Szkoła Podstawowa nr1

im. Jana Kasprowicza

w Kruszwicy

 „Tropem Konstytucji 3 Maja” i biało-czerwony bieg…
05 maja 2022

Kotyliony, prace plastyczne, rozmowy o Polsce i symbolach narodowych, w końcu gra terenowa „Tropem Konstytucji 3 Maja” i biało-czerwony bieg…

To inicjatywy SP1 z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wyjście ze szkolnych ławek i nauka przez zabawę to inicjatywa naszych uczniów i nauczycieli, która w myśl zasady „Uczymy się bawiąc” przyświecała świętowaniu rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie to było dla Polaków wyjątkowo radosne, dlatego i my w takiej atmosferze chcieliśmy uczcić to święto. W biegłym roku – w czasie pandemii i związanej z nią izolacji – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętowaliśmy na sportowo pod hasłem „3 Maj MY się”.  W akcję zaangażowali się nie tylko nasi uczniowie, ale także całe rodziny. Rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji w tym roku świętowaliśmy również na sportowo pod hasłem „3 Maj formę”. Zdobywanie wiedzy o tym ważnym dla Polaków wydarzeniu połączyliśmy z ruchem na świeżym powietrzu. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej „Tropem Konstytucji 3 Maja” oraz w biało-czerwonym biegu.

 

W klasach dzieci wykonały kotyliony, prace plastyczne i okolicznościową dekorację na temat świąt majowych. Dzieci pięknie wypowiadały się na temat świąt majowych i symboli narodowych.