SZKOŁA Z PASJĄ

Skłudzewo - jesień 2013

Fundacja Piękniejszego Świata z siedzibą w Skłudzewie od kilkudziesięciu lat realizuje Program Edukacji Plastycznej z dziećmi, które uczestniczą w plenerach i warsztatach artystycznych. Prace plastyczne 20 uczniów naszej Jedynki zostały dostrzeżone przez jury Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży w Skłudzewie. W nagrodę dzieła te zakwalifikowano do wystawy, która miała miejsce w siedzibie Fundacji Piękniejszego Świata.
15 października 2013 roku w galeriach i pracowniach XIX-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego prowadzący warsztaty artyści-plastycy-pedagodzy wprowadzili dzieci w świat sztuki. Nasi młodzi artyści wykonali monotypię o tematyce przyrodniczej, poznali ciekawą technikę graficzną. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Fotoreportaż w zakładce GALERIA.

Skłudzewo Fundacja Piękniejszego Świata warsztaty plastyczne
Magiczne miejsce wśród drzew i zaczarowanego świata wyobraźni odwiedziliśmy 26 listopada 2011r.
Na miejsce w składzie 19 uczniów ze szkolnego kółka plastycznego wraz z opiekunami

p. L. Górską
 Włodarską,  p. A. Nowacką i p. R. Barczak Meller dotarliśmy około godziny 10 tej.
Do momentu  wyjazdu czyli godziny 14
tej nie było ani miuty nudy.Wręcz przeciwnie. W pośpiechu jedliśmy posiłek z ciepłą herbatą. Pan Leszek Wambier przygotował dla nas mnóstwo ciekawych opowieści o bocianach, drzewach i nietoperzach. Widzieliśmy obrazy, rzeźby i instalacje  okolicznych artystów. Sami wykonaliśmy szkice rysunkowe, które posłużyły nam poźniej do wykonania obrazów na szkle.
Poznaliśmy ciepłą i serdeczną gospodynię włości
p. Danutę Sowińską  Wambier.
Swoje prace zabraliśmy dumni ze sobą. Eksponowaliśmy je w dniu 5 grudnia na „drzwiach otwartych” w naszej szkole. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Z utęsknieniem czekamy na kolejny wyjazd do Skłudzewa. Z całych sił pozyskujemy sponsorów na te wyjazdy. Opowiadamy o ciekawych zajęciach mając nadzieję, że miejsce „gdzie zakwita jeden kwiat i  zakwitnie ich tam więcej” zauroczy coraz większe grono osób.