FESTIWAL NAUKI Z OKAZJI DNIA ZIEMI.
25 kwietnia 2023

W tym roku Dzień Ziemi świętowaliśmy w nietypowy sposób. Zorganizowaliśmy Festiwal Nauki, w czasie którego mogliśmy zobaczyć piękno naszej planety. Umożliwiła nam to wirtualna podróż w najcudowniejsze miejsca na Ziemi, odbyta przy użyciu nowoczesnej technologii zakupionej w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Mowa oczywiście o VR goglach, dzięki którym w ciągu kilku sekund przenieśliśmy się do Dubaju, Barcelony, a nawet pod wodę, by przeżyć spotkanie z rekinem. Obserwowaliśmy też druk w technologi3D. Ponadto mogliśmy lepiej zrozumieć niektóre procesy zachodzące wokół nas,obserwując eksperymenty fizyczne, chemiczne, biologiczne, przyrodnicze i techniczne przygotowane przez uczniów. Klasy VI przygotowały albumy o naszych pięknych Kujawach.Humaniści udowodnili, że eksperymenty nie są zarezerwowane tylko dla nauk ścisłych i zaprosili do poeksperymentowania z językiem. Pierwsze zadanie polegało na przeczytaniu wiersza Wisławy Szymborskiej pt.: „Możliwości” i stworzeniu swojego „Wolę”. W tensposób powstała nasza szkolna wersja „Możliwości”. W kolejnym przedsięwzięciu należało połączyć kilka wersów z różnych wierszy Wisławy Szymborskiej i stworzyć z nich swój własny – „eksperymentalny” wiersz.Efekty wszystkich działań w fotorelacji.