25 lutego 2023

Gminny Konkurs Pięknego Głośnego Czytania

25.lutego 2023 r. odbyła się IX edycja Gminnego Konkursu Pięknego Głośnego Czytania dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Tegorocznymi organizatorami konkursu byli: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, Zespół Oświaty i Wychowania w Kruszwicy, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy.

W IX edycji konkursu, przebiegającej pod hasłem: „Nie ma takiej fregaty jak książka, by nas unieść w dalekie kraje”,  udział wzięło 23. uczestników.

Komisja konkursowa w składzie: Magdalena Jagiełłowicz, Grażyna Strzelczyk, Anna Płoszaj przyznała następujące miejsca:

Klasy IV (miejsca/szkoła)

1. Wiktoria Stankowska (SP Sławsk Wielki)
2. Julia Pogorzały (SP Chełmce)
3. Izabela Kowalska (SP nr 1 Kruszwica)
Wyróżnienie: Patrycja Bonder (NSP Racice)

Klasy V (miejsca, szkoła)
1. Igor Robakowski (SP Wola Wapowska)
2. Magdalena Szczupak (SP Sławsk Wielki)
3. Lena Wódczak (SP nr 2 Kruszwica)
Wyróżnienie: Zofia Grabowska (SP nr 2 Kruszwica), Igor Płowaś (SP nr 1 Kruszwica).

Klasy VI (miejsca, szkoła)
1. Julia Luber (NSP Racice), Mikołaj Budkowski (SP Chełmce)
2. Filip Parada (SP Polanowice)
3. Alicja Ryńska (SP nr 1 Kruszwica)
Wyróżnienie: Martyna Świerczyńska (SP Sławsk Wielki)

Grand Prix konkursu otrzymał Igor Robakowski!

Przewodnicząca jury – pani Magdalena Jagiełłowicz podkreślała wysoki poziom tegorocznego konkursu. Tym bardziej gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

W przewie konkursu uczestnicy posilili się słodkościami oraz w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” wzięli udział w warsztatach, na których wykonali zakładki do książek.