26 lutego 2024

Karnawałowy Turniej Szachowy

2 lutego 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju szachowym, który odbył się w auli szkoły podstawowej w Osięcinach. Turniej był jednym z elementów projektu profilaktycznego „Szachy uczą rozsądnego dokonywania wyborów”, zorganizowanego m.in. przez GOPS w Osięcinach oraz Fundację Zagrajmy Razem.  Sześćdziesięciu dziewięciu zawodników z terenu Gminy Osięciny, Kruszwica i Włocławek rywalizowało na dystansie siedmiu rund w trzech grupach wiekowych. Zawodnicy przebrani  byli w barwne stroje karnawałowe z akcentem szachowym, a rozgrywki przebiegały w miłej atmosferze z poszanowaniem zasady fair play.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy  i upominki. Nie zabrakło również słodkiego karnawałowego poczęstunku oraz ciepłego posiłku. Wśród reprezentantów naszej szkoły II miejsce w najstarszej grupie wiekowej zajął Wojciech Łuczak. Wszyscy zawodnicy wrócili zadowoleni i usatysfakcjonowani udziałem w kolejnym turnieju szachowym.