego Konkursu Matematycznego „SuperRachmistrz. W czasie dwóch godzin – podobnie, jak w części pierwszej   rozwiązywali 6 zadań, dotyczących tym razem działań na ułamkach zwykłych i dziesiętnych, obliczeń drogi, czasu i prędkości. Lokaty zostały ustalone po zsumowaniu wyników uzyskanych przez uczestników w obu częściach konkursu. O wyrównanym współzawodnictwie świadczy fakt, iż o pierwszym miejscu zdecydowała różnica 1 punktu na 72 możliwe do zdobycia.
Najwyższe wyniki uzyskali: I miejsce   Michał Przybylski (SP1 Kruszwica), II   Patryk Lewicki (SP Polanowice), III – Jakub Ciesielski (SP Chełmce), IV – Michał Kowalski (SP Sławsk Wielki), V – Michał Miklaszewski (SP2 Kruszwica).
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu radosnych chwil przeznaczonych na matematyczne rozważania.

NASZA DUMA

I w tym roku „Jedynka” może poszczycić się sukcesami w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim. Tytuły laureatów otrzymali:
-  Michał Przybylski kl. VI c z matematyki,
- Jakub Ratajczyk kl. VI c z przyrody,
- Wiktor Szymaniak kl. VI b z języka polskiego.
Zaszczytną finalistką konkursu przedmiotowego z  języka polskiego została Joanna Janeczek z kl. VI c.
Laureaci poza oceną celującą na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z danego przedmiotu
zwolnieni są z obowiązku przystąpienia do ogólnopolskiego sprawdzianu szóstoklasisty, jednocześnie uzyskując  40 punktów – optymalny wynik. Gratulujemy!

W dniu 12 marca odbył się etap finałowy XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu "Matematyka bez Granic". Uczestniczyli w nim uczniowie klasy V a i VI c. Dzieci pracując w grupach, przez 50 minut, wykonywały zadania konkursowe. Uczestnicy konkursu rozwiązywali jedno zadanie tłumacząc je z języka angielskiego, a przy rozwiązywaniu pozostałych zadań mogli korzystać z rozmaitych pomocy, m.in. kalkulatorów, pisaków, „Słowników wyrazów obcych”, kolorowego papieru i innych. Konkurs równolegle odbywa się we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a także poza Europą, na przykład w USA, Kanadzie, Meksyku.

 
 

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY „SuperRachmistrz”

W sobotę 5 stycznia nasza szkoła gościła 23 reprezentantów szkół gminy Kruszwica – uczestników pierwszego etapu XII edycji tego konkursu. W czasie 120 minut usiłowali oni rozwiązać 6 zadań konkursowych, wykazując się umiejętnością konsekwentnego rozumowania i biegłością przeprowadzania obliczeń na liczbach naturalnych. Wyniki tej części będą znane w lutym, natomiast o wyniku końcowym zdecyduje suma punktów uzyskanych w obu częściach konkursu. Etap drugi zostanie przeprowadzony 16 marca 2013 roku.

Dnia 1 grudnia 2012 roku o godz. 10:00 w Zespole Szkół 26 w Bydgoszczy odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Z naszej szkoły do tegoż konkursu przystąpiło sześcioro uczniów z klas szóstych. Dziś znamy już wyniki! Do etapu wojewódzkiego przeszło dwoje uczniów: Joanna Janeczek z klasy VI c i Wiktor Szymaniak z klasy VI b. Dzieci przygotowała pani Aleksandra Sochacz.

GMINNY KONKURS LITERACKI „Gmina Kruszwica – moja mała Ojczyzna”

Dnia 24 listopada 2012 roku odbyła się XIII edycja gminnego konkursu literackiego „Gmina Kruszwica – moja mała Ojczyzna” organizowana przez kruszwicką „Jedynkę”. W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół podstawowych naszej gminy, tj. Chełmc, Sławska Wielkiego, Woli Wapowskiej, Rusinowa, Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2  w Kruszwicy. W tym roku dzieci zmagały się z formą listu. Pisały list do przyjaciela lub przyjaciółki z wykorzystaniem podanych fraz związanych z historią regionu, przyrodą ziemi kruszwickiej, jej zabytkami i ważnymi dla niej wydarzeniami. Prace konkursowe sprawdziła i oceniła powołana przez organizatora komisja w składzie:
pani Magdalena Jagiełłowicz – przewodnicząca jury,
pani Anna Płoszaj – członek jury,
pani Anna Talaska – członek jury.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 14 grudnia 2012 roku podczas uroczystości Dnia Patrona Szkoły.
Wyniki konkursu:
1. miejsce – Wiktor Szymaniak (SP nr 1 w Kruszwicy),
2. miejsce – Jakub Ciesielski (SP Chełmce),
3. miejsce – Joanna Janeczek (SP nr 1 w Kruszwicy),
wyróżnienie – Michał Miklaszewski (SP nr 2 w Kruszwicy).
Gratulujemy i życzymy sukcesów.

 
 

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM

12 grudnia 2012 r. rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku angielskim. Konkurs został przeprowadzony wśród uczniów klas drugich. Ocenie podlegały: estetyka wykonania, wkład własny i poprawnie zredagowane życzenia w języku angielskim. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, najwięcej prac wpłynęło z klasy II a. Miejsce pierwsze zajęła Julia Witkowska z klasy II a, drugie miejsce Małgorzata Pietrzak również z klasy II a, natomiast trzecie miejsce wywalczyła Ewa Łukaszewicz z klasy II b. Gratulujemy!

 
 

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ


Uczenie się języka obcego to mozolna i wymagająca systematyczności praca, dlatego każdy pomysł uatrakcyjnienia tej pracy, wspomaga motywację. Od września do listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch ogólnopolskich konkursach z języka angielskiego. Pierwszy z nich to „Poznaj świat przez języki” zorganizowany w ramach kampanii: Język to podstawa. Ucz się języków. Naszą szkołę reprezentowało 20 uczniów, którzy wspólnie zdobyli 1688 punktów, a indywidualnie uczeń klasy IV a Jan Malczak zdobył wyróżnienie i w nagrodę otrzymał słownik. Tytuł drugiego konkursu brzmiał: „My English Teacher”, a uczniowie mieli wykonać portret swojego anglisty. Cieszy fakt, że uczniowie „Jedynki” chętnie angażują się w inne formy nauki języka.

 
 

KONKURS PRZYRODNICZY „PRZYJACIELE LASU”

Od szeregu lat nasza szkoła współpracuje z Nadleśnictwem Miradz. Z inicjatywy nauczyciela przyrody p. Magdaleny Musiałowskiej, dnia 20 listopada 2012 roku, odbyło się spotkanie z leśnikiem, specjalistą służby leśnej, p. Wojciechem Wojtasińskim. W bardzo przystępny sposób przybliżył on uczniom klas piątych tematykę leśną. Następnie odbył się wewnątrzszkolny konkurs „Przyjaciele Lasu”, podczas którego chętni rozwiązywali zadania testowe, tematycznie związane z omawianymi zagadnieniami. Uczniowie, którzy wykazali się największą wiedzą zostali obdarowani pięknymi nagrodami.
W tym roku:
I miejsce zdobyli Patrycja Domalska, z klasy V b oraz Weronika Marek, Klaudia Grzybowska i Oliwia Mikołajczak, z klasy V c.
II miejsce – Martyna Dojerska, z klasy V a i Michalina Kwiatkowska, z klasy V c.
III miejsce – Aleksandra Kościelak i Julia Lewandowska, z klasy V a oraz Wiktor Burdziuk, z klasy V c.

KONKURS INFORMATYCZNY

12 i 14 listopada miały miejsce szkolne eliminacje odpowiednio dla klas IV–V oraz VI do ogólnopolskiego VII Konkursu Informatycznego Bóbr, który jest polską edycją konkursu międzynarodowego. Szczegółowe informacje na jego temat można znaleźć na stronie http://bobr.edu.pl. Do eliminacji przystąpiło 23 uczniów.
15 listopada o godzinie 12:00 dwanaścioro uczniów: Anita Graczyk (4c), Grzegorz Jordanowski (6c), Aleksandra Kościelak (5a), Julia Lewandowska (5a), Julia Opasik (6b), Grzegorz Owedyk (6b), Michał Przybylski (6c), Jakub Ratajczyk (6c), Wiktor Szymaniak (6b), Agata Zboralska  (5a), Filip Zieliński (5a) i Julia Żelechowska (6c) –  w eliminacjach osiągnęli najwyższe wyniki – rozpoczęło rozwiązywanie zadań konkursowych.
Konkurs ten jest podobny do międzynarodowego konkursu matematycznego Kangur. Jak i tamten wymaga głównie wspartego sumienną pracą talentu do szybkiego i logicznego rozumowania. W 60 minut należy rozwiązać 24 zadania. Za prawidłowe odpowiedzi można uzyskać po 3, 4 i 5 punktów; w przypadku niepoprawnego rozwiązania któregoś z nich, od wyniku odejmowana jest ¼ punktów za to zadanie.
Odmienny, niż ma to miejsce w Kangurze, jest sposób przeprowadzania Bobra – każdy uczestnik pracuje korzystając z odpowiedniego programu zainstalowanego na jego komputerze, który utrzymuje bezpośrednie połączenie z serwerem konkursowym organizatorów (Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firma informatyczna VULCAN z Wrocławia). Dlatego wszyscy w całej Polsce rozpoczęli konkurs w tym samym momencie, w południe i – jeśli nie zrobili tego wcześniej – zakończyli dokładnie o godzinie 13:00, kiedy nastąpiło automatyczne zablokowanie konkursu. Dzięki zastosowaniu komputerów obok zadań, w których należało wskazać prawidłową odpowiedź, pojawiły się też takie, które wymagały interaktywnego działania uczestnika, co przypominało rozwiązania stosowane w grach komputerowych.
Oficjalne wyniki konkursu poznamy w ciągu dwóch miesięcy. W dotychczasowych edycjach uczniowie naszej szkoły uzyskali tytuł laureata II i III miejsca. Są to, jak dotychczas, największe w tym konkursie osiągnięcia uczniów szkół podstawowych powiatu inowrocławskiego. Tegorocznym uczestnikom życzę powtórzenia sukcesu kolegów.

Marek Szałkowski

16 listopada 2012 roku uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody. Do zmagań przystąpiło 23 uczniów rozwiązując test składający się z 22 zadań.
Wymagane 65% dobrych odpowiedzi i jednocześnie awans do etapu rejonowego uzyskało
4 uczniów:
- Weronika Mirek  – kl. V a
- Patrycja Domalska  – kl. V b
- Jakub Ratajczyk  –  kl. VI c
- Michał Przybylski –  kl. VI c                                                                              
GRATULUJEMY!!!
Czekamy na etap rejonowy, który odbędzie się w grudniu.

W środę, 14 listopada 2012 r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas szóstych. Uczestnicy konkursu przez 60 minut zmagali się z rozwiązywaniem skomplikowanych zadań matematycznych. Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Marzena Szałkowska Magdalena Janowska, Honorata Barglik.
W oparciu o kryteria oceniania wynikające z regulaminu konkursu, do kolejnego etapu zakwalifikowana została praca ucznia klasy VI c- Michała Przybylskiego. Etap rejonowy odbędzie się 8 grudnia. Michałowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniowie klas piątych i szóstych, którzy pragną pogłębić swoje humanistyczne zainteresowania i uzdolnienia oraz ci, którzy są wrażliwi na piękno języka ojczystego, przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Konkurs ten jest trzystopniowy. Pierwszy etap - szkolny, odbył się 7 listopada o godzinie 14:00. Wzięło w nim udział 15 uczniów. Do drugiego etapu - rejonowego, który odbędzie się 1 grudnia 2012 roku zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły: Wiktor Szymaniak, Julia Opasik, Grzegorz Owedyk z klasy VI b oraz Joanna Janeczek, Jakub Ratajczyk i Patrycja Januszek z klasy VI c. Kolejny etap tego konkursu, wojewódzki, odbędzie się 23 lutego 2013 roku. Życzymy powodzenia!

SKĄD NASZ RÓD” konkurs wiedzowy przyrodniczo-historyczny organizowany przez Nadgoplański Park Tysiąclecia
W konkursie uczestniczyli przedstawiciele gmin, które znajdują się na terenie NPT, a więc Jeziora Wielkie, Piotrków Kujawski oraz Kruszwica.
Naszą szkolę reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Ratajczyk, Julia Opasik i Michał Przybylski, która przygotowywała się pod opieką p. Magdaleny Musiałowskiej.
Pisali oni test, który obejmował informacje o Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia, a także wiedzę, którą uczniowie zdobywają w ramach zajęć szkolnych. Pytania dotyczyły między innymi aktów prawnych
, na podstawie których funkcjonuje NPT, historii parku, walorów przyrodniczych, krajobrazowych, kulturowych, j. Gopło, rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt, ochrony przyrody. Nasza drużyna zajęła I miejsce.

KONKURS LITERACKI  - organizator NPT
W konkursie uczestniczyli reprezentanci gmin, które znajdują się na terenie NPT, a więc Jeziora Wielkie, Piotrków Kujawski oraz Kruszwica.
Uczniowie biorący udział w konkursie pisali prace literackie, których tematyka dotyczyła przyrody w szerokim znaczeniu lub tego, co inspiruje do twórczych poszukiwań wynikających z zasobów przyrodniczych i działalności NPT.
Miejsce II -  zajęła Martyna Woda uczennica kl. III a , przygotowana przez p. Joannę Przybylską. Miejsce III - zajęła Anita Graczyk uczennica kl. IV c, przygotowana przez p. Małgorzatę Kwaśnik.

Koordynator szkolny konkursów: Magdalena Musiałowska

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego