Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne

SPORT 2013/2014

ARCHIWUM > 2013/2014
 

Sukcesy w sportowych zmaganiach

8.05.2014 r.
odbył się Gminny Czwórbój Lekkoatletyczny Dziewczyn.
Uczennice w składzie:  Chwalisz Karolina, Dzwoniarkiewicz Agata, Janczak Wiktoria, Pruczkowska Oliwia, Woźniak Sara, Lis Aleksandr wywalczyły I miejsce i 23.05.2014 r. na stadionie Miejskim w Inowrocławiu zdobyły Mistrzostwo Powiatu i wywalczyły awans do finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej woj. Kujawsko - Pomorskiego. Zawodniczki wywalczyły XIII miejsce.

17.05.2014 r. odbył się Trójbój Lekkoatletyczny Dziewczyn.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Bonek Patrycja, Ciesielska Ewelina, Kępska Wiktoria, Lewandowska Anna, Łączna Karolina, Woda Karolina, Mrówczyńska Marta wywalczyła I miejsce i 23.05.2014 r. w zawodach o Mistrzostwo Powiatu Inowrocławskiego zdobyła III miejsce.  

10.06.2014 r. w Inowrocławiu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce Kujawsko - Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Mistrzowie Powiatu to:
sztafeta dziewcząt 4x60 w składzie:
Woźniak Sara, Pruczkowska Oliwia, Chwalisz Karolina, Dzwoniarkiewicz Agata,
sztafeta chłopców 4x60 w składzie:
Majer Mikołaj, Węclewski Dawid, Kujawa Kacper, Urbaniak  Sebastian,
Janczak Wiktoria: w skoku wzwyż,
Dzwoniarkiewicz Agata: w skoku w dal,
Urbaniak Sebastian: w biegu na 60m.
Wicemistrzowie Powiatu:
Chwalisz Karolina: w biegu na 300m,
Brązowi medaliści Indywidualnych Mistrzostw Powiatu:
Kujawa Kacper: rzut piłeczką palantową,
Węclewski Dawid: w biegu na 60m,
IV miejsce: Lis Aleksandra - rzut piłeczką palantową,
Majer Mikołaj w biegu na 60m,
V miejsce - Woźniak Sara w skoku w dal.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i medale dla 3 najlepszych zawodników w danej konkurencji.

Opiekunowie: J.Kaczmarek, R.Pietrzak - Ćwikła, T. Szwagrowski.


16.06.2014 r. w ramach Kruszwickich Dni Sportu w Hali Sportowej odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewczyn i Chłopców.
Drużyna SP nr 1 w składzie: Kościelak Aleksandra, Janczak Wiktoria, Woźniak Sara, Dzwoniarkiewicz Agata, Lis Aleksandra, Urbaniak Sebastian, Kujawa Kacper, Wietrzykowski Michał, Zalesiak Jakub, Kułacz Adam  wywalczyła I miejsce w turnieju.

Opiekunowie grupy: J. Kaczmarek, T. Szwagrowski

Udane występy naszych uczniów!


W dniu 23 maja 2014 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w Trójboju Lekkoatletycznym Chłopców. Zawody te rozgrywane są co roku i w tej dyscyplinie uzyskiwaliśmy duże sukcesy. Każdy z 6 zawodników  musi zaliczyć 3 konkurencje: skok w dal, bieg na dystansie 60 metrów oraz rzut piłeczką palantową. Za każdy uzyskany wynik zawodnik otrzymuje punkty. Wygrywa ten zespół, który uzyska ich jak najwięcej. W tym roku mogliśmy zadowolić się V miejscem, które nasi uczniowie wywalczyli sobie po prawdziwej, sportowej walce z dziewięcioma drużynami powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Majer, Jakub Nowak, Marcel Stankiewicz, Filip Śliwczyński, Kacper Kwiatkowski, Mikołaj Niewiadomski.  Kilku uczniom z drużyny udało się osiągnąć bardzo dobre wyniki gratulujemy!
W tym samym dniu odbyły się również Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców. Pragnę nadmienić, że w ubiegłym roku nasi uczniowie wywalczyli I miejsce w powiecie oraz I miejsce w województwie kujawsko
pomorskim. Cała drużyna reprezentowała nasze województwo w zawodach ogólnopolskich, które odbyły się w Radomiu. W tym roku nasi chłopcy w trudnych, wyczerpujących warunkach (wysoka temperatura) wywalczyli bardzo dobre II miejsce w powiecie inowrocławskim. Każdy ze startujących musiał zaliczyć 4 konkurencje: skok w dal, bieg na dystansie 60 metrów, rzut piłeczką palantową oraz wyczerpujący bieg na dystansie 1000 metrów. Każdy uzyskany wynik przeliczany jest na punkty. Wygrywa ten zespół, który uzyska tych punktów jak najwięcej. Za zdobycie II miejsca nasi chłopcy otrzymali statuetkę, dyplom oraz piłki do siatkówki. Na uwagę zasługuje fakt, że kilku uczniom udało się osiągnąć życiowe wyniki. W bardzo wysokiej formie, co pokazał podczas zawodów jest Sebastian Urbaniak, który uzyskał najwięcej punktów spośród startujących. W skoku w dal uzyskał wynik 5,20 m oraz 8,00 sek. na dystansie 60 metrów. To bardzo optymistyczny sygnał przed Ogólnopolskim Finałem Czwartków Lekkoatletycznych, które odbędą się w Łodzi. Naszą szkołę reprezentowali: Sebastian Urbaniak, Michał Wietrzykowski, Kacper Kujawa, Łukasz Lewandowski, Mateusz Rosół, Dawid Węclewski.
Wszystkim chłopcom, którzy reprezentowali naszą ,,Jedynkę” gratulujemy udanego występu!


Opiekun: Tomasz Szwagrowski

VII Bieg Piastowski - akcja „ Polska biega”


W dniu 10 maja 2014 r. odbyły się biegi towarzyszące dla dzieci ze szkół podstawowych gminy Kruszwica w ramach ,,VII Biegu Piastowskiego Kruszwica Inowrocław”. W zawodach wzięli udział uczniowie z 7 szkół podstawowych  naszej gminy.
Oto miejsca nagradzane od I - VI, które zajęli nasi uczniowie:
kategoria: chłopcy klasy I
II
- Szymon Krzesiński III miejsce
- Bartosz Podrzycki
V miejsce
kategoria: dziewczęta klasy III
IV
- Wiktoria Kępska VI miejsce
kategoria: chłopcy klasy III
IV
- Marcel Stankiewicz V miejsce
kategoria: dziewczęta klasy V
VI
- Karolina Chwalisz II miejsce
- Sara Woźniak
V miejsce
kategoria: chłopcy klasy V
VI
- Sebastian Urbaniak I miejsce
Wszystkim startującym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SIATKARKI

13.12.2013 r. w hali sportowej w Kruszwicy odbył się turniej w mini piłce siatkowej dziewcząt o Mistrzostwo Gminy Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały: Janczak Wiktoria, Domalska Patrycja, Kościelak Aleksandra,Woźniak Sara, Lis Aleksandra, Dzwoniarkiewicz Agata. Drużyna zdobyła tytuł Mistrzyń Gminy i awansowała do półfinałowego turnieju Mistrzostw Powiatu, który odbył się 10.01.2014 r. w Wierzchosławicach. Dziewczyny w składzie: Janczak Wiktoria, Domalska Patrycja, Woźniak Sara, Lis Aleksandra, Dzwoniarkiewicz Agata, Konopska Edyta, Czubachowska Patrycja, Knasiak Alicja, Grabowska Anna,Chwalisz Karolina wywalczyły drugie miejsce w rozgrywkach i awansowały do Finałowego Turnieju o Mistrzostwo Powiatu.
Finałowy turniej odbył się 20.01.2014 r. w Górze.
Skład drużyny: Janczak Wiktoria, Domalska Patrycja, Woźniak Sara, Kościelak Aleksandra, Lis Aleksandra, Dzwoniarkiewicz Agata, Konopska Edyta, Czubachowska Patrycja, Knasiak Alicja, Grabowska Anna, Chwalisz Karolina. Reprezentacja SP
nr 1 zajęła w turnieju III miejsce. Na pochwałę i uznanie zasługują wszystkie dziewczyny z drużyny -  Domalska Patrycja została wybrana najlepszą zawodniczką zespołu.
Uczennice wystąpiły w nowych strojach siatkarskich sponsorowanych przez Komitet Osiedlowy nr
3 za co szczególnie dziękujemy.

KAŻDY SUKCES CIESZY!

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych nasi uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny od turnieju ,,Szóstek Piłkarskich”. Zawody odbyły się 21.09.2013 r. na obiekcie ,,Orlik” przy SP nr 2 w Kruszwicy. Kolejny raz chłopcy z ,,Jedynki” nie zawiedli pokonując w finale drużynę ze  Szkoły Podstawowej nr 2.
Następnym, trudnym etapem rozgrywek był finał powiatowy, który odbył się w Pakości 08.10.2013 r. Mimo okrojonego składu nasi uczniowie po bardzo trudnej konfrontacji w półfinale z SP Gniewkowo przegrali 4:3. Był to bardzo trudny i wyrównany mecz, którego wynik przez dłuższy czas działał na naszą korzyść.
Ostatecznie nasza drużyna zajęła w całym turnieju IV miejsce na 15 zgłoszonych zespołów z powiatu inowrocławskiego, to i tak sukces zważywszy, że nie posiadamy boiska typu ,,Orlik”. Finał należał do zespołu ze  Szkoły Podstawowej w Pakości, który pokonał  Szkołę Podstawową z Gniewkowa  1:0.
Skład drużyny: Jakub Dziwnik, Patryk Fiutak, Kacper Krzyżański, Michał Wietrzykowski, Kacper Kujawa, Sebastian Urbaniak, Przemysław Lipiński, Mateusz Pałczyński, Arkadiusz Stempiński, Marcin Kubiak.

