22 czerwca 2022

Informatyczne zmagania.

W czwartek 09.06.2022 w murach naszej szkoły został przeprowadzony XX Konkurs Informatyczny Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy. Pierwsza edycja tego konkursu organizowanego w naszej szkole miała miejsce w roku 2001 i odbywał się on corocznie z wyjątkiem dwóch ostatnich pandemicznych lat.

Do konkursu przystąpili chętni uczniowie z klas siódmych i ósmych. Przez 45 minut mogli wykazać się znajomością terminologii informatycznej i stosowanych w informatyce systemów liczbowych, budowy sprzętu komputerowego, zasad prawidłowego korzystania z programów użytkowych oraz umiejętnością algorytmicznego rozwiązywania problemów, a także programowania w środowiskach programistycznych Scratch i Baltie.

Konkurs nie należał do łatwych – znaczną część stanowiły zadania otwarte i tu nie można było liczyć na przychylność losu w wyborze prawidłowej odpowiedzi.

Tym bardziej cieszą znaczące wyniki laureatów:
Szymona Siedleckiego (klasa7d) – I lokata
Hieronima Jackowskiego (klasa 8b) – II lokata
Amadeusza Sitarczyka (klasa 8d) – II lokata
Michała Janeczka (klasa 8d) – III lokata
Igora Krawczyka (klasa 8d) – III lokata.

W czwartek 21 czerwca zostało przedstawione podsumowanie konkursu. Laureatom wręczono dyplomy o tradycyjnej – takiej samej od 22 lat – formie graficznej. Zostali również obdarowani nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz informatycznymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez inowrocławską firmę ALPROG.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję udziału i życzę owocnego rozwoju zainteresowań i pasji.

Organizator konkursu: Marek Szałkowski