10 listopada odbył się gminny konkurs recytatorski „Krajobraz Poezji Polskiej”.

Uczniowie naszej szkoły wrócili z niego z sukcesami: w kategorii klas VI-VIII pierwsze miejsce uzyskał Radosław Balcerzak z klasy 6 a, a wyróżnienie – Karolina Dębowska z klasy 7 b.

Uczennica klasy V b – Oliwia Jaskulska zdobyła wyróżnienie w etapie wojewódzkim Turnieju Słowa „Dzieci Mają Głos”, który odbył się 24 listopada w Kujawsko- Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

1 grudnia Dominika Kuźba również odebrała dyplom i nagrodę za wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Jesień wierszem malowana”.

18 maja odbył się Gminny Konkurs Geometryczny dla uczniów klas szóstych organizowany przez ZSO w Kruszwicy Szkole Podstawową nr 2 w Kruszwicy. Brali w nim udział uczniowie klasy 6a i 6b naszej szkoły. Uczeń Jakub Dyrduł zdobył w tym konkursie 2 miejsce.

18 maja 2024r. uczniowie z klas trzecich naszej szkoły uczestniczyli w XXXI KONKURSIE MATEMATYCZNYM UCZNIÓW KLAS TRZECICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA I GMINY KRUSZWICA, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kruszwicy.
Reprezentacja naszej szkoły wykazała się niezwykłą wiedzą matematyczną. Mateusz Chrząszcz z kl. IIIa okazał się być najlepszym. Zdobył maksymalną liczbę punktów i tym samym uzyskał pierwsze miejsce. Pozostali uczestnicy:
Julia Sucharska i Zuzanna Jędrzejewska z kl. IIIb oraz Igor Wojtasik i Tymon Brodzki z kl. IIIa zajęli ex aequo drugie miejsca.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Wewnątrzszkolny koordynator konkursu
Beata Klusak

23 maja w CKiS ,,Ziemowit” odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,, Nadgoplańskie Nutki - Kruszwica 2024”. Miło nam poinformować, iż w kategorii najmłodszej wystąpiła Emilka Moryc z kl. I b, która zajęła II miejsce.
Serdeczne gratulacje dla utalentowanej wokalistki!
Do konkursu Emilkę przygotowała p. Małgorzata Jagodzińska

Dnia 24 maja br. na Stadionie Miejskim im. G. Duneckiego w Toruniu odbyły się Kujawsko – Pomorskie Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym.

Dzięki bardzo dobrym wynikom i wielkiej ambicji reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy zajęła bardzo dobre III miejsce.
Za najlepsze indywidualne wynik zawodów wyróżniona została Lena Kułacz zdobywając II miejsce w skoku w dal (4,55 m) oraz III miejsce w biegu na 60 metrów (8,62 s). Wynik ogólny czwórboju uzyskany podczas zawodów w Toruniu, to 1175 punktów.
Drużyna dziewcząt wystąpiła w następującym składzie: Lena Kułacz, Dominika Sulinowska, Nadia Majer, Jagoda Marcińska, Justyna Stawska, Inga Molenda.

XVI Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego

•  Adam Brylewski- kl. VIIIa
  • Adam Śmigielski- kl. VIIa
  • Marcin Wajgert- kl. VIIa

W piątek 26 kwietnia 2024r. uczniowie  reprezentowali naszą szkołę w etapie finałowym, mierząc się z testem leksykalno-gramatycznym, krajoznawczym, a także zawierającym rozumienie tekstu czytanego i słuchanego .

Z radością informujemy, iż Marcin Wajgert zdobył wyróżnienie w konkursie.  !!

Opiekunką uczniów jest p. Małgorzata Jagodzińska

Nina Marcinkowska z kl. 4a i Paweł Chmielewski z kl. 6a - wzięli udział w turnieju szachowym pod nazwą „Polubić szachy –zostań mistrzem”. Odbył się on w Szkole Podstawowej nr 12 we Włocławku. Były to zawody w tzw. szachach szybkich, rozgrywki przeprowadzane były w systemie szwajcarskim (rozgrywanym w siedmiu rundach na czas). Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i nagrody. Paweł uzyskał 3,5 pkt, natomiast Nina zajęła drugie miejsce w kategorii dziewcząt do lat jedenastu

23 listopada w MDK „Pszczółka” w Inowrocławiu Marcin Wajgert uczestniczył w otwarciu wystawy pokonkursowej powiatowego konkursu plastycznego „Jesień wierszem malowana”.
Pracę Marcina przedstawiającą jesienne astry doceniono wyróżnieniem.

W dniu 15 grudnia br. w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego :"Świętość w codzienności - Błogosławiona Rodzina Ulmów wzorem dla życia współczesnych rodzin". Wśród laureatów znalazł się uczeń z kl. Ic Tadeusz Połomski, który zdobył I-miejsce w kategorii kl.I-III .Konkurs został zorganizowany przez Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin w Gnieźnie. Nagrody i wyróżnienia wręczył ks.bp R.Orchowicz.

Marcin Wajgert został zdobywcą nagrody głównej w Powiatowy konkursie

strażackim „Czujka w domu”.

Zosia Wiatr z klasy Va zajęła III miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym zorganizowanym dla uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego
przez Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu. Zosia wykonała projekt witraża związany z Mikołajem Kopernikiem.

W dniu 11 stycznia 2024r. odbył się II Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze. Naszą szkołę reprezentowała Julia Zawicka z klasy 4a, która zajęła I miejsce  w kategorii solista klasy IV-VIII
Do konkursu uczennicę przygotowała Pani Małgorzata Sutor.