05 kwietnia 2022

Barbarka - festyn ekologiczny

We wtorek 5 kwietnia 2022r. dzieci z klas 2b i 3c pod opieką pani Grażyny Dziwnik, pani Magdaleny Musiałowskiej, pani Katarzyny Kowalskiej i pani Moniki Wiśniewskiej wybrały się na wycieczkę do Szkoły Leśnej na Barbarce koło Torunia. Tam wzięły udział w warsztatach  plenerowych w ramach Festiwalu Ekologicznego pod nazwą „Ochrona płazów, ochrona gatunków. Edycja 2022”.

Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali zagadki, układali puzzle, tangramy, odkrywali ilustracje w grze „memo”, wysłuchali pogadanek oraz uczestniczyli w grze terenowej czy w podchodach leśnych. Dzięki temu dużo więcej dowiedzieli się o płazach i potrzebie chronienia ich. Na zakończenie warsztatów organizatorzy wręczyli dzieciom drobne upominki.