Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne

KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2013/2014

ARCHIWUM > 2013/2014
 
 

Szkolne konkursy informatyczne
Jak co roku, na przełomie maja i czerwca zorganizowane zostały konkursy informatyczne dla uczniów klas czwartych, klas piątych oraz już XIV Konkurs Informatyczny Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy. Są to konkursy dwuetapowe. W częściach pierwszych uczestnicy zmagali się z pytaniami testowymi, wymagającymi - poza wiedzą szkolną – również spostrzegawczości, wnikliwego przemyślenia postawionych problemów oraz rozszerzonej orientacji w zagadnieniach informatycznych. Części drugie stanowiły zadania praktyczne, wymagające doskonałych umiejętności posługiwania się programami komputerowymi, poznawanymi w trakcie zajęć szkolnych.
Tytuły laureatów tegorocznych edycji konkursów uzyskali: Konkurs Informatyczny dla Klas Czwartych: Dominika Domalska (4a) i Kinga Pilarska (4b) – I miejsce, Marta Mrówczyńska (4b) – II miejsce, Wiktor Sikorski (4c) – III miejsce; Konkurs Informatyczny dla Klas Piątych: Anita Graczyk (5c) – I miejsce, Kamil Polewski (5a) – II miejsce, Oliwier Wiśniewski (5a) – III miejsce; XIV Konkurs Informatyczny Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy: Patrycja Domalska (6b) – I miejsce, Aleksandra Kościelak (6a) – II miejsce, Jagoda Karpińska (6c) – III miejsce.
Wszystkim uczestnikom konkursów gratuluję udziału i życzę kolejnych przygód w świecie informatyki.

Marek Szałkowski

W sobotę 24 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Kruszwicy odbył się XXIV Konkurs Matematyczny Uczniów Klas Trzecich Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Kruszwica. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów. Oto wyniki konkursu:
I miejsce
Paluszak Nikola  IIIb,
II miejsce
Marcinkowska Paulina IIIa,
IV miejsce
Łukaszewicz Ewa IIIb,
IV miejsce
Stachowiak Michał IIIa.
Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

Dnia 24 maja 2014 roku odbył się Gminny Konkurs „Żyję i odżywiam się zdrowo" organizowany przez Szkolę Podstawową im. Armii Krajowej w Chełmcach.
Nasze czwartoklasistki rozwiązywały test i odpowiadały na pytania dotyczące zdrowego żywienia, układów człowieka, chorób, leczenia oraz udzielania pierwszej pomocy.
Ostatecznie reprezentantka kl. IV a Martyna Woda uplasowała się na IV miejscu,
natomiast reprezentantki klas IV b i kl. IV c
na miejscu II.

Gratulujemy!

W Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI szkół podstawowych „Matematyka jest kluczem do nauki” drużyna w składzie :Aleksandra Kościelak, Łukasz Lewandowski, Jakub Zalesiak zajęła drugie miejsce. Uczniowie zmagali się z zadaniami testowymi, rozwiązywali krzyżówkę geometryczną, a także mieli do rozszyfrowania kilka rebusów. Gratulujemy sukcesu uczniom klasy VIA i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z matematyką.

Pióra Burmistrza Kruszwicy dla Jedynki!

W sobotę, 17 maja 2014r. sześcioro uczniów klas IV-VI naszej szkoły wzięło udział w zmaganiach z niełatwą sztuką ortografii i zawiłą interpunkcją języka polskiego w ramach XVII edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Burmistrza Kruszwicy”.
Mamy wiele powodów do satysfakcji, bowiem I miejsce ex aequo zajęło dwoje uczniów naszej szkoły - Dominika Szczupak z klasy VI c oraz Kamil Polewski z klasy V a i to oni otrzymają podczas uroczystej gali pióra ufundowane przez burmistrza Kruszwicy pana Dariusza Witczaka, pod którego patronatem odbywa się corocznie ten konkurs.
II miejsce natomiast wywalczyła Anita Graczyk z klasy V c.
Dominikę i Anitę do konkursu przygotowała p. M. Kwaśnik, Kamila
p. B. Pilarska.
Dziękujemy wszystkim uczniom za godne reprezentowanie kruszwickiej Jedynki w konkursie.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 
 

W sobotę, 10 maja 2014r. odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV " Mała Olimpiada Matematyczna". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 11 w Inowrocławiu. W konkursie wzięło udział 8 młodych matematyków z naszej szkoły. Najpierw rozwiązywali oni zadania testowe i łamigłówki, a w drugiej części konkursu zadania otwarte.
Wyniki konkursu są następujące:
III miejsce - Weronika Kopacz z klasy IVa
Wyróżnienie - Jakub Bronka z klasy IVb
Wyróżnienie - Kinga Pilarska z klasy IVb
Wyróżnienie - Natalia Górska z klasy IVc
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W czwartek, 13 marca 2014r. w naszej szkole miał miejsce etap finałowy międzynarodowego konkursu "Matematyka Bez Granic". Wzięły w nim udział klasy: Va, Vb, Vc, VIa. Uczestnicy konkursu przez 50 minut rozwiązywali zadania pracując w grupach. Zadania te charakteryzowały się dużym stopniem trudności, uczestnicy konkursu m.in. tłumaczyli zadanie z języka angielskiego, pozostałe zadania rozwiązywali pomagając sobie wzajemnie w grupie.
Oto wyniki konkursu:
Vc - 5. miejsce w regionie kujawsko- pomorskim
VIa - 9. miejsce w regionie kujawsko- pomorskim
Va - 10. miejsce w regionie kujawsko- pomorskim
Vb - 13. miejsce w regionie kujawsko- pomorskim
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli wielki sukces w XIII edycji Powiatowego Konkursu Historycznego o Regionie „TU JEST POLSKA”. Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa w Janikowie przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Janikowa. Dziewiątego maja 2014 r. odbył się finał tego konkursu. Uczestnicy przez godzinę pisali test. Organizatorzy zadbali o kondycję uczestników i w przerwie, gdy komisja sprawdzała prace, zorganizowali dla nich wyjazd na basen. Ogłoszenie wyników sprawiło nam wielką radość. Bardzo wysokie miejsce zdobyli: Jagoda Karpińska z klasy VI c i Kamil Polewski z klasy V a.
Anita Graczyk
z klasy V c zdobywając 77p./ 80p. zajęła I miejsce.

Uczniowie klas szóstych mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w konkursie historycznym ,,Tadeusz Kościuszko i jego czasy". Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliły: Michalina Kwiatkowska, Klaudia Grzybowska i Aleksandra Kościelak. Konkurs zorganizowano, aby przypomnieć wydarzenia, sprzed 220 lat, powstania kościuszkowskiego z 1794 r. i przybliżyć życie ,,bohatera dwóch narodów" Tadeusza Kościuszki.

Mistrzowie ortografii na start!!!
12 kwietnia, jak co roku, w naszej szkole odbyła się  kolejna edycja  
Gminnego Konkursu Orograficznego Uczniów Klas Trzecich Miasta i Gminy Kruszwica. Do zmagań konkursowych przystąpiło 31 uczniów  reprezentujących  wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy.
Naszą szkołę reprezentowało 9  uczniów wyłonionych w ramach eliminacji  wewnątrzszkolnych:
Paulina Marcinkowska, Zofia Pawlak, Michał Stachowiak z kl. IIIa
Wiktoria Kaźmierska, Paula Rybczyńska z kl. IIIb
Aleksandra Częsz, Mikołaj Majer, Oliwia Michalak, Michalina Skowron z kl. IIIc
Wyróżniający się w swoich szkołach uczniowie zmierzyli się z tekstem przygotowanym przez Kujawsko- Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe  dyplomy, a NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH nagrody, które przyznała komisja konkursowa.
A oto oni:
Małgorzata Nierychlewska ( SP2), Wojciech Sarnowski ( SP2) - I miejsce
Krzysztof Jeśman (SP2), Filip Wojtczak ( SP2), Klaudia Liczbińska (SP Wola Wapowska), Małgorzata Sroka
(SP Rusinowo) , Marta Wylandowska ( SP Rusinowo), Wiktoria Kaźmierska (SP1), Paulina Marcinkowska
(SP1), Oliwia Michalak ( SP1)
II miejsce;
Michalina Skowron (SP1), Wojciech Zielinski (SP2 )
III miejsce.

Komisja konkursowa przyznała także dwa dodatkowe wyróżnienia za piękne pismo. Otrzymali je:
Małgorzata Sroka ( SP Rusinowo ) oraz Paulina Marcinkowska ( SP 1 ).

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom sobotniej „przygody z ortografią” gratulujemy i mamy nadzieję, że  nadal
pielęgnując w sobie  wrażliwość ortograficzną, osiągać  będą kolejne sukcesy - czego im gorąco życzymy!

Sukcesem dla dwójki uczniów naszej szkoły zakończył się Gminny Konkurs Matematyczny „Superrachmistrz”. W dwóch etapach uczniowie klas szóstych i piątych zmagali się z zadaniami tekstowymi o podwyższonym stopniu trudności. Łukasz Lewandowski z klasy VI A zdobył drugie miejsce, a piątoklasistka Anita Graczyk (klasa V C) uplasowała się na trzeciej pozycji. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych matematycznych konkursach.

Oficjalne wyniki VIII Bobra
Po czternaścioro uczniów klas IV-VI  i klas I-III naszej szkoły uczestniczyło odpowiednio 14 i 15 listopada 2013 roku w polskiej części międzynarodowego VIII Konkursu Informatycznego Bóbr.
Konkurs ten przeprowadzany jest w trybie on-line: uczestnicy zalogowani za pośrednictwem Internetu do serwera organizatora konkursu mają za zadanie rozwiązać przez 60 minut 24 trudne problemy, wymagające wnikliwej analizy i szybkiego bezbłędnego rozumowania. Udzielenie nieprawidłowej odpowiedzi skutkuje utratą części zgromadzonych wcześniej punktów.
Znane są już oficjalne wyniki tegorocznego konkursu (http://bobr.edu.pl). Spośród uczniów naszej szkoły najlepsze rezultaty uzyskali:
z klas trzecich - Paulina Marcinkowska 74,75 pkt.
z klas IV-VI – Aleksandra Kościelak 72,75 pkt.
Aby być wyróżnionym, należało w tegorocznej edycji uzyskać odpowiednio 90 pkt. (klasy I-III) lub 95 pkt. (klasy IV-VI).
Zachęcam do dalszej wytężonej pracy i rozwijania zainteresowań informatycznych

Marek Szałkowski

Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Anita Graczyk z klasy V c i Dominika Szczupak z klasy VI c, uczennice pani Małgorzaty Kwaśnik zostały laureatkami Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego Organizowanego przez Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty w Województwie Kujawsko – Pomorskim dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2013/2014.
Wojewódzki konkurs jest trzystopniowy: etap I - szkolny odbył się 24 października, etap II - rejonowy miał miejsce w Bydgoszczy 7 grudnia, natomiast etap III - odbył się 25 stycznia również w Bydgoszczy.
Laureatki konkursu  otrzymały co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania na etapie wojewódzkim. Anita i Dominika otrzymają zaświadczenia podpisane przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Ponadto to osiągnięcie będzie wyszczególnione
na świadectwie szkolnym, otrzymają ocenę celującą z języka polskiego na świadectwie szkolnym, będą zwolnienie ze sprawdzianu szóstoklasisty, a także mogą być przyjęte
do wybranego gimnazjum niezależnie od kryteriów określonych w statucie gimnazjum.

XIV edycja Gminnego Konkursu Literackiego „Gmina Kruszwica moja mała Ojczyzna” odbyła się w naszej szkole 23 listopada. Dwadzieścioro czworo uczniów napisało opowiadanie na temat, który nawiązywał w swej treści do piękna przyrody, zabytków i historii naszej małej ojczyzny.
Komisja oceniająca, to jest -  pani Magdalena Jagiełłowicz, Anna Mruk i Grażyna Strzelczyk, przyznała następujące miejsca:
I miejsce ex aequo - Patrycja Konarzewska  - SP Chełmce
I miejsce ex aequo -Aleksandra Sobczak – SP Rusinowo
II miejsce - Weronika Róg – SP 2 Kruszwica
III miejsce –Izabela Welka – SP Rusinowo
Uhonorowanie zwycięzców nastąpiło podczas uroczystości z okazji Dnia Patrona 12 grudnia 2013 roku.

Mając na uwadze harmonijny rozwój dziecka Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Kruszwicy zainicjował konkurs pięknego czytania. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych naszego miasta i gminy i będzie się odbywał cyklicznie.
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza jako pierwsza przeprowadziła I edycję Gminnego Konkursu Pięknego, Głośnego Czytania dla Uczniów Klas IV – VI Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Kruszwica -16 listopada 2013 roku.
Patronat honorowy nad konkursem objął Dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Kruszwicy oraz Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Kruszwicy. Konkurs Pięknego, Głośnego Czytania ma na celu rozwijanie potrzeb czytelniczych uczniów, dbałość o kulturę słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównania ich z innymi uczestnikami.
Każda szkoła w drodze eliminacji wytypowała swoich reprezentantów. Wybrani uczniowie podczas konkursu mieli co najmniej trzy minuty na zaprezentowanie fragmentu prozy polskiej literatury dla dzieci i młodzieży, który był oceniany pod względem doboru tekstu, wyrazistości, dykcji oraz intonacji.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział dwadzieścioro jeden uczniów z sześciu szkół naszej gminy. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: klasy czwarte, piąte i szóste.
Po prezentacji wszystkich tekstów uczestnicy udali się na poczęstunek, a następnie wzięli udział w spotkaniu z gościem specjalnym - panią Teresą Brauer. Podczas gdy jurorzy obradowali, uczniowie wysłuchali ciekawej gawędy na temat kruszwickich legend i historii naszego miasta.
Na uroczystość wręczenia nagród przybyli goście honorowi: burmistrz Miasta i Gminy Kruszwicy pan Dariusz Witczak oraz dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania pan Bogdan Hałasa.
Komisja Konkursowa w składzie: pani Magdalena Jagiełłowicz, pani Anna Mruk i pani Grażyna Strzelczyk uzgodniła następujący werdykt:
I miejsce:
Kinga Pilarska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy (klasa czwarta),
Nikola Robakowska – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej (klasa piąta),
Aleksandra Sobczak – Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Rusinowie (klasa szósta),
II miejsce:
• Julia Rosa – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej (klasa czwarta),
Julia Gwiżdż – Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Rusinowie (klasa piąta),
Jagoda Karpińska - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy (klasa szósta),
III miejsce:
Martyna Woda - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy (klasa czwarta),
Krzysztof Kupidura – Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Chełmcach (klasa piata),
Liliana Rybczyńska - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy (klasa szósta).
Jednocześnie decyzją jurorów Aleksandra Sobczak została zakwalifikowana do udziału w regionalnym konkursie czytelniczym szkół gimnazjalnych „Głośne, poprawne czytanie, wyrazistość słowa to kształt i rysunek mowy”, odbywającym się w Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Kruszwicy w maju 2014 roku (będzie to 13. edycja konkursu).
To, że każdy z uczestników mógł wyjść zadowolony, zawdzięczamy sponsorom konkursu, (pozyskanych przez TKOPD): Bankowi Spółdzielczemu S.A. w Kruszwicy, Pałacowi w Gocanowie, Zakładowi Ogólnobudowlanemu Włodzisława Stajszczaka, a także Dyrektorowi Oświaty i Wychowania w Kruszwicy.

W dniach 24, 25 i 28 października odbyły się szkolne etapy wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Znamy już oficjalne wyniki tych zmagań i z dumą informujemy:
• do etapu rejonowego
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego zakwalifikowały się:
- Anita Graczyk - uczennica klasy V c przygotowywana przez panią Małgorzatę Kwaśnik,
- Weronika Mirek - uczennica klasy VI a przygotowywana przez panią Aleksandrę Sochacz,
- Dominika Szczupak – uczennica klasy VI c przygotowywana przez panią Małgorzatę Kwaśnik,
• do etapu rejonowego
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki zakwalifikowały się:
- Anita Graczyk - uczennica klasy V c przygotowywana przez panią Marzenę Szałkowską,
- Jagoda Karpińska - uczennica klasy VI c przygotowywana przez panią Magdalenę Janowską,
- Aleksandra Kościelak – uczennica klasy VI a przygotowywana przez panią Honoratę Barglik,
- Łukasz Lewandowski – uczeń klasy VI a przygotowywany przez panią Honoratę Barglik,
- Mateusz Pałczyński – uczeń klasy VI b przygotowywany przez panią Honoratę Barglik,
- Jakub Zalesiak - uczeń klasy VI a przygotowywany przez panią Honoratę Barglik,
• do etapu rejonowego
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody zakwalifikowały się:
- Anita Graczyk - uczennica klasy V c przygotowywana przez panią Beatę Klusak,
- Kamil Polewski – uczeń klasy V a przygotowywany przez panią Magdalenę Musiałowską.
Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w rywalizacji na kolejnych etapach zmagań.

Dnia 25 października 2013 roku odbył się konkurs wiedzowy przyrodniczo-historyczny „Skąd Nasz Ród”. Został on zorganizowany przez Nadgoplański Park Tysiąclecia.
Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów ze szkół podstawowych leżących w obrębie Parku. Naszą szkołę reprezentowała  drużyna w składzie: Michalina Kwiatkowska, Wiktoria Sieradzka z klasy VI c i Patrycja Domalska uczennica klasy VI b. Dziewczynom udało się wywalczyć III miejsce.

                                                                             Serdecznie im gratulujemy!

We wrześniu Nadgoplański Park Tysiąclecia ogłosił Gminny Konkurs Literacki "Skąd nasz ród". Uczennica klasy piątej c, Anita Graczyk, zajęła pierwsze miejsce w tymże konkursie.  Napisała opowiadanie twórcze o tematyce przyrodniczej. Anita wzięła udział w uroczystej gali rozdania nagród 24 października w siedzibie Parku.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego