„Twórczość dzieci w muzeum”
23 lutego 2022

W dniu 23. 02. 2022 r. nasza szkoła przekazała do muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu efekt pracy dzieci sprzed lat.

Z okazji 111 rocznicy powstania naszej szkoły w ramach obchodów Dnia Patrona odbył się konkurs plastyczny „Kujawy wyobraźnią osnute” i towarzyszące mu warsztaty plastyczne. Temat warsztatów brzmiał „Kwiatki dla jubilatki”, a uczestnicy wykonali tryptyk witraży przedstawiający ulubione kwiaty Jana Kasprowicza  - nasturcje. Witraże wykonali uczniowie ze wszystkich szkól naszej gminy.

To niezmierny zaszczyt dla szkoły, że prace uczniowskie zostały docenione ekspozycją trwałą w muzeum i spotkały się z docenieniem władz placówki.

Cyt. (...)Witraże zawiesiliśmy w trzech miejscach w naszym muzeum. Są PIĘKNE i niebanalne!!! Wiszą w sklepiku, w loggi oraz na wystawie Stanisława Przybyszewskiego. (…)

Serdecznie pozdrawiam

Marcin Woźniak

Szkoła uhonorowana została również zaproszeniem dla grupy uczniów do zwiedzania ekspozycji muzealnej.

Z radością planujemy wycieczkę.

Opiekun plastyczny i koordynator przedsięwzięcia -  Renata Barczak – Meller