Dnia 22 kwietnia przyłączyliśmy się do akcji „Sprzątamy dla Polski”.

W trosce o kształtowanie u uczniów naszej szkoły postawy odpowiedzialności za wspólne dobro i środowisko naturalne w najbliżej okolicy klasy IV-VIII ruszyły w teren. Wysprzątały boisko szkolne oraz otoczenie przy blokach.

Na pewno wszystkim w czystym otoczeniu będzie się żyło zdecydowanie lepiej.

Poza tym w ramach akcji :

• podczas lekcji przyrody, biologii oraz godzin wychowawczych poruszono tematykę ekologiczną. Wszystko po to, by uświadomić młodym Kruszwiczanom fakt, że czystość Ziemi zależy od nas samych.
  •  wykonano bomby z nasion roślin miododajnych i rozrzucono je na terenach zielonych wokół szkoły na holu pojawiła się wystawa, na której zaprezentowano piękno wiosennej przyrody
  •  w każdej sali pojawił się wazonik wiosennych kwiatów
  •  klasy młodsze uczestniczyły w poranku ekologicznym
  •  wszyscy uczniowie czynnie włączyli się w ukwiecenie terenu boiska szkolnego. W ruch ruszyły grabie i łopaty. Na rabatach pojawiły się m.in. żonkile, bratki,hiacynty, turki i pelargonie.

Z pewnością nasza planeta chciałaby być otoczona taką troską nie tylko 22kwietnia. Postaramy się, żeby zieleń wokół nas każdego dnia była piękniejsza.Tylko od nas zależy czy tak właśnie będzie.

22 kwietnia 2022
Dzień Ziemi w SP 1