11 grudnia 2022

„Gościnnie u Jana Kasprowicza”.

28 listopada 2022 r. był dniem niezwykłym pod wieloma względami.

Rozstrzygnięcie XIX go Gminnego Konkursu Plastycznego „Kujawy wyobraźnią osnute” tym razem odbyło się w murach Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Dzięki gościnności włodarzy muzeum spotkanie uatrakcyjnił spacer po Inowrocławiu śladami poety.  Dzieci odkryły wiele ciekawostek i tajemnic związanych z życiem Jana Kasprowicza. Uczestniczyły również w bardzo ciekawej lekcji muzealnej o poecie i regionie. Przyjęte były słodkim poczęstunkiem.

Na zakończenie spotkania dyr ZSS SP nr 1 w Kruszwicy p. Joanna Musiałowska ogłosiła wyniki konkursu i wraz z dyr Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu wręczyła  listy gratulacyjne każdemu uczestnikowi, podziękowania dla szkół biorących udział w konkursie oraz wyróżnienia i nagrody laureatom.

Wyniki konkursu:

trzy równorzędne wyróżnienia

• Julia Siudzińska – ZSO SP nr 2  Kruszwica
  • Filip Parada – SP  Polanowice
  • Filip Pankowski – SP Polanowice

Igor Płowaś – ZSS SP nr 1 Kruszwica

Mikołaj Dutkowski – ZSO SP nr 2 Kruszwica

Natalia Walczak – ZSO SP nr 2 Kruszwica

Nagrody ufundowane zostały przez firmę papierniczą „Beniamin” Waldemar Szulc.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentów i wysokiego poziomu prac, opiekunom wysiłku w przygotowanie dzieci, rodzicom pracy wychowawczej nad swoimi pociechami.

Ogromne brawa !!!

Składamy podziękowania za zaangażowanie i  pomoc wszystkim osobom dobrej woli oraz przyjaciołom, dzięki którym rozstrzygnięcie konkursu mogło odbyć się w tak ciekawy i uroczysty sposób.

Fotorelacja ze spotkania.

Renata Barczak - Meller