Dzień Ziemi w SP 1
22 kwietnia 2022

Dnia 22 kwietnia przyłączyliśmy się do akcji „Sprzątamy dla Polski”.

W trosce o kształtowanie u uczniów naszej szkoły postawy odpowiedzialności za wspólne dobro i środowisko naturalne w najbliżej okolicy klasy IV-VIII ruszyły w teren. Wysprzątały boisko szkolne oraz otoczenie przy blokach.

Na pewno wszystkim w czystym otoczeniu będzie się żyło zdecydowanie lepiej.

Poza tym w ramach akcji :

• podczas lekcji przyrody, biologii oraz godzin wychowawczych poruszono tematykę ekologiczną. Wszystko po to, by uświadomić młodym Kruszwiczanom fakt, że czystość Ziemi zależy od nas samych.
  •  wykonano bomby z nasion roślin miododajnych i rozrzucono je na terenach zielonych wokół szkoły na holu pojawiła się wystawa, na której zaprezentowano piękno wiosennej przyrody
  •  w każdej sali pojawił się wazonik wiosennych kwiatów
  •  klasy młodsze uczestniczyły w poranku ekologicznym
  •  wszyscy uczniowie czynnie włączyli się w ukwiecenie terenu boiska szkolnego. W ruch ruszyły grabie i łopaty. Na rabatach pojawiły się m.in. żonkile, bratki,hiacynty, turki i pelargonie.

Z pewnością nasza planeta chciałaby być otoczona taką troską nie tylko 22kwietnia. Postaramy się, żeby zieleń wokół nas każdego dnia była piękniejsza.Tylko od nas zależy czy tak właśnie będzie.