23 listopada 2022

Dzień kredki.

„(...)Niech na niebie stanie tęcza malowana twoją kredką (...)”

Ktoś, kto wymyślił kredkę był po prostu genialny.

Pierwsze przyrządy podobne do kredek powstały blisko 10 tys. lat temu. Pierwsze kredki wyprodukowano w 1903 r. przez Edwina Binneya i C. Harolda Smitha.

Niebawem Dzień Kredki.

Uczniowie na zajęciach plastyki zaangażowały się w dodatkową aktywność plastyczną tworząc kredki wg swoich pomysłów i z dowolnych tworzyw.

W świetlicy szkolnej dzieci na zajęciach kreatywności plastycznej tworzyły sympatyczne czapeczki. Zaangażowali się praktycznie wszyscy ;)

Dzieci projektowały również wzory liter z kredek tworząc swoje kolorowe imiona. Szablony kredek wyklejały plasteliną, świecidełkami, wycinankami nadając im niepowtarzalne własne wizje.

Dzieci poznawały proces powstawania kredek oglądając filmy edukacyjne z fabryki kredek. Poznały ich różne rodzaje i wykorzystanie w nietypowy sposób.

W trakcie tworzenia słuchały i śpiewały wesołe, kolorowe piosenki np. „Kolorowe kredki”, „Choć pomaluj mój świat” itp.

W ramach relaksu oglądały magiczna bajkę „Zaczarowany ołówek”, w której kredką naprawdę można „wyczarować co się da”.

22 listopada przypada Dzień Kredki.

Ubierzmy się tego dnia wszyscy na kolorowo i zaczarujmy pozytywnie i radośnie świat  :)