Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne

PRZEDMIOTOWE

KONKURSY

15 października 2014 - Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
5 października 2014r. miał miejsce etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs odbywa się pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty. Etap szkolny konkursu cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów klas V i VI naszej szkoły. Przez 60 minut uczniowie rozwiązywali  niełatwy test z zadaniami zamkniętymi i otwartymi z zakresu gramatyki i ortografii. Aby zakwalifikować się do II etapu, należało zdobyć 39 pkt., tj. 65% poprawnych odpowiedzi. Dwaj uczniowie klasy VI a – Jan Malczak i Kamil Polewski- uzyskali wymaganą liczbę punktów i 13 grudnia przystąpią do zmagań na etapie rejonowym. Tym razem chłopcy będą rozwiązywali test literacko-językowy i pisali wypracowanie na zadany temat.

Trzymamy kciuki!  


19 października 2014 - Etap szkolny Konkursu  Przedmiotowego z Przyrody
Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas piątych i szóstych.
Ostatecznie, po rozwiązaniu i sprawdzeniu testu, wymagane co n ajmniej 65% poprawnych odpowiedzi uzyskało 3 uczniów.

Są to:
Paweł Pomykała, uczeń klasy V a
Karolina Chwalisz, uczennica klasy VI a
Anita Graczyk, uczennica klasy VI c.

Teraz czekają ich zmagania na etapie rejonowym, który odbędzie się 12.12.2014 r w Inowrocławiu.
Trzymamy za nich kciuki!

==>wróć do Aktualności|Październik

 

14 listopada 2014 - IX Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr
Siedmioro uczniów klas III uczestniczyło w konkursie organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firmę informatyczną VULCAN z Wrocławia. Po uruchomieniu programu konkursowego i zalogowaniu się do serwera organizatora, uczestnicy w napięciu oczekiwali godziny uaktywnienia konkursu. Od tego momentu mogli w ciągu 60 minut zmierzyć się z 24 zadaniami, za których prawidłowe rozwiązanie otrzymywali po 3,4 lub 5 punktów. W przypadku podania błędnego rozwiązania tracili jedną czwartą punktów za to zadanie. Zadania przygotowane są w formie interaktywnego testu komputerowego i wymagają wybrania jednej z odpowiedzi, bądź przeprowadzenia odpowiednich operacji (np. ułożenia puzzli na ekranie, ustawienia elementów w odpowiedniej kolejności zgodnej z zasadą, którą należy odkryć itp.).
Z wstępnymi wynikami swoich uczniów nauczyciel zajęć komputerowych będzie mógł się zapoznać za dwa tygodnie. Wyniki oficjalne przedstawione zostaną za około 2 miesiące.
Zaangażowanie uczestników konkursu zasługuje na wyrazy uznania.

14 listopada 2014 - Szkolny Konkurs Informatyczny Bóbr dla uczniów klas szóstych
Szesnaścioro uczniów klas VI wzięło udział w szkolej edycji Konkursu Informatycznego Bóbr. Podobnie jak uczniowie klas trzecich rozwiązywali zadania problemowe po 3, 4 i 5 punktów. Najwyższe wyniki uzyskali: Szymon Martin (6a) - 85 pkt., Anita Graczyk (6c) - 80 pkt. i Oliwier Wiśniewski (6a) -78,5 pkt.
Wszystkim uczestnikom składamy słowa uznania.

15 listopada 2014 - I etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego  „Liga Zadaniowa”
Pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Liga Zadaniowa” już za nami. W sobotę 15.11.2014r. uczniowie klas szóstych, którzy zakwalifikowali się do konkursu w wyniku szkolnych eliminacji, zmagali się z trudnymi zagadnieniami matematycznymi w etapie rejonowym. Etap ten składa się z trzech spotkań, z których wyniki będą zsumowane, a następnie najlepsi wezmą udział w etapie wojewódzkim w Toruniu. Naszą szkołę w konkursie reprezentują: Karolina Chwalisz, Aleksandra Lis, Szymon Martin, Kamil Polewski z klasy VIA oraz Katarzyna Grabowska i Anita Graczyk z klasy VIC.

Życzymy im powodzenia w kolejnych zmaganiach.

19 listopada 2014 - Szkolny Konkurs Informatyczny Bóbr dla uczniów klas piątych
Siedemnaścioro uczniów klas V wzięło udział w przeznaczonej dla nich szkolej edycji Konkursu Informatycznego Bóbr. Rozwiązywali zadania takie, jak uczniowie klas szóstych. Najwyższe wyniki uzyskali: Weronika Kopacz (5a) - 65 pkt., Jakub Grześkowiak (5c) - 58,75 pkt. i Dominika Domalska(5a) -55 pkt.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

9 czerwca 2015 - Sukcesy uczniów w konkursach historycznych
W roku szkolnym 2014/15 uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w konkursach historycznych. W konkursie ,,Katarzynkowym" nagrodę otrzymała Klaudia Matela z klasy VI a .
W etapie wojewódzkim XX Ogólnopolskim Konkursie Historycznym ,,Losy żołnierza i dzieję oręża polskiego od Cedyni do Orszy w latach 972 r. -1532r." laureatem został Kamil Polewski z klasy VI a , a Anita Graczyk, uczennica klasy VI c, została finalistką tego konkursu.
W konkursach powiatowych: - ,,Mój Inowrocław"    I miejsce zajął Kamil Polewski, W -  XIV Konkursie  Wiedzy o Regionie ,,Tu jest Polska"  Kamil Polewski wywalczył III miejsca ,a laureatką została Anita Graczyk. Katarzyna Grabowska uplasowala się blisko czołówki  
Za liczny udział uczniów w szkolnych etapach wymienionych konkursów serdecznie dziękuję. Laureatom gratuluję i życzę równie udanych zmagań u gimnazjum.  

Alina Nowacka

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego