Jesienna przygoda ze sztuką.
19 października 2023

12 października 46 uczniów wraz z opiekunami: p. Barbarą Batkowską, p. Magdalena Ratajczyk i p. Renata Barczak – Meller gościli w zabytkowym pałacu – siedzibie Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie. W ramach nagrody zbiorowej  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moje piękne, bezpieczne miejsce” uczestniczyli w warsztatach plastycznych „Impulsy twórcze”.

Dzieci miały możliwość zwiedzenia pomieszczeń nasyconych twórczą atmosferą, spotkania z instruktorami prowadzącymi warsztaty i będącymi aktywnymi artystami w środowisku plastycznym, poznania założyciela fundacji p. Leszka Warmbiera, który osobiście wprowadził je w klimat miejsca.

Uczniowie z radością odnajdywali swoje prace na wystawie pokonkursowej wymieniając spostrzeżenia i emocje temu towarzyszące. Szkicowali w terenie, a następnie w pracowniach poznawali tajniki tworzenia w glinie. Powstawały „cudeńka”. Pracy twórczej towarzyszył ogromny zapał i skupienie.

Renata Barczak – Meller