09 listopada 2023

„Kujawy moją małą ojczyzną”

„Kujawy moją małą ojczyzną” – jest to tytuł innowacji pedagogicznej,którą realizują klasy piąte. W związku z tym 8 listopada bieżącego roku uczniowie odwiedzili miejsca związane z życiem wybitnych literatów i twórców z Kujaw - Jana Kasprowicza i Stanisława Przybyszewskiego. Uczniowie zwiedzili dom rodzinny wieszcza i patrona naszej szkoły Jana Kasprowicza w Szymborzu. Piątoklasiści dowiedzieli się, jak wielki wpływ na twórczość poety miało dzieciństwo i młodość spędzone na Kujawach.Następnie uczniowie udali się do Góry. Tam usłyszeli o niezwykłym życiu i twórczości Stanisława Przybyszewskiego. Urodzony w Łojewie twórca, spoczął na parafialnym cmentarzu w Górze, gdzie znajduje się jego grób – pomnik. Minutą ciszy uczciliśmy jego pamięć.Nasza wycieczka zakończyła się w Inowrocławiu, gdzie mieliśmy możliwość podziwiać gotycki kościół po wezwaniem św. Mikołaja.