Z okazji ,,Narodowego Dnia Sportu” w dniu 26.10.2013 r. rozegrano w Kruszwicy Turniej Piłki Nożnej  ,,Wschód – Zachód”. Nasi uczniowie oraz uczniowie z Gimnazjum nr 1 zajęli I miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Kościelak, Wiktoria Sieradzka, Aleksandra Lis, Agata Dzwoniarkiewicz, Anna Grabowska, Patryk Fiutak,  Michał Wietrzykowski, Kacper Kujawa, Sebastian Urbaniak, Przemysław Lipiński. Gratulujemy sukcesu wszystkim uczestnikom!                


SIATKÓWKA

Nieco mniej emocji dostarczyły w sobotę 30 listopada br. gminne zawody w ,,Mini Piłce Siatkowej Chłopców”. Nasi uczniowie przegrali w meczu o I miejsce z zespołem SP nr 2 w setach 1:2 zajmując ostatecznie II miejsce w gminie. Trzecie miejsce zajęła bardzo dobrze przygotowana do rozgrywek drużyna z Rusinowa.
Skład drużyny SP nr 1: Adam Kułacz, Patryk Fiutak, Kacper Krzyżański, Michał Wietrzykowski, Kacper Kujawa, Sebastian Urbaniak.

TENIS STOŁOWY

W dniu 04.12.2013 r. odbył się w naszej szkole ,,Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Chłopców”. Finał zawodów poprzedziły eliminacje do których zakwalifikowało się 11 uczniów klas V i VI.
W całym turnieju najlepiej wypadł   Sebastian Urbaniak, który pokonał na swojej drodze wszystkich rywali zajmując I miejsce, drugą lokatę wywalczył  Patryk Fiutak, trzecie miejsce zajął  Jakub Zalesiak.
Kolejne miejsca zajmowali: Leon Staszak, Kacper Kujawa, Kacper Krzyżański, Wiktor Burdziuk, Bartłomiej Wach, Mateusz Pałczyński, Kornel Serkowski, Kacper Rochucki.
Uczniowie za pierwsze trzy miejsca otrzymali medale, a także wszystkim wręczono dyplomy, drobne upominki, a także czekoladowe smakołyki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy samych sukcesów, nie tylko sportowych!   

PLUSZOWY MIŚ

W dniu 14.12.2013 r. w hali O S i R w Kruszwicy po raz kolejny i za razem jubileuszowy przeprowadzono XV edycję zawodów sprawnościowych p.n. ,,Pluszowy Miś” klas I VI. W zawodach wzięły udział  Szkoły  Podstawowe  M i G Kruszwica.
Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce wyłoniono trzy szkoły, których najsprawniejszymi uczniami okazali się dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej    nr 1 (117 pkt.), uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Polanowicach (104 pkt.) oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chełmcach (98 pkt.).
Kolejne miejsca, to SP Wola Wapowska
92 punkty, SP Sławsk Wielki 80 punktów, SP Racice 79 punktów, SP nr 2 w Kruszwicy 77 punktów, SP Rusinowo 71 punktów.
Wszyscy uczniowie za trzy pierwsze miejsca otrzymali medale, piękne puchary, oprócz tego nagrody rzeczowe oraz napoje i słodycze.

Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, która po raz trzeci z rzędu wywalczyła I miejsce reprezentowali:

*klasy I: Anna Sieradzka, Kinga Warmuz, Bartosz Podrzycki, Nikodem Witczak, Antoni Januszek, Maksymilian Radecki.

*klasy II: Magdalena Jasińska, Agata Sieradzka, Nikodem Dziwnik, Jarosław Ruczkowski, Maciej Szymczak.

*klasy III: Zofia Pawlak, Zuzanna Springer, Michalina Skowron, Mikołaj Majer, Dominik Niewiadomski.

*klasy IV:  Dominika Domalska, Ewelina Ciesielska , Kinga Pilarska, Marcel Stankiewicz, Jakub Nowak, Paweł Pomykała.

*klasy V: Agata Dzwoniarkiewicz, Karolina Chwalisz, Patrycja Czubachowska, Przemysław Lipiński, Jan Malczak, Jakub Dankowski.

*klasy VI: Patrycja Domalska, Sara Woźniak, Wiktoria Janczak, Sebastian Urbaniak, Kacper Kujawa, Michał Wietrzykowski.

Wszystkim rodzicom oraz uczniom, którzy brali udział w przygotowaniach do zawodów bardzo dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego. Opiekę nad uczniami sprawowali: klasy I
III  p. Tomasz Szwagrowski, klasy IV VI p. Joanna Kaczmarek.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego