28 września 2023

Europejski Dzień Języków Obcych.

W dniu 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, święto organizowane przez Radę Europy od 2001 roku. Celem obchodów EDJO było przybliżenie uczniom różnorodności językowej Europy oraz zachęcenie do nauki języków obcych, dzięki którym poszerzamy nasze horyzonty oraz trenujemy umysł. Już w tygodniu poprzedzającym wydarzenie na  szkolnym korytarzu zawisły plakaty przybliżające uczniom ciekawostki językowe i informacje dotyczące samego święta, a także prace uczniów klas czwartych promujące naukę języków obcych. We wtorek 26 września na sali gimnastycznej  został przeprowadzony konkurs wiedzy dla przedstawicieli klas 5- 8 na temat  różnorodności językowej Europy. Podczas  konkursu  uczniowie odpowiadali na pytania związane z ciekawostkami językowymi, pisali dyktando językowe  oraz układali słowa za pomocą alfabetu ukraińskiego. Wszyscy  uczestnicy dobrze się bawili, a zwycięzcy konkursów z  poszczególnych klasach zostali nagrodzeni. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności.

Organizatorzy: Nauczyciele języków obcych